Menu

6 důvodů, proč potřebujete k náboru ATS

Moderní přístup k recruitmentu si žádá i moderní nástroje. Společnosti upouštějí od používání excelových tabulek jako prostředku k řízení náboru a místo toho implementují tak zvané Applican Tracking System (ATS). 

Tyto aplikace pomáhají na jednom místě třídit kandidáty a jejich pohovory, zapojit do náboru manažery, integrovat různé pracovní portály, propojí LinkedIn nebo vlastní kariérní stránky. 

Zde jsou hlavní důvody, kvůli kterým by používání ATS měly zvážit velké i malé společnosti.

1. Vylepšíte Candidate Experience

V současné době platí, že kandidát je na prvním místě. Během výběrového řízení je rychlost jedním z nejzásadnějších faktorů. Nic neodradí kandidáty tak, jako dvoutýdenní čekání na reakci na poslaný životopis nebo proběhlý pohovor. ATS za vás udržuje přehled o probíhajících pohovorech a upozorní vás, kdy je na čase se kandidátům ozvat. 

2. Budete efektivnější

Moderní nábor je velmi komplexní disciplína, která si žádá i komplexní technologie. Špičkové ATS systémy řeší spoustu věcí za vás, ušetří vám čas, bolesti hlav a vy se tak můžete více věnovat kandidátům nebo komunikaci s manažery. Podle vašich náborových potřeb můžete využít (A) různé formy automatizace jako: automatizovaná inzerce, automatický import reakcí, automatické emailové notifikace, automatizace souhlasů se zpracováním osobních údajů (B) hromadné akce jako jsou: hromadné a personifikované emaily směrem ke kandidátům, hromadné sdílení kandidátů na manažery (C) Podporu přímého oslovení kandidátů v podobě efektivního vyhledávání a recyklaci předchozích výběrových řízení nebo integrace s LinkedIn a neposlední v řadě (D) Dashboard, který vám v přehledné podobě zobrazí vše, co máte z pohledu náboru aktuálně na vašem pomyslném stole.

3. Vytvoříte si vlastní pool kandidátů

Pool je jednoduše řečeno vlastní náborová databáze potenciálních kandidátů. Jsou to lidé, kteří se například v předchozí době již hlásili na vámi vypsané pozice. Přímé oslovení kandidátů je jedním z moderních trendů a není nic snazšího než oslovit kandidáta, který již v minulosti o vaši společnost projevil zájem. Máte na co navázat! Správně zvolené ATS vám proces vyhledávání relevantních kandidátů nejenom výrazně usnadní, ale zároveň šetří čas a peníze vynaložené na inzerci.

4. Budete vědět, jak vypadá váš recruitment funnel 

Stačí vám pár kliknutí a zjistíte podrobnosti o průběhu náborových aktivit. Díky pokročilým analytikám budete moct sledovat klíčové metriky a odhalit příležitosti pro vylepšení. Identifikujete silné zdroje kandidátů, jednoduše zjistíte, kolik kandidátů je třeba na obsazení jedné pozice nebo průměrnou délku náborového procesu. 

5. Aktivně zapojíte manažery

Ojedinělou funkcí mezi dostupnými ATS systémy nabízí Datacruit. Do svého ATS implementoval tak zvaný Portál pro manažery. Ten zásadním způsobem usnadňuje komunikaci a spolupráci mezi HR oddělením a manažery. Manažeři získávají přehled o relevantních kandidátech zařazených do výběrového procesu, mohou je jedním kliknutím schválit nebo zamítnout a poskytnout zpětnou vazbu recruitment specialistům. Datacruit řešení je vhodné i pro společnosti s velkou pobočkovou sítí, kde je za nábor odpovědný přímo manažer dané pobočky. 

6. Všechna data budou v bezpečí

Kvalitní ATS systémy pomáhají i s rostoucími požadavky na ochranu osobních dat. Odpovídají zásadám GDPR, kontrolují platnost souhlasů s využíváním osobních dat a usnadňují jejich správu. 

Tyto důvody jsou jen některé z mnoha, které hovoří ve prospěch ATS. Nejsou nástrojem určeným pouze pro velká a specializovaná HR oddělení, ale jejich funkčnost ocení i menší společnosti, které chtějí dělat nábor moderním a efektivním způsobem. 

Poslední aktualizace úterý, 17 březen 2020 15:18

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz