Menu

Nejčastější chyby při pohovoru

 

Chcete na pohovoru udělat dobrý dojem? Přečtěte si, které chyby mohou stát mezi vámi a vaší vysněnou prací. V dnešním článku se dozvíte, jak se jim vyvarovat.

Pozdní příjezd

První dojem při získávání zaměstnání je důležitý. Nepokazte si ho ještě předtím, než na interview dorazíte. Spočítejte si, kolik času vám cesta na pohovor zabere a najděte si vhodný spoj, abyste se na místo dostali alespoň 5 - 10 minut dopředu.

TIP! Nenechte nic náhodě a přečtěte si naše tipy, jak uspět v online výběrovém řízení.

Nevhodné oblečení

Šaty dělají člověka, proto dobře zvažte, co si na pracovní pohovor obléknete. V první řadě, vezměte v úvahu pozici na kterou se hlásíte. Pokud by to měla být vedoucí, nebo manažerská pozice, bylo by vhodné sáhnout po formálním oblečení. Pokud to vedoucí pozice není a vy tápete, co na sebe, můžete obléknout business casual. To je dnes asi nejčastější varianta, kterou nikdy nic nezkazíte. 

TIP! Pokud jste čerstvými absolventy, nezapomeňte se také inspirovat našimi tipy, jak si po škole najít práci.

Používání mobilního telefonu

Než začne váš pohovor ztište si telefon. Pípání zpráv či příchozí hovory jsou nejen rušivé pro vás, ale i samotného potencionálního zaměstnavatele. Vaše rodina či přátelé chvilku počkají a vy se můžete plně soustředit na otázky a plnění případných úkolů.

Nechte nápoje doma

Je úplně přirozené, že jste před pohovoremnervózní a potřebujete si trochu doplnit palivo, ale udělejte to v klidu před samotným interview. Stres dělá svoje a vám se tak může stát celkem nepříjemná nehoda - jako rozlití nápoje na stůl, na sebe nebo dokonce na vašeho tazatele. Doma raději nechte i plastovou láhev s vodou. Nervózní hraní s víčkem či samotnou lahví nepůsobí vůbec dobře.

Vědomost o společnosti

Rozhodně se od vás nečeká, že budete znát celou historii firmy či výroční zprávy, ale nějaké povědomí by jste o svém potenciálním zaměstnání mít měli. Než půjdete na pohovor, prohlédněte si stránky společnosti, přečtěte si co dělají, co je jejich silná stránka. Zkontrolujte také firemní sociální sítě jako Facebook, LinkedIn, Instagram či Twitter, ať jste v obraze.

TIP Pokud jste zrovna po neúspěšném pohovoru a řešíte, co teď,  přečtěte si náš další článek o tom, co dělat po neúspěšném interview.

Nepomlouvat minulé zaměstnavatele

Ať se mezi vámi a vaším minulým šéfem stalo cokoliv, nechte si to pro sebe. Pamatujte, že jste na pracovním pohovoru a ne na pivu s kámoši. Váš potencionální šéf od vás čeká, že budete umět dobře spolupracovat s ostatními lidmi a případné konflikty řešit rozumně, bez pomluv svých kolegů či nadřízených. Navíc svět je malý. Nikdy nevíte, kdo koho zná a je možné, že člověk, kterého zrovna nelichotivě popisujete je dobrý přítel vašeho tazatele.

 


 

Hledání práce není vždy jednoduchý proces a ne vždy to vyjde hned napoprvé. Nezoufejte. Vaše vysněná práce na vás určitě čeká, jen je potřeba naučit se nedělat zmíněné chyby nebo si z nich vzít ponaučení pro příště.

 

 

Poslední aktualizace pondělí, 01 srpen 2022 09:49
Petra Vrbová

Petra Vrbová

email: petra.vrbova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz