×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 360
Menu

#SOSUDE | 18.–19. 5. 2017, Mainz, Německo

  • Autor článku  

 

Ve dnech 18.–19. května 2017 se již po několikáté při příležitosti globálního Sourcing Summitu sešli speakeři z celého světa za účelem sdílení a prezentování trendů, novinek a zkušeností z oblasti talent sourcingu. Již tradičně tato konference, která se letos poprvé konala v německém městě Mainz, přilákala množství profesionálů hladových po nejnovějších informacích a technologiích, bez kterých se žádný moderní sourcer neobejde. Tomáš Faust, Jan Fojtů a Josef Kadlec si pro vás připravili krátké shrnutí akce. 

Dvoudenní nabitý program nabízel přednášky těch největších špiček z oboru – mezi nejznámějšími například Irina Shamaeva, Glen Cathey, Oscar Mager, Henk Van Ess, Balazs Paroczay, či Josef Kadlec. Nejčastějšími tématy letošního ročníku byly možnosti v oblasti datové analýzy, profesionální rozšíření pokročilých znalostí ve sféře sémantického vyhledávání či záležitost vzájemné spolupráce mezi recruitery.

SOSUDE nenabízí informace pouze z oblasti sourcingu, ale komplexně nahlíží na celý současný recruitment. Zkrátka se zde nedozvíte pouze to, jak pomocí Googlu nalézt jakékoliv telefonní číslo, jak upravit search pro 100% relevantnost výsledků či jak využívat alternativní zdroje, které se vám doposud zdály absurdní. Řešily se i záležitosti spojené přímo s prací s již nalezenými kandidáty – od nejlepších metod pro první oslovení přes budování vztahů, až po nejzásadnější chyby, kterým je třeba se vyhnout. V neposlední řadě byly představeny také nástroje a technologie, které budou v budoucnu alfou a omegou každého sourcera.

DSC 7592

Recruitment, stejně jako většina profesních oborů, v posledních letech prochází extrémně rychlým vývojem a to, co bylo před nedlouhou dobou denním chlebem každého z nás, může být dnes již zastaralou technikou. Je proto v zájmu všech lidí z oboru, aby se podobných akcí účastnili a neztráceli příležitost vyniknout před konkurencí. Nás samotné udivilo, jak malé zastoupení měli recruiteři z České republiky – příležitost získat informace o dění na evropských pracovních trzích, networking s nejlepšími z oboru a také výměna zkušeností, tipů a triků z Vašeho businessu - to je zkrátka možnost, která by neměla nikdo z oblasti recruitmentu minout.

 DSC5230

 

Všechny informace, které jsme měli možnost načerpat, nyní implementujeme do naší každodenní činnosti a již teď můžeme potvrdit, že i tento ročník byl pro naší práci velkým přínosem. Nejen proto můžeme s jistotou říci, že GoodCall na příštím ročníku určitě chybět nebude – a co vy?

Pohledem Josefa Kadlece: Měl jsem šanci uzavřít konferenci Sourcing Summit Germany jako closing keynote místo Jonathana Campbella, který musel svou účast na poslední chvíli zrušit. Mé předešlé přednášky v rámci Sourcing Summitu byly vždy velmi technické s konkrétními demonstracemi. Ne jinak tomu bylo nyní. Demonstroval jsem aktuální distribuovanost dat o kandidádatech na všechna různá místa v online světe, tedy i nutnost sourcovat z více kanálů mimo klasické mainstreamové kanály jako LinkedIn, Facebook nebo Twitter. Speciálně jsem se pak zabýval sítí GSM, protože počet SIM karet je stále výrazně vyšší než např. uživatelů Facebooku nebo vůbec lidí, kteří jsou online.

Nakonec jsem představil nový koncept, který testujeme již od roku 2014 v GoodCallu, a to je tzv. video sourcing - využití videa v různých podobách, včetně videa ve virtuální realitě nebo live videí. S tím jsem také představil nový vynález z Recruitment Academy, kterým je upravená selfie tyč, na kterou lze upevnit až 3 mobilní telefony. Má vlastní osvětlení a agregovaný audio vstup. Touto selfie tyčí lze dělat live videa i do více než 30 sociálních sítí a kanálů zároveň. Více se můžete dozvědět z mé prezentace. Celkově Sourcing Summit ukázal, že si drží svojí kvalitu nejlepší praktické recruitment & sourcing konference.

 

Poslední aktualizace pondělí, 29 květen 2017 15:16

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz