×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 360
Menu

Kariérní video a kariérní stránky roku 2016: Dnes hodnotíme Plzeňský Prazdroj a KPMG

  • Autor článku  
Kariérní video a kariérní stránky roku 2016: video Plzeňského Prazdroje Kariérní video a kariérní stránky roku 2016: video Plzeňského Prazdroje

V dnešní kariérní recenzi se Blake Wittman, specialista na HR marketing ze společnosti GoodCall, bude věnovat kariérnímu videu Plzeňského Prazdroje a kariérním stránkám společnosti KPMG. A inspirace ze zahraničí? Nebojte, nezapomněli jsme. Na konci článku se můžete podívat na opravdu vtipné a originální náborové video Twitteru!

Kariérní video společnosti Plzeňský Prazdroj:

Komentář Blaka Wittmana:

Co se mi líbí?

Za prvé, video je úžasně zpracované a jen potvrzuje talent a profesionalitu, kterou Plzeňský Prazdroj disponuje. Je v něm spousta lásky a lidského kontaktu. Všechny studenty a mladé marketéry, které láká kariéra v marketingu, celé tohle sexy odvětví, tohle video vyloženě ohromí! Také se mi líbí, že lidi z videa poznám i trochu zblízka, osobně, že mohu nahlédnout do jejich životů. A zejména bych chtěl ocenit tlačítko “CHCI K VÁM”, které vidíme nejen ve videu, ale i na jejich webu, které vás zavede na dotazník, jenž požaduje jen snadné vyplnění o čtyřech částech – jméno, e-mail, mobil a LinkedIn profil!

Co by chtělo vylepšit?

Když se na video podívám jako na celek, tak vlastně nic moc neříká o Prazdroji jako zaměstnavateli. Jaké je v této firmě pracovat? Proč bych tu chtěl pracovat? A další pozitiva, kromě toho, že se občas můžete potkat s celebritami.

Kariérní stránky společnosti KPMG:

kpmghttp://www.vyrostlijsme.cz/

Komentář Blaka Wittmana:

Co se mi líbí?

KPMG se rozhodlo čelit klasické výzvě, kterou mnoho auditorských a poradenských firem použilo ke skvělé marketingové strategii: "ztratit" zaměstnance, aby rozvíjeli možnosti u jejich klientů a ve velkých firmách napříč trhem. Lidé jednoduše “vyrostli” v KPMG a pak si našli práci jinde. Není to nic neobvyklého, ale KPMG tento fakt využívá k tomu, aby ukázalo, že tuto šanci máte i vy. Chytré. Moc se mi líbí, že landing page stránek nemá nic společného s nudnými modro-bílými korporátními barvami, které jsou pro KPMG typické. Místo toho jsou použity barvy zářivé a pestré, včetně veselé růžové, zelené, oranžové a tyrkysové. Možnost podívat se na volné pozice je dobře dostupná a příběhy současných a bývalých zaměstnanců jsou přesvědčivé a sympatické. Mobilní verze webu je také kreativní a přehledná, nevšiml jsem si žádných nedostatků.

Co by chtělo vylepšit?

Tento web je dobrým startem a velkým krokem od předešlých (i když také pěkných) kariérních stránek. Ale rád bych na webu viděl víc interaktivních prvků. Doufám, že jednou na stránkách najdu třeba krátká videa s každým z lidí prezentovaných na landing page. Možnost ucházet se o práci nenabízí propojení s profilem na LinkedIn a pro auditorské pozice je nutné vyplnit hrozně moc informací. Aplikace, která umožňuje se otestovat před ucházením se o práci, vůbec není promována na záložce “Výběrové řízení”, což je zvláštní.

Inspirace ze zahraničí - video společnosti Twitter:

 

Poslední aktualizace pátek, 21 říjen 2016 13:19

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz