Menu

Rozhovor s Lindou Čeřovskou, Interim People Care Lead v GoodCall

Lindo, za svoji kariéru jsi prošla několika velkými i malými společnostmi a nyní si zakotvila v GoodCall. Čím je pro tebe GoodCall unikátní?

Ano, to je pravda. Za svou kariéru jsem prošla různými firmami nejen z hlediska velikosti, oboru, ale i firemní kultury. Měla jsem šanci dvakrát budovat interní HR úplně od nuly, což byla skvělá výzva, a na druhé straně pracovat například ve velké mezinárodní společnosti Siemens, v početném HR týmu. Každá zkušenost mě něčím posunula vpřed, i když někdy jsem si to uvědomila až zpětně. 

A v čem je GoodCall jiný? Musím říci, že je to poprvé, kdy pracuji ve firmě, která dodává HR služby. Dá se tedy říci, že jsem poprvé mezi svými. A ještě je tu jedno specifikum. S GoodCall spolupracuji již řadu let. Nejprve byl pro mě GoodCall dodavatelem IT náboru i RPO služeb. Následně jsem byla externím konzultantem GoodCall a pracovala pro jeho klienty. A nyní jsem součástí interního týmu. Považuji za opravdu unikátní poznat jednu firmu z tolika různých pohledů.

V GoodCall vedeš interní HR tým. Ve skutečnosti se ale jmenuje People Care Team. Proč jiný název? Myslíš, že se hodnotami liší od HR týmů z jiných firem?

Je potřeba si uvědomit, že vždy je to o lidech, jejich přístupu k práci a samotný název není zárukou kvality a úspěchu. Obecně každé moderní HR již dávno není jen o náboru zaměstnanců, odměňování, řešení pracovních smluv a administrativním zajištění personální agendy. V moderní společnosti je HR strategický partner, který dokáže efektivně přispívat k rozvoji společnosti, dosažení firemních cílů a pohlížet na zaměstnance jako na své interní klienty. People Care tým v GoodCall vznikl v roce 2017, záměrně s tímto názvem, aby bylo jasné, že zaměstnanci nejsou v našich očích jen “jedním z firemních zdrojů”, ale že se pro jejich práci snažíme zabezpečit tu nejlepší candidate & employee experience.

TIP: People Care Team se v současné chvíli rozrůstá a hledá nového člena na pozici People Care Partner. Staňte se klíčovou součástí GoodCall!

People Care není první tým, který vedeš. Co je zásadní pro úspěch, když přijdeš do nového týmu jako leader? Máš nějaký postup, jak se naladit na stejnou vlnu s členy týmu a dalším vedením firmy?

Každý tým a každý kolega je jedinečný. Ale existuje pár zásad, kterých se držím vždy. Hlavně na začátku spolupráce je pro mě důležité se hodně ptát a naslouchat. Jedině tak mohu pochopit práci, přístup a uvažování každého člena týmu. Nezavírám se před svými kolegy, chci, aby ke mě měli všichni blízko a kdykoliv se mnou mohli cokoliv diskutovat. Věřím, že jsem otevřená zpětné vazbě na mou práci a nemám problém přiznat svoji chybu. Oboustranná a častá zpětná vazba je pro mě obecně důležitá. Jedině tak se totiž můžeme společně posouvat dál. A samozřejmě vždy se sama snažím dělat to, co očekávám od druhých. 

Co si myslíš o vlivu HR marketingu na náš interní nábor?

HR marketing je v dnešní době pro každou firmu nepostradatelný. Pro domácí trh práce stále platí, že je na něm zásadní nedostatek potřebných lidí. Proto musí firmy komunikovat více než dřív a získat tak silné místo na trhu práce. Autentický HR marketing a Employer branding pomáhá vytvářet srozumitelnou firmu, se kterou se lidé dokáží identifikovat. Tedy lidi, které firma spojuje myšlenkami, hodnotami a příběhy a nejen stejnou adresou kanceláří a výplatními páskami. A právě takové kandidáty chceme přitahovat.

A na závěr, proč tě baví práce v HR?

Právě proto, že je to práce s lidmi. Neexistuje na ní jakákoliv obecně platná šablona. Nikdy se nemůže stát, že bych prohlásila, že už všechno umím, vším jsem si prošla a nic mě nepřekvapí.

TIP: Přečtěte si také rozhovor s Milanem Novákem, CEO GoodCall, o stoupající popularitě recruitment outsourcingu a jaké výhody přináší práce RPO konzultanta.

 

Poslední aktualizace pondělí, 17 říjen 2022 15:01

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz