×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 360
Menu

Kariérní video a kariérní stránky roku 2016: Dnes hodnotíme AAA Auto a Český Aeroholding

  • Autor článku  
Kariérní video roku 2016 a Kariérní stránky roku 2016: záběr z videa společnosti AAA Auto Kariérní video roku 2016 a Kariérní stránky roku 2016: záběr z videa společnosti AAA Auto

Vítáme vás u další páteční recenze. Dnes se Blake Wittman, specialista na HR marketing ze společnosti GoodCall, detailně podívá na kariérní video z call centra společnosti AAA Auto a kariérní stránky Českého Aeroholdingu. Nezapomeneme ani na inspiraci ze zahraničí - na konci článku najdete povedené kariérní video společnosti xxx.

Kariérní video společnosti AAA Auto:

Komentář Blaka Wittmana:

Co se mi líbí?
Super video popisující jeden pracovní den. Máme šanci poznat nejen to, co Simona v práci dělá, ale i jak pracuje, s kým přijde do kontaktu a kdy... včetně začátku a konce její pracovní doby. Moc se mi líbí začátek videa, který ukazuje propojení běžného života s její prací: řešení reálných potřeb lidí, kteří chtějí koupit nebo prodat auto, ne jen prodej náhodných produktů a služeb. Nálada videa je pozitivní a veselá, i doprovodná muzika má fajn rytmus. Oceňuji, že video není zaměřeno jen tak na nějakého zaměstnance call centra, ale na někoho, kdo se ze začátečnické pozice dostal až k vedení dvou poboček.

Co by chtělo vylepšit?
Inu, video jede přesně podle scénáře a není tam nic spontánního, ale vím, že je těžké tento aspekt dodat do videa typu „Jeden den v životě“. Za druhé, video je docela dlouhé (více než 3 minuty) – v části kolem času 2:15 jsem si dokonce myslel, že video končí, protože muzika se ztlumila a změnilo se téma příběhu. Ale závěrem bych rád řekl, že když se firma rozhodně natočit video tohoto druhu (zaměřit se na jednoho zaměstnance), není moc prostoru pro inovace, takže video hodnotím jako povedené!

Kariérní stránky společnosti Český Aeroholding:

ceskyaeroholding

http://cah.jobs.cz/

Komentář Blaka Wittmana:

Co se mi líbí?
Tyto kariérní stránky jsou svěží, moderní a obsahují spoustu zajímavých grafických prvků a vizuálů. Moc se mi líbí to velké, rudě zářící tlačítko VOLNÁ MÍSTA na začátku každé stránky a výpis deseti konkrétních volných pozic na konci. Jednoduché a přehledné, tohle je hlavní důvod, proč lidi takový kariérní web rádi navštíví. Ten mimo jiné skvěle vysvětluje, co přesně Český Aeroholding a jeho dceřiné společnosti dělají. Záložku „Proč Český Aeroholding“ také musím pochválit, i část „Benefity“ na hlavní stránce je opravdu povedená – hlavně proto, že jen nevypisuje nabízené zaměstnanecké benefity, ale prezentuje názory zaměstnanců, kteří vysvětlují, proč jsou za daný benefit rádi. Mobilní verze je dobře optimalizovaná a snadno se na ní web prochází. Vidím tam veškeré podstatné informace, stejně jako na klasickém webu. A hlavně – ucházet se o konkrétní pozici je velmi snadné jak na klasické, tak mobilní verzi stránek.

Co by chtělo vylepšit?
Udělejte web víc osobitý. Řekněte mi v záložce „Proč“, jak se ti zaměstnanci na fotkách jmenují a jaké jsou jejich pracovní pozice. Pokud nechcete používat celá jména, stačí napsat „Martina N.“ nebo „Jiří P.“ – na fotky zaměstnanců narazím na několika místech webu a nikdy si nepřečtu/neuslyším, co jsou zač, jaký je jejich příběh. Až v samém závěru procházení stránek jsem objevil, že v detailu pracovních pozic jsou ukrytá videa, například "O společnosti". Proč je schované, proč není nepřehlédnutelně umístěno k přehrání na hlavní stránce? Je to dobré video, beze slov, ale i tak mě velmi zaujalo.

Inspirace ze zahraničí - kariérní video grafického oddělení společnosti Walt Disney. Doporučujeme i další videa z jejich YouTube kanálu Disney Careers, opravdu pohádková podívaná!

 

Poslední aktualizace pátek, 14 říjen 2016 15:32

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz