Menu

GoodCall se stává hrdým členem Pride Business Forum

Tisková zpráva:


Společnost GoodCall se připojuje ke členům Pride Business Forum a sdílí společný závazek k vytváření inkluzivního a bezpečného pracovního prostředí pro všechny, které podporuje rovnost a respektuje rozmanitost každého jednotlivce. 


Jsme rádi, že můžeme být součástí tak významné iniciativy, jakou je Pride Business Forum. Věříme, že společné úsilí v oblasti podpory diverzity a inkluze přinese pozitivní dopad a plošně se zlepší pracovní prostředí napříč firmami v ČR," řekl Milan Novák, CEO společnosti GoodCall.Členství firem s Pride Business Forum zdůrazňuje důležitost společenské odpovědnosti společností a jejich roli v boji proti diskriminaci a podpoře rovnosti na pracovišti a k vytváření otevřenější a inkluzivnější společnosti pro všechny.


Pride Business Forum, které již 12 let usiluje o zlepšení pracovních podmínek pro LGBT+ komunitu v České republice, nedávno rozšířilo své aktivity založením Nadačního fondu Pride Business Forum. Nově zřízený fond se zaměřuje na podporu LGBT+ jednotlivců s cílem zajistit jim příjemné, otevřené a tolerantní pracovní prostředí. Toto rozšíření aktivit je odpovědí na přetrvávající předsudky vůči LGBT+ osobám.


V české společnosti jsou předsudky vůči těmto menšinám stále velmi rozšířené, což potvrzuje i nedávný výzkum s názvem "Být LGBT+ v Česku". Tento průzkum odhalil, že až 78 % dotazovaných se setkalo s předsudkem, že gayové a lesby by neměli veřejně ukazovat svou sexuální orientaci. Oproti předchozí studii z roku 2018 to představuje alarmující nárůst o 11 %. Tato situace přispívá ke stigmatizaci a vytváří tlak na vyloučení LGBT+ osob z veřejného života, což jim komplikuje žít otevřeně a autenticky. Nadační fond Pride Business Forum plánuje v letošním roce přerozdělit až 200 000 Kč na podporu organizací a jednotlivců, kteří se zasazují o zlepšení životních podmínek LGBT+ osob v České republice, zejména v mimopražských regionech.

Poslední aktualizace čtvrtek, 15 únor 2024 13:09
Petra Brabencová

Petra Brabencová

 

email: petra.brabencova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

 

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz