Menu

Jak se motivovat k dokončení online vzdělání?

  • Autor článku  Petra Vrbová

 

Online doba má mnoho výhod, je ale daleko těžší se koncentrovat na studium a oddělit pracovní výkon od odpočinku v prostředí domova. V jednom z posledních článků jste se mohli dočíst, V dnešním článku se podíváme na několik tipů, které vám umožní efektivnější motivaci ke studijnímu výkonu.

 TIP: Jak skloubit práci,studium a rodinu se dozvíte ZDE

Věnujte pozornost přípravě pracovního místa

 

Je důležité si určit prostor ke studiu, kde vás nebude nic rozptylovat. Zvolte místo v prosvětlené, vyvětrané místnosti. Posaďte se na židli nebo křeslo s opěradlem, aby vás po čase nebolela záda. Rozhodně nestudujte v posteli, zde je tělo zvyklé odpočívat. Proto se vám bude stávat, že studium nebude tak efektivní, spíše vás bude uspávat. Vypněte si mobilní telefon, nebo ho alespoň odložte z vašeho dosahu.

 

Odměňujte se

 

V průběhu studia se odměňujte maličkostmi. Dejte si dobrou svačinu. Po pár prostudovaných stránkách si pusťte oblíbenou písničku a zatancujte si. Zavolejte kamarádovi nebo kolegovi. Po větším celku, například po splnění závěrečné zkoušky, by měla následovat velká odměna. V průběhu studia se na ní budete těšit a poslouží jako motor k dosažení vašeho cíle. Může to být třeba dovolená, večeře v luxusní restauraci, skok padákem. 

 

Dávejte si pozor na dodržování režimu

 

Ať už se to týká jídla či spánku, nezapomínejte ani na jedno. Mozek při studiu spotřebuje více cukru, aby fungoval rychle a efektivně. Spánek zase potřebujeme k tomu, abychom si čerstvě naučenou látku uložili do paměti a následně ji byli schopni znovu vybavit. Nastavte si proto ideální počet hodin spánku a přesné časy, kdy budete chodit spát a kdy vstávat. To vám udrží den v pevném rámci a nestane se, že byste poté něco nestihli. 

 

Kombinujte studium se sportem

 

Kromě zmíněného režimu, myslete i na pohyb. K nastartování mozku stačí mohdy jen procházka na čerstvém vzduchu nebo krátké ranní cvičení jógy. Je dobré se protáhnout i v průběhu dne a tím předejít bolesti zad.

 

Sepište si to-do list

Ideálně večer před dalším dnem studia si vezměte papírek a tužku a napište si seznam úkolů, které jsou potřeba udělat následující den. Ráno tak vstanete a hned se můžete pustit do práce, aniž by vám čas bralo zdlouhavé přemýšlení nad tím, co je vlastně potřeba udělat přednostně. Neztratíte tak zbytečně čas.

 

 


Věříme, že vám naše tipy pomohou studium brzy dokončit a vytěžit z daných oblastí studia co nejvíce. Nezapomeňte si také přečíst naše tipy na zdravé rutiny, abyste se ze současného pracovního a studijního nezbláznili a naopak z něj vykřesali co nejvíc.

 

 

 

 

Poslední aktualizace úterý, 02 srpen 2022 11:18
Petra Vrbová

Petra Vrbová

email: petra.vrbova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz