Menu

Proč popularita outsourcingu recruiterů stále stoupá?

Současná turbulentní doba ve spojení s covidem vyvolala zvýšený zájem o RPO neboli outsourcing recruiterů. Proč popularita RPO služeb tak rapidně stoupá? To se dozvíte v dnešním článku.

Co je Recruitment Outsourcing  

RPO neboli Recruitment Process Outsourcing je forma spolupráce, kdy společnosti převádějí na outsourcované recruitery částečný nebo kompletní nábor. Outsourcing recruiterů je velice jednoduchým a efektivním řešením, když například potřebujete krátkodobě rozšířit své HR oddělení, chcete identifikovat a monitorovat efektivitu náboru, nebo hledáte vysoce kvalitní zaměstnance 

Pro koho je Recruitment Outsourcing (RPO) vhodné?

Outsourcing recruiterů je výhodným řešením jak pro jednotlivce, startupy i zaběhlé firmy různých velikostí. Svou škálou úkonů totiž pokrývají potřeby všech subjektů, a to od dodání shortlistů, longlistů, přes průzkumy pracovního trhu, HR consulting až po standardní zavedení funkční personální agendy a samozřejmě náboru zaměstnanců. 

 

Proč je RPO řešení tak efektivní?

Optimalizace nákladů 

Jednou z hlavních motivací pro využívání RPO je optimalizace nákladů. RPO specialisty si můžete najmout na jednorázové úkony nebo krátkodobé projekty. Snížené náklady, které byste vynaložili na stálé personalisty, vám umožní investovat do dalších klíčových oblastí.

Flexibilita a škálovatelnost

RPO umožňuje společnostem velice flexibilně snižovat i zvyšovat počet získávání talentů podle toho, jak se mění náborové potřeby. 

Zkrácený náborový proces

S příchodem RPO do společnosti zefektivníte kvalitu náboru a tím tak podstatně můžete zkrátit trvání náborového procesu. Navíc díky RPO specialistovi identifikujete místa v náboru, které vyžadují vylepšení procesů a lépe pak i předpovíte budoucí náborové potřeby.

Zvýšení kvality kandidátů 

Poskytovatel RPO má k dispozici nejnovější a nejmodernější technologie pro hledání talentů. Také má k dispozici i vlastní databázi kontaktů, což může zrychlit proces hledání vhodných kandidátů. Navíc i samotní RPO specialisté disponují velice zajímavou sítí talentů. 

 

Tip! Přečtěte si, proč je práce v RPO pro recruitery povýšením jejich kariéry na vyšší úroveň.

Reporting

RPO podává zprávy o aktivitách, sleduje plnění stanovených KPIs a zaznamenává přehledy o úkonechspojených s náborovými procesy.  To vše může pomoci při rozhodování a také poskytuje objektivní pohled na efektivitu náborových procesů.  

Profesionální podpora a osobní přístup

RPO specialisté mohou proškolit vaše kolegy v současném HR oddělení. Pomohou vám také nastavit a zoptimalizovat jednotlivé kroky náborového procesu

 

 


 

Po dočtení našeho dnešního článku je vám už více než jasné, proč je RPO zejména v poslední době a covidovém čase tak rozšířený. Více o RPO službách od GoodCall se dočtete zde. Navíc RPO teamu hledáme nové kolegy zejména na pozice IT recruitmentu. Více zjistíte na našich stránkách. Přidejte se k nám!

 

 

Poslední aktualizace pondělí, 10 leden 2022 15:41
Petra Vrbová

Petra Vrbová

email: petra.vrbova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz