Menu

10. 10. 2019: Happiness@Work

 

Desátého října bude pražské kongresové centrum hostit pátý ročník konference o štěstí v práci.Přednášet na ní budou přední zahraniční akademici i konzultanti, kteří se věnují výzkumu dopadů spokojenosti zaměstnanců na výsledky firmy. Jmenujme například Jochena Mengese, profesora univerzit v Zurichu a Cambridge, který ve svém příspěvku popíše, kam může firmy dohnat neustálý tlak na zrychlování. Nebo Arthura Woodse, mladého podnikatele a investora, který stojí za několika úspěšnými startupy se sociálním přesahem, a nejen proto patří do výběru Forbesu 30 pod 30. Spolu s nimi se na podiu o své příběhy z firemní praxe podělí čeští podnikatelé, mezi nimi například Martin Hausenblas, který je autorem projektu Liftago i zakladatelem firmy ADLER. Konferenci doprovází také Happiness EXPO a druhý den pak workshop pro majitele či ředitele firem a řada workshopů otevřených všem zájemců - jejich podrobnější popisy již brzy přibudou na webu konference. 

Konference Happiness@Work je největší akcí svého druhu ve střední Evropě. Letošní již pátý ročník z ní dělá tradiční inspirativní setkání nejen pro HR manažery, ale i pro majitele a ředitele firem či team leadery a manažery obecně, pro které není spokojenost jejich zaměstnanců jen prázdným pojmem. Loňského ročníku se účastnilo na 500 návštěvníků. Michal Šrajer, jeden ze spoluzakladatelů akce a první český Chief Happiness Officer, k tomu dodává: “Před pěti lety jsme začínali s komorní akcí pro 70 lidí. Od té doby počet účastníků akce násobně roste. Těší nás to, protože to dokládá, že se také u nás rozšiřuje počet společností i leaderů, kterým je budování lidských firem blízké. Věřím proto, že letos na začátku října do kongresového centra dorazí více než 500 lidí a my tak potvrdíme to, že šťastní zaměstnanci nejsou pro české firmy neznámým pojmem.”

hapatwork 2

Na konferenci tým pořadatelů zve přední české a zahraniční odborníky na štěstí zaměstnanců i představitele firem, které tyto principy uvádí do firemní praxe. “Je pro nás výzvou na každý ročník vybrat nové a neokoukané hosty, kteří mají co říct. O to raději jsme, když přijmou naše pozvání lidé jako Arlette Bentzen, Arthur Woods, Marián Jelínek nebo Martin Hausenblas. Keynote speaker bude letos Jochen Menges, na jehož přednášku se obzvláště těším. Bude v ní prezentovat výsledky své velké mezinárodní studie a radit, jak v dnešním zrychlujícím se světě nespadnout do pasti z neustálého tlaku na efektivitu. Věřím, že si návštěvníci akce odnesou cenné poznatky i množství praktických tipů z firemní praxe. Jsem rád, že již pátým rokem pomáháme naší akcí zvyšovat podíl firem, které přemýšlí, jak udělat své zaměstnance šťastnější a vidí reálné dopady tohoto přístupu na svých byznysových výsledcích,” popisuje Michal Šrajer.

Konference se letos tématicky zaměří na rychle se měnící svět, i svět práce jako takové. Ani robotizace či digitalizace nesnižují rostoucí důležitost lidského kapitálu v organizacích. Řečníci se zaměří na klíčové principy, které budou mít v dohledné budoucnosti velký dopad na podobu práce. Letošní konference o štěstí v práci ale také nabídne konkrétní postupy a nástroje, které v rozvoji lidských firem připravených na budoucnost mohou pomoci. Mezi tématy tak nebude chybět podstata lidské motivace, hledání pravého smyslu práce a nezapomene ani na změny, na které se v nadcházejících letech musí firmy a zaměstnanci připravit.

hapatwork 1

Inspirací může být akce nejen tím, co se děje na pódiu, ale i svým zákulisím. Už spolupráce týmu, který za akcí stojí, je sama o sobě laboratoří nových přístupů v budování organizací. Zásadní jsou tady například absolutní transparence, samoorganizace či struktura založená na organicky vznikajících “triádách”. Cílem organizačního týmu tedy není jen pořádat konferenci, která o novinkách “jen” povídá, ale také testovat reálné limity probíraných přístupů. Přirozeně tak získává konference přesah v různých oblastech. Ať už jde o důraz na minimalizaci produkovaného odpadu, zapojení neziskových organizací nebo diverzitu.

Pátý ročník konference Happiness@Work proběhne 10. 10. 2019 v pražském Kongresovém centru. Všechny další podrobnosti najdete na stránkách akce, či na facebookové stránce.

 

Poslední aktualizace čtvrtek, 03 říjen 2019 10:04

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz