×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 360
Menu

Kariérní video a kariérní stránky roku 2016: Dnes hodnotíme VEKRA Okna a JIPOCAR

  • Autor článku  
Kariérní video roku 2016 a Kariérní stránky roku 2016: kariérní video společnosti VEKRA Okna Kariérní video roku 2016 a Kariérní stránky roku 2016: kariérní video společnosti VEKRA Okna

První říjnový pátek vám přinášíme další recenzi kariérního videa a kariérních stránek. Dnes se specialista na HR marketing, Blake Wittman ze společnosti GoodCall, zaměří na video společnosti VEKRA Okna a na stránky firmy JIPOCAR. A nezapomeneme ani na inspiraci ze zahraničí - dnes jsme pro vás našli kariérní video společnosti Mercedes Benz.

Kariérní video společnosti VEKRA Okna

Komentář Blaka Wittmana:

Co se mi líbí?
Kariérní video společnosti VEKRA je jedno z mnoha “video portrétů”, ve kterých se představují zaměstnanci různých profesí a osobností. Líbí se mi autentická nálada těchto videí, která představují skutečné zaměstnance a jejich příběhy. Klip společnosti VEKRA je velmi dobře zpracován - profesionální kvalita jak vizuální, grafická, ale (a to je velmi důležité) také po stránce zvuku! Ve videu můžeme poznat, co je náplní práce odborného konzultanta, jak komunikuje s lidmi a několik informací o firmě VEKRA.

Co by chtělo vylepšit?
Video je dobré, ale chybí mi v něm něco skutečně zajímavého. Chybí mi tam zmínka o úspěchu firmy nebo něco atraktivního, co vyvolá „call-to-action“, abych měl zájem se ucházet o práci ve VEKRA. Tohle video může oslovit někoho, kdo si není jistý tím, jakou kariéru chce budovat a řekne si: „OK, tohle bych mohl zkusit“. Ale pokud chce společnost získat ty nejtalentovanější uchazeče o práci, musí je něčím motivovat. Nicméně, tleskám společnosti VEKRA za jejich snahu o komunikaci skrz video kanál na YouTube!

 

Kariérní stránky společnosti JIPOCAR:

jipocar

http://www.jipocarjobs.cz/

Co se mi líbí?
Na firmu, která se pohybuje v oboru logistiky a skladování, má JIPOCAR opravdu dobře vypadající kariérní stránky. Video hrající v pozadí, ve kterém se objevují firemní náklaďáky a několik super grafik o činnosti firmy, je rozhodně jedno z mých nejoblíbenějších částí webu. Kromě toho jsou stránky přehledné a čisté, volné pozice jsou uvedeny hned na první stránce – navíc, každá dlaždice s pracovní pozicí vás zavede na další stránku s podrobnějšími informacemi a možností se o práci ucházet. Mobilní verze webu je vždy dobře rozložená a všechny jeho části jsou čitelné. Záložka „Proč pracovat u nás“ není špatná, obsahuje i obrázky z mimopracovních firemních aktivit. Studie dokázaly, že lidé se více zajímají o firemní kulturu a aktivity než o zaměstnanecké benefity, ale je dobré mít na webu uvedeno obojí.


Co by chtělo vylepšit?
Jsem velký zastánce jednoduchosti a přehlednosti, ale na těchto kariérních stránkách zkrátka není dost informací. První dojem je dobrý, ale další kliknutí by mohlo přinést víc informací a detailů. Malá připomínka – menu lišta se záložkami „Úvod, Proč pracovat u nás atd.“ není vycentrovaná, což můj marketingový mozek opravdu trápí. Prosím, upravte to! :-) Závěrem, u popisu pracovních pozic Dělník a Řidič jsem našel v rozšířeném popisu pozice sexy fotky spoře oděných žen před náklaďáky s logem JIPOCAR. I když nejsem zrovna upjatý, myslím, že mít na webu tyto obrázky není ani nutné, ani profesionální a kazí to prezentaci firemní kultury v sekci „Proč pracovat u nás“.

 

Inspirace ze zahraničí - kariérní video společnosti Mercedes Benz:

Poslední aktualizace pátek, 07 říjen 2016 11:46

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz