Menu

Jak na video screening kandidátů bez Skypu nebo Hangouts | HIRECONOMICS #9

  • Autor článku  Ronald Eller

Možná jste se již s tímto problémem setkali. Máte provést screening kandidáta nebo s ním udělat pohovor, kandidát ale nepoužívá Skype nebo Google Hangouts. Přestože technologie VoIP je již v tomto průmyslu považovaná za standard, někteří ji zkrátka nepoužívají. Možná ji nesmějí používat na svých pracovních počítačích nebo jen nevědí, jak ji efektivně využít i když třeba mají účet u Gmailu.

V tomto díle vám představím dva nástroje, které vám tento proces značně ulehčí.

Appear.in

Tohle je parádní internetová služba, kde si založíte účet a vytvoříte virtuální místnost (pouze 1 u bezplatné verze). Místnost, kterou vytvoříte, je označena specifickým URL. 

Snímek_obrazovky_2018-09-24_v 14.42.19.png  

Odkaz na moji místnost je zde: https://appear.in/recruitment-academy

Místnost můžete vlastně navštívit i bez mého svolení. Jediné, co tedy musíte udělat je poslat odkaz vašemu kandidátovi. Ten pak bude moci do místnosti vstoupit bez instalace jakéhokoliv programu nebo bez online registrace.

Snímek_obrazovky_2018-09-21_v 9.16.07.png

Taková místnost vám i vašim kandidátům umožní využít všechny výhody, na které jste zvyklí u Skypu nebo Hangouts. U bezplatné verze mohou jednu místnost navštívit až čtyři uživatelé. Můžete sdílet svou obrazovku. Můžete místnost uzamknout, aby se nikdo nedostal k vaší soukromé konverzaci. Můžete využívat chat.

Poznámka: Jediná věc, u které by mohli vaši kandidáti narazit, je sdílení obrazovky, jelikož tuto funkci zajišťuje plugin v Google Chrome. Pokud váš kandidát nevlastní Google Chrome a nemá možnost instalovat rozšíření, nebude moci pravděpodobně sdílet svoji obrazovku.

Prémiová verze umožňuje spravování více místností, až 12 uživatelů v jedné místnosti a vytvoření vlastního brandingu.

Talky.io

Toto je velmi podobný software. Liší se pouze tím, že nevyžaduje, aby se kandidát zaregistroval, a dokonce není potřeba ani vaše registrace. Takže jen vytvořte jméno pro vaši místnost, nastavte si další příslušenství (mikrofon a kameru) a vstupte do místnosti. 

Snímek_obrazovky_2018-09-21_v 9.21.39.png

Jinak se pořád jedná o standardní službu VoIP, se stejnými funkcemi jako má Appear.in. Navíc jako bonus můžete při čekání, než se přihlásí další uživatel, zabíjet čas hraním hry s vesmírným raketoplánem.  

Snímek_obrazovky_2018-09-21_v 9.21.48.png

Současná situace na trhu práce nutí společnosti, aby předešly vzniku překážek pro své kandidáty a toto je jeden ze způsobů, jak si můžete pomoci. Navíc se ukážete jako pokrokový odborník, který se nezalekne žádné technologie.

Na celý 9. díl HIRECONOMICS se můžete podívat zde:
Poslední aktualizace středa, 24 duben 2019 10:51

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz