Menu

Rozhovor s Marcelou Moravcovou, Managing Partner v GoodCall Hradec Králové

 

Marcelo, ve vašem loňském článku jste se rozpovídala hlavně o vaší recruiterské práci z Home officu, době covidové a krizi s ní spojenou. Jak se vám daří v letošním roce? 

Daří se nám velmi dobře. Díky novým okolnostem, které s sebou nesl stav pandemie a nutnosti se v důsledku toho zaměřovat více na efektivitu toho, co děláme, s kým děláme a jak to děláme, byl pro nás loňský rok za 6 let fungování GC HK rokem nejúspěšnějším. Práce z domova nám zůstala. Scházíme se každé úterý v kanceláři na pravidelných poradách, pak využíváme kancelář kdo jak a kdy potřebuje. Třeba když někoho práce z domu, nebo odkudkoliv jinud už nebaví, potřebuje změnit prostředí, nebo má v kanceláři domluvenou schůzku nebo výběrové řízení, které pro naše klienty organizujeme i v našich prostorách. V úzkém kontaktu jsme jako tým ale neustále. Konzultujeme věci denně po telefonu, mailu, Zoomu a využíváme skupinový chat na WhatsAppu, kde sdílíme i nepracovní, nebo soukromé záležitosti a často se tím i velmi pobavíme. Ta blízkost, vzájemná důvěra, potřeba dělat věci, jak nejlépe umím, ale svobodně si určovat kde a kdy budu pracovat, je obrovskou motivací, benefitem a zároveň závazkem. V našem týmu to funguje dobře a je to vidět i na výsledcích práce. 

Připomeňte ještě našim čtenářům, na jaké pozice a ve kterých lokalitách se specializujete a se kterými společnostmi spolupracujete?

Naším polem působnosti je celý Východočeský kraj. Většina našich klientů/firem, pro které pracujeme, působí ve výrobním sektoru, v portfoliu máme i pár obchodních firem a firem z oblasti služeb. Obecně trh práce trpí nedostatkem technicky orientovaných lidí a jazykově vybavených inženýrů, specializujeme se i na služby executive search v oblasti managerských pozic. Hledáme výrobní ředitele, operations managery, manažery kvality, logistiky, HR managery, obchodní ředitele i plant managery. To všechno jsou pozice, které si firmy buď neumí nebo nemohou najít sami, nebo v případě managerských pozic potřebují výběrové řízení řešit diskrétně a očekávají větší přidanou hodnotu celého procesu a oslovení jen těch nejvhodnějších kandidátů, včetně zjišťování referencí apod.

S vašimi kolegy - Jiřím Schlöglem (Commercial recruitment) a Tomášem Faustem (Technical recruitment) - jsme se v předchozích rozhovorech bavili o tom, jak se oni vyrovnávají se současnou situací nedostatku kandidátů a jejich neochotou měnit práci. Máte i Vy pro čtenáře nějaké tipy, jak se s tímto problémem poprat?

Nedostatek  kandidátů, který trh potřebuje, je bohužel stav, který je tady už dlouho a instantní řešení neexistuje. To je záležitost dlouhodobá, souvisí mj. s vnímáním a atraktivitou technického vzdělání, a to se odehrává už na základních školách a v rodině. Zaměstnavatelé pak potřebují mít aktivní vztah se studenty zejména středních a vysokých škol, zapojovat je do svých reálných projektů, budovat systematicky svoji značku zaměstnavatele a vyvažovat dobře nabídku vs. požadavky na kandidáta/potenciálního zaměstnance. V poslední době se také skloňuje často pojem reskilling, což je proces osvojení si nových dovedností, nebo příprava na novou pracovní roli. Tady neplatí, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Takovým projektem je třeba naše Akademie pro byznys a aplikace, kdy se v partnerství se společností Microsoft CZ/SK snažíme aktivně pomoci pracovnímu trhu doplňovat digitální dovednosti. Spustili jsme vzdělávací náborovou platformu ITjede.cz, která poskytuje zdarma online vzdělávání pro všechny, kteří se chtějí dostat do IT nebo si zvýšit svoji kvalifikaci. 

V letošním roce slavíte už šesté výročí od svého založení. Jak hodnotíte působení vaší pobočky GoodCall a jaké jsou vaše další cíle? 

Chceme být nadále přidanou hodnotou v oblasti recruitmentu a executive search pro firmy ve východních Čechách. Chceme nadále vytvářet kvalitní profesní i lidské vztahy jak s firmami, tak s kandidáty, s kolegy, mezi sebou. Neděje se to automaticky a samozřejmě, vyžaduje to dlouhodobou energii, motivaci, houževnatost, snahu dělat věci dobře. A tato investice se nám pak vrací v podobě toho, že po šesti letech fungování GC HK můžeme říci, že nás naše práce stále baví. 

 

Poslední aktualizace pondělí, 27 červen 2022 15:24

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz