Menu

Proč se stát konzultantem v týmu Recruitment Outsourcing

 Jak už dobře víte například z našeho blogu Novinky na trhu práce, RPO resp. RO neboli Recruitment outsourcing je mnohem více než trendem roku 2021 a jeho potenciál se bude pravděpodobně exponenciálně stupňovat. Proč je Recruitment Outsourcing povýšení recruiterské praxe? Dočtete se v dnešním blogu.

Co je vlastně Recruitment Outsourcing (znamý jako RPO)?

Recruitment Outsourcing je velmi efektivní a výhodná spolupráce s externími recruitery resp. Recruitment Outsourcing konzultanty. Může se jednat o krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé projekty. Zkušení konzultanti s sebou přinášejí nejen svou expertízu, ale také cenné know-how. Mohou nejen zajistit jednorázový nábor nových kolegů do společností, ale také zavést nové procesy a proškolit stávající kolegy v HR oddělení. Jakmile spolupráce skončí, RO konzultant se přesouvá zpět ke svému zaměstnavateli nebo do další společnosti. Může tak snadno využívat nejen své schopnosti, ale také třeba jazykové dovednosti, protože spolupracujeme se společnostmi českými i nadnárodními.

Více informací o systému RO z pohledu společností zjistíte tady.

Dozvěděli jsme se z dotazníků od RO v GoodCall

Protože je toto téma stále z pohledu recruiterů možná trochu neznámé, zamířili jsme přímo ke zdroji a vyzpovídali Recruitment Outsourcing konzultanty ze společnosti GoodCall. Ptali jsme se například na to, jak se k této pozici RO konzultanta vůbec dostali, jaké největší výhody vnímají na této práci, jaké vidí klíčové rozdíly mezi předchozí zkušeností recruitera/sourcera a RO a mnoho dalšího. Co tedy RO konzultanti na své práci oceňují?

1. Povýšení kariéry recruitera/ky na vyšší úroveň

Z pohledu recruiterů je pozice RO konzultanta považována za povýšení kariéry na další úroveň. Práce konzultanta je velice různorodá jak v oblasti klientů, tak i pracovní náplně. Umožňuje nejen poznat prostředí mnohých firem a zapojit se do nejrůznějších projektů, ale také zahrnuje přímou komunikaci s hiring manažery a bleskové feedbacky na kandidáty. RO konzultanti mají důvěru nadřízeného a tím i větší volnost v rozhodování.

Dalo by se říct, že RO je most mezi prací v personálních agenturách a interním HR. Je možné stále uskutečňovat nábor a zároveň mít i tým zkušených kolegů, kteří v případě potřeby poradí a pomůžou. RO konzultanti spolupracují nejen s kolegy na straně klienta, ale rovněž i s kolegy v GoodCallu. Ti poskytují užitečné srovnání takže si RO na práci nikdy nejsou sami.

2. Rozšíření obzorů ve světě HR

Tato pracovní pozice rozšiřuje obzory v rámci aktuálního dění na trhu i v samotném recruitmentu. Poskytuje lepší přehled ohledně jednotlivých pozic, společností, nastavení HR procesů a vyzkoušení si různých CRM a dalších nástrojů. Lze vidět jasné výsledky a dále se kariérně rozvíjet.

3. Průběžné vzdělávání a nové zkušenosti

RO konzultanti mají přístup k velkému množství školení nejen profesního ale i seberozvojového charakteru. Mohou si vybrat ze vzdělávání v oborech jako jsou základy IT, komunikace a rétorické schopnosti, prezentační dovednosti, kreativita, sebekoučování, vývoj osobnosti z psychologického hlediska, různá cvičení pro zklidnění a lepší produktivitu, meditace. 

Navíc je každá změna projektu novým vzděláváním a posunem, kdy tým i vedení dokáže vždy zajistit dodatečné vzdělání v dané problematice.

4. Větší svoboda

Za hlavní rozdíly mezi předešlou prací recruitera/sourcera a aktuální pozicí konzultanta považují zaměstnanci hlavně menší pracovní tlak, větší svobodu, ale i zodpovědnost za svojí práci, týmovou spolupráci, obrovskou podporu od kolegů, správné fungování procesů, důvěru, otevřenost a dostatek komunikace. Jako jeden z největších rozdílů shledávají pak v samotném přístupu klienta, který oceňuje pomoc RO konzultanta a více si váží jejich odvedené práce. Dále RO konzultany na práci baví rozmanitost projektů a možnost být napřímo v kontaktu s HR oddělením různých firem, jejich součástí by se standardně třeba nestali.

5. Lákavé výzvy

Způsoby, jakými se současní RPO dostali k této práci jsou velmi rozličné. Jednalo se například inzerátu na LinkedInu, doporučení, webové stránky a další. Od samého začátku je zaujala variabilita a flexibilnost pozice a možnost kariérního růstu. Lákala je změna a přání být součástí nově se rozvíjejícího bussinesu.

RO konzultantům se na práci v GoodCall líbí to, že se členové teamu navzájem motivují k lepší spolupráci aniž by vznikla nějaké forma rivality

 


 

Chcete také vyzkoušet pozici RO konzultanta? V GoodCall hledáme nové kolegy - zkušené recruitery - jak na částečné tak plné úvazky nebo brigádníky pro šikovné studenty nebo maminky na mateřské. Více se dozvíte tady.

 

     

     

Poslední aktualizace čtvrtek, 20 květen 2021 14:41
Petra Vrbová

Petra Vrbová

email: petra.vrbova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz