Menu

Jubilejní RA Awards překvapily diváckou kategorií

115 přihlášených projektů, 71 firem, 41 finalistů, 9 vítězů. To jsou čísla letošního ročníku soutěže, za kterými se však skrývá spousta práce, odvahy, emocí a zážitků. Galavečer jubilejního 5. ročníku Recruitment Academy Awards je úspěšně za námi a k naší velké radosti toho byly svědkem vyprodané prostory velkého sálu divadla La Fabrika, ve kterém se sešlo na 230 hostů.

Na pódiu se během večera objevily moderátorky Daniela Písařovicová a Jana Peroutková, kategorie a soutěžící pak představovali porotci Blake Wittman a Milan Novák a samozřejmě nechyběl ani CEO Recruitment Academy Josef Kadlec. A nejdůležitějšími osobami ten večer na pódiu byli samozřejmě zástupci firem, které se dostali až mezi finalisty. Ceny vítězům předávali zástupci partnerských firem - LMC, Sodexo, Proudly a Wellnessia. Další ceny obdrželi vítězové od sponzorů FlexJobs, Asklepion a HRnews.

Galavečer zahájila moderátorka Daniela Písařovicová

Po odbití 18. hodiny se otevřely dveře divákům a prostory La Fabriky se postupně začaly naplňovat nejen lidmi, ale hlavně příjemnou atmosférou plnou očekávání. Po úspěšném zaplnění všech míst už zbývalo jen začít. První potlesk se sálem rozezněl ve chvíli, kdy moderátorka Daniela Písařovicová oficiálně zahájila galavečer. Chvíli poté k sobě přizvala Josefa Kadlece, který diváky naladil svou úvodní řečí, a napětí před vyhlášením dále stoupalo.

Ještě než se ale začala vyhlašovat první kategorie, zjistili diváci, jak i obor žurnalistiky může být kompetitivní, a že se možná tolik neliší od toho, co se děje v náboru. Po krátké skeči předala Daniela otěže moderování večera své kolegyni Janě Peroutkové, která diváky provedla zbytkem večera. Při vyhlašování kategorií Janu na pódiu doplnil Blake Wittman, jeden z porotců, který představoval soutěžní projekty v kategoriích a u každého výstižně vysvětlil, proč byly porotou zvoleny jako ty nejlepší. Svým humorem navíc dozajista prodloužil několika lidem v publiku život.

 NNX3569-min

Po napínání diváků (a teď i vás čtenářů) přišel čas k vyhlášení první kategorie.

Pracovní inzerát roku

Nejlepší pracovní inzerát vybírala porota hned z 28 přihlášených projektů. Kritérii byly srozumitelnost, kreativita a tonalita. Podle porotců si v těchto ohledech vedla nejlépe softwarová společnost IreSoft, která se stala prvním oficiálním vítězem RA Awards 2019. Pro jejich inzerát na pozici .NET vývojáře vytvořili unikátní web lukashledavyvojare.net, kde, jak si můžete domyslet, Lukáš hledá parťáky do svého týmu. Co porotu zaujalo, je způsob, kterým je inzerát napsaný - neformálně, bezprostředně, s tykáním, jakoby Lukáš promlouval přímo k vám.

Všichni finalisté:

IreSoft - 1. místo
Startupjobs.com - 2. místo
Möbelix - 3. místo
Daikin Device
eBrána

 NNX3638-min

Náborová kampaň roku

O náborovou kampaň roku soutěžilo 15 firem. Firma, které těsně uniklo 1. místo v předchozí kategorii, se tentokrát nejvyššího ocenění dočkala. Startupjobs.com vytvořili kampaň, jejíž součástí byl i inzerát nominovaný v předchozí kategorii. Firma hledala 2 PHP vývojáře, a když tradiční inzerát nebyl efektivní, zvolili více kreativní variantu. Do éteru vypustily 3 inzeráty od 3 autorů - od jejich CEO, CTO a developera a nechali lidi hlasovat, který se jim líbí nejvíc. Po pouhých 3 týdnech už vývojáři nastupovali do firmy. Celková cena kampaně byla 11 624 Kč, o čemž se jiným firmám může jen zdát. Kampaň tedy splnila všechna kritéria - kreativita, atraktivita a efektivita.

Všichni finalisté:

Startupjobs.com - 1. místo
Regiojet - 2. místo
Livesport - 3. místo
Coca-Cola HBC - finalista
Zonky - finalista

 NNX3678-min

Referral program roku

Tato kategorie se na RA Awards objevila poprvé. Zkoušet nové věci chce odvahu, proto si velmi ceníme 8 firem, které se do kategorie přihlásily. Sice to není velké číslo, zato měly projekty vysokou kvalitu. Prvním historickým vítězem Referral programu se stala společnost PwC, jejichž program byl vybrán na základě výkonu, kvality a kreativity. Kromě typické finanční odměny pro ty, kteří do firmy kandidáty doporučili, motivovali zaměstnance také soutěží o zážitky. První byla tzv. Road Challenge - placený den volna s outdoorovou hrou a přespáním, další Road2Colours - zájezd na festival Colours of Ostrava a právě teď probíhá Road2Gastro - víkend v rezortu s degustacemi. 27 % ze všech doporučených bylo přijato - celkem 46 nováčků.

Všichni finalisté:

PwC - 1. místo
ČSOB - 2. místo
Valeo Autoklimatizace - 3. místo
Starbucks
HILTI

 NNX3740-min

Kariérní stránky roku - malé firmy

Kategorie Kariérní stránky se dělí na malé a velké firmy, vyšli z ní tedy dva vítězové. V rámci malých firem soutěžilo 12 projektů, z nichž na vrchol vystoupala firma eBrána z Pardubic. Jejich kariérní stránky vynikaly přehledností a transparentností. Skvěle vystihují firemní kulturu, misi a představují tým, příběhy zaměstnanců a benefity interaktivním způsobem. I když se zdá, že na stránkách opravdu nic nechybí, v případě dotazů web dokonce nabízí možnost obrátit se přímo na vedoucí HR. Cenu si přebírala právě vedoucí HR Monika Jehličková a svojí upřímnou radostí a slzami štěstí se zasloužila o jeden z nejzapamatovatelnějších momentů večera.

Všichni finalisté:

eBrána - 1. místo
Rohlik.cz - 2. místo
CN Group - 3. místo
VSHosting
Direct finance Europe

 NNX3824-min

Kariérní stránky roku - velké firmy

O prvenství v rámci velkých firem se utkalo 14 projektů, ale jen jeden se mohl stát vítězem a letos to byl Vodafone. Jejich stránky hned na první pohled podávají silné sdělení: “Stavíme sítě pro budoucnost. Chcete budoucnost jen zažít, nebo ji tvořit s námi?”. V sekci zaměstnanců najdete hned 10 profilů, každý s krátkým videem. Stránky také obsahují bohatou sekci pro studenty s popisem stáží a možností vyplnit jednoduchý test a zjistit, na jakou pozici se se svým talentem nejvíc hodí. Všechna kritéria byla na jedničku - přehlednost, zajímavost a kreativita.

Všichni finalisté:

Vodafone - 1. místo
Digiteq Automotive - 2. místo
Starbucks - 3. místo
Seznam.cz
Jablotron

 NNX3912-min

Tím se uzavřela první část vyhlašování cen, po které se mohli dosavadní vítězové odejít radovat během přestávky s občerstvením. Kromě dobrého jídla i pití mohli diváci o přestávce navštívit i fotokoutek Pixito, které tradiční tištěné fotky doplnilo ještě o možnost videí i GIFů.

Po tom, co třikrát zazněl gong, se osvěžení a znovu energií nabití diváci vrátili do sálu a následovala největší novinka letošního galavečera. Divácké hlasování People’s Choice v rámci kategorie Kariérní video roku byla možnost pro všechny přítomné zhlédnout 10 finálových videí od malých i velkých firem a následně přes telefon hlasovat pro to nejlepší. Do hlasování se zapojilo přes 200 účastníků a jako vítěz vzešla firma BP Lumen, velkoobchodní prodejce kol, jejichž video svým neotřelým humorem rozechvělo bránici nejspíš každému v sále. Navíc to nebyl jediný úspěch, který firma tento večer sklidila.

A následovalo tradiční vyhlášení zbylých 3 kategorií.

Kariérní video roku - malé firmy

Stejně jako Kariérní stránky je i tato kategorie rozdělena na malé a velké firmy a nutno podotknout, jde o nejpopulárnější kategorii s největším počtem přihlášených - celkem 32. V rámci malých firem se porotci rozhodovali mezi 16 videi a jako vítěze zvolili firmu Business Factory. Někteří z vás si možná budou pamatovat interaktivní video Deloitte New Zealand a právě tímto nelehkým směrem se vydali i v Business Factory a zvládli to skvěle. Ve videu si výběrem reakce v situacích před pohovorem vyzkoušíte, jestli sdílíte firemní hodnoty, např. co dělat, když se rozbije kávovar - řeknete si o pomoc, nebo počkáte až kávovar vzplane? Kritéria hodnocení pro video byla kreativita, zajímavost a přehlednost.

Screenshot 7

Všichni finalisté:

Business Factory - 1. místo
BP Lumen - 2. místo (výherce People’s Choice)
Slevomat.cz - 3. místo
LASVIT
Rohlik.cz

Kariérní video roku - velké firmy

Ze 16 kariérních videí od velkých firem převzala výhru společnost KPMG. Jejich video s názvem Instantní úspěch je se ptá potenciálních kandidátů na důležitou otázku: “Stačí ti rychle zazářit, nebo se chceš stát opravdovou hvězdou?”, čímž naráží na to a ukazuje, jak na sociálních sítích mladí lidé často jen “předstírají” úspěch, což u KPMG ale nemusí, protože zde si ho opravdu vybudují. Video, které vám vleze pod kůži a jen tak na něj nezapomenete, efektivně posiluje zaměstnaneckou značku firmy.

Všichni finalisté:

KPMG - 1. místo
Bierens - 2. místo
Bohemia Energy - 3. místo
JTEKT
ExxonMobil

Recruiter roku

Pomyslným vrcholem večera bylo vyhlášení kategorie Recruiter roku. Přihlášku podalo 15 zkušených recruiterů a podle slov porotce Milana Nováka, který kategorii vyhlašoval, byly letošní výkony opravdu vyrovnané a porota před sebou měla těžký úkol. Soutěžící byli hodnoceni podle doložených materiálů a užší výběr podle video pohovoru, ve kterém odpovídali na 9 záludných otázek, které testovaly jejich kompetence. Kdo se nakonec stal vítězem a uzavřel 5. ročník RA Awards? Byla to Petra Nulíčková z Alza.cz, která zaujala nejen svými pracovními výkony, ale řadou dobrovolných aktivit nad rámec svých běžných povinností, které do velké míry pomáhají a kultivují celý HR svět.

Všichni finalisté:

Petra Nulíčková, Alza.cz - 1. místo
Milan Vyleťal, Coca-Cola HBC
Jakub Adámek, Nonstop Recruitment
Diogo Videira, ExxonMobil
Petr Nehyba, Wolf Hunt
Renáta Balíková, IreSoft

 NNX4237-min

A bylo hotovo. Po děkovných řečech byl galavečer jubilejního 5. ročníku Recruitment Academy Awards oficiálně ukončen. Zábava ale nekončila. Prostory před sálem, kam byli diváci pozváni na afterparty, se znovu zaplnily radostnou atmosférou. Diváci měli čas na networking, pogratulování vítězům, další dokumentování večera ve fotokoutku a roztančení se do tónů hudby kapely Overtime Band. Poslední hosté La Fabriku opouštěli až po půlnoci.

Teď se zdá, jako by bylo něco velkého u konce, pro nás ale není. Galavečer je sice jednou za rok, ale my RA Awards žijeme každý den.

Nezahálíme a začínáme pracovat na dalším ročníku, abychom vám opět přinesli hodnotný zážitek, a chystat zveřejnění dalšího obsahu během celého roku.

Nezbývá než jen znovu pogratulovat vítězům a poděkovat všem účastníkům, sponzorům a organizátorům, kteří se na 5. ročníku soutěže podíleli. Zůstaňte naladěni a těšíme se na osobní setkání zase za rok!

Poslední aktualizace čtvrtek, 28 listopad 2019 15:40

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz