Menu

HR tipy pro rok 2023

 Nový rok je ideální příležitostí zhodnotit vaše nejen náborové strategie, ale také způsoby, jak si udržet stávající zaměstnance. Přečtěte si v dnešním článku, jaké trendy můžeme v tomto ohledu v roce 2023 očekávat!

Věnujte se růstu současných zaměstnanců

 

Vaši současní zaměstnanci chtějí mít jistotu, že mají u vás své místo, podporujete je v jejich práci, mají kam růst a rozvíjet se. Právě osobní i pracovní rozvoj je žádoucí zejména pro ambiciózní generace Generace Z a Mileniálové. Jak tedy pomoci zaměstnancům, aby byli spokojeni a rostli? Zeptejte se jich, jakým způsobem se chtějí rozvíjet a snažte se jim v tom pomoci. Pořádejte ve vaší společnosti zajímavá školení. Dopřejte jim pestrost pracovního prostředí, a to třeba formou práce z domova nebo dokonce z jiného kontinentu. Všimejte si jich - vzpomeňte si na jejich narozeniny a obdarujte je nějakou maličkostí nebo dortem.

 

TIP! Čtyřdenní pracovní týden nebo asistence při péči o děti, to jsou některé z mnoha inovativních benefitů, které budou populární v roce 2023! 

 

Home office nebo kancelář?

 Během covidové pandemie byla většina zaměstnanců nucena pracovat z domova. To se ukázalo jako populární řešení i po pandemii. Některým lidem ale chybělo docházení do kanceláře a kontakt s kolegy. 

Jak tedy zajistit, aby byly všechny strany spokojené? Nejprve si ujasněte, jestli upřednostňujete dávat lidem volnost pracovat odkud chtějí, neboj jestli preferujete mít je spíše v kanceláři. Pokud se přikláníte k druhé variantě, vytvořte pro ně takové pracovní prostředí, kam se budou těšit, a které je bude podněcovat k produktivitě. Zjistěte, co jim v práci chybí, co by jim udělalo radost a kvůli čemu by se do kanceláře opět těšili. Zaměřte se i na stmelování vztahů na pracovišti. Zajděte s týmem na večeři, jděte na bowling nebo třeba paintball. Jestli je něco k nezaplacení, pak jsou to dobré mezilidské vztahy. Zvolit můžete i hybridní formu spolupráce.

 

TIP! Přečtěte si naše tipy a doporučení, jak vytvořit fungující pracovní tým.

 

Zapojení umělé inteligence

 

Díky pokroku v technologii v posledních letech lze využít umělou inteligenci k tomu, aby vaše náborové úsilí bylo efektivnější a pro vaše HR týmy méně monotónní! Umělá inteligence je skvělým nástrojem, který šetří čas a náklady. Může zastat rutinní úkoly a vy nebo vaši zaměstnanci budete mít více čas na strategičtější úkoly.

 

TIP! Modernizujte nábor ve vaší společnosti a vyzkoušejte chytré řešení ATS od společnosti Datacruit.


 Prohlubte vaše znalosti z oblasti řízení lidských zdrojů a stáhněte si některý ze 3 ebooků které správnému HRistovi nesmí chybět! Inspirujte se tipy na efektivní recruitment od vítězek prestižní soutěže, Recruitment Academy Awards. Nejnovější data z českého pracovního trhu najdete v letošním vydání HR Intelligence Reportuspolečnosti, Recruitment Academy. Jak je to s diverzitou na vedoucích pozicích v Česku? To se dozvíte v nejčerstvějším vydání Diversity Reportu společnosti Datacruit

 

 

Poslední aktualizace úterý, 14 únor 2023 17:13
Petra Vrbová

Petra Vrbová

email: petra.vrbova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz