Menu

Jak si vytvořit talent pool

Talent pool je databáze potenciálních, talentovaných a vysoce kvalifikovaných uchazečů. V této databázi se uchovávají kontaktní údaje kandidátů, jejich dovednosti,zkušenosti a další informace, které mohou být důležité pro obsazování budoucích pozic. Díky talent poolu je hledání vhodných kandidátů rychlejší a efektivnější, protože náboráři mají všechny informace pohromadě a nemusí vhodné kandidáty hledat pokaždé od začátku. Přečtěte si, jak si takovou databázi vytvořit, a kde vůbec najít vhodné uchazeče, které do ní můžete zařadit.

Kontaktní formulář

Formuláře jsou obvykle propojené s inzerovanou pozicí nebo kariérní stránkou. Jejich pomocí mohou uchazeči lehce a flexibilně vyplnit nejen své kontaktní informace, ale také dosažené vzdělání a pracovní zkušenosti. Ty můžete snadno přenést přímo do své databáze talentů, protože jednotlivá pole s informacemi budou do značné míry stejná, co se týče formátu a pořadí. Díky tomu nebudete muset přepisovat informace ručně a ušetříte čas. Mnoho databází má dokonce funkce, které dokážou proces zautomatizovat. Nezapomeňte také vždy aktualizovat volné pozice.

TIP! Doplňte si vzdělání nejen v recruitmentu s Digital HR Leaders od Recruitment Academy. Dozvíte se aktuality z odvětví HR, jakou roli hraje psychologie během pohovoru, budoucnost digitálního leadershipu, nebo jak využít potenciál TikToku ve svůj prospěch a mnoho dalších!

 

Emaily

Přestože existuje spousta možností, jak můžou kandidáti poslat svůj životopis, vždy se najde někdo, kdo vám své CV pošle přes email. I když se jedná o zastaralejší metodu náboru, informace získané z emailu můžete použít k rozšíření vaší databáze. Důležité je, abyste s emailem obdrželi i souhlas se zpracováním osobních údajů. Pokud souhlas máte, můžete všechny potřebné informace exportovat do vašeho systému, nejlépe do tzv. ATS neboli systému pro personalisty.

 TIP! Slyšeli jsme už o Datacruit ATS? Vyzkoušejte 30 demo verzi zdarma a zoptimalizujte vaše náborové procesy!

 Sociální sítě 

Právě sociálně sítě podstatně rozšířily síť kontaktů, kterou byli recruiteři zvyklí používat. Skvělým prostředím pro nabírání kandidátů je není jen často využívaný LinkedIn, ale třeba i Facebook. Na firemním profilu je možnost přidat záložku „Kariéra”, do níž se dají vypsat nově nabízené pracovní pozice. Vzbuďte v lidech zájem, ukažte jim, jaká je vaše společnost, jak vypadá vaše pracovní prostředí, přidejte fotky z teambuildingu a firemních akcí, kde je vidět, že jste skvělý tým, a jakou máte firemní kulturu

 TIP! Poslechněte si 72. epizodu podcastu, Nelidské zdroje, s Michalem Mikuláškem a zjistěte více o náborových kampaních na sociálních sítích.

Talent pool může usnadnit a zefektivnit mnoho z nejpracnějších aspektů náboru, což recuiterovi umožňuje zaměřit svou pozornost na kreativnější a interaktivnější stránku práce. Doufáme, že některé z těchto metod vytvoření ideální databáze talentů dokážete použít ke zlepšení vašeho náborového procesu! Pokud váháte, jakými dalšími způsoby vaše náborové procesy zefektivnit, podívejte se na záznam webináře Josého Kadlece na téma - Největší výzvy současného digitálního recruitmentu a jejich řešení.

 

Poslední aktualizace pátek, 09 prosinec 2022 13:51
Petra Brabencová

Petra Brabencová

 

email: petra.brabencova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

 

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz