Menu

13 tipů, kde hledat práci online

Pandemie nového typu koronaviru sužuje nejen lidské zdraví, ale má výrazné dopady i na zdraví některých firem. Ty jsou tak nuceny přistupovat k drastickým řešením a s cílem ochránit byznys před absolutní krizí, jsou nuceny propouštět zaměstnance. 

Bez práce se taky ocitají stovky i tisíce lidí. Nicméně náborové procesy pokračují v některých firmách nadále. Nevěšte proto hlavu a raději se podívejte na naše tipy, které vám prozradí, kde všude můžete novou práci hledat.

1. Portály Jobs.cz, Práce.cz a Indeed.com

Společnost lmc je provozovatelem největších pracovních portálů v České republice. Na stránkách Jobs.cz a Práce.cz najdete tisíce pracovních nabídek ze všech koutů země a z nejrůznějších oborů. Na své si tak přijdou lidé hledající dělnické pozice až po management. Dalším produktem lmc je i aplikace Práce za rohem. I zde najdete množství nabídek na plný nebo částečný úvazek i brigád. 

V Česku pravděpodobně méně používaný je portál Indeed.com, který ovšem platí za celosvětovou jedničku mezi pracovními portály. Kromě procházení nabídek z celého světa můžete na Indeed.com zjistit a porovnat průměrnou mzdu na specifických pozicích.   

Příklady dalších pracovních portálů: 

2. Aplikace GoodCall

Množství pracovních nabídek najdete i v aplikaci od společnosti GoodCall. Ta se tradičně zaměřuje na pozice od středně zkušených specialistů až po top management. Aplikace má v nabídce pozice od českých i mezinárodních firem. 

Používání aplikace je mimořádně jednoduché. Po stažení si vyberete obor, výši platu a lokalitu a můžete prohlížet otevřené pozice. K odeslání zájmu o pracovní nabídku vám stačí jedno kliknutí. Aplikaci ve verzích pro iOS a Android najdete na AppStore nebo Google Play.

2020-03-26

3. LinkedIn Jobs

Je načase oprášit a aktualizovat svůj LinkedIn profil a po volných pozicích zapátrat na této kariérní sociální síti. Záložku s nabídkami práce najdete na horní liště stránky. LinkedIn sám vám dokáže nabídnout aktivní relevantní nabídky nebo můžete hledat vlastní podle zvolených kritérií. Některé firmy nabízí i možnost jednoduchého odeslání zájmu o pozici jedním kliknutím.

4. Váš LinkedIn profil

Ještě chvíli zůstaňme u LinkedInu. V jeho útrobách se pohybuje velké množství vyhledávačů talentů (talent sourcerů), recruiterů i manažerů, kteří hledají do svých týmů a společností nové lidi. Vy sami jim můžete dát vědět, že aktuálně hledáte nové pracovní příležitosti. Návod, jak tuto informaci přidáte do svého profilu najdete v oficiálním návodu od LinkedIn. A nebojte se, pokud se poohlížíte po nových příležitost i v případě, že aktuálně zaměstnaní jste, LinkedIn ochrání vaše soukromí a vašim kolegům neukáže, že novou práci hledáte.

Vyzkoušet můžete i sílu vaší LinkedIn sítě tím, že zveřejníte příspěvek, ve kterém oznámíte, že aktuálně hledáte nové zaměstnání. 

LinkedIn pracovní příležitost

5. StartupJobs

Přemýšleli jste někdy o práci ve startupu? Prostředí začínajících společností je zcela unikátní. Portál StartupJobs.compropojuje pracovníky se startupy, které hledají nové lidi z nejrůznějších oborů, od vývojářů, přes obchodníky až po marketing specialisty.

6. Welcome to the Jungle a Cocuma

Nahlédněte do firmy ještě před tím, než do ní půjdete na pohovor. Welcome to the Jungle (bývalé Proudly) a Cocumajsou dvě online pracovní tržiště nabízející vedle pracovních nabídek také propracované profily firem, které slouží jako esence firemních kultur. Ověřte si, že vám kromě pracovní náplně vyhovují i hodnoty a prostředí společnosti.

7. Atmoskop a VímVíc

Podívejte se na firmu očima jejích zaměstnanců. Jak na Atmoskopu, tak VímVíc si můžete přečíst autentické recenze od současných i bývalých zaměstnanců. Atmoskop také nabízí hledání práce ne podle klasických názvů pozic, ale více podle osobních hodnot a preferencí uchazeče jako je absence přesčasů, možnost práce z domova nebo mezinárodní prostředí. Seznam otevřených pozic v dané firmě je pak samozřejmostí. 

Atmoskop hodnocení

8. Binary, Techloop a další

IT specialisté pozor. Pravděpodobně v žádném jiném oboru neexistuje tolik specializovaných služeb, aplikací a portálů spojující specialisty z IT s firmami a projekty. Binary se zaměřuje výhradně na front end developery a jeho používání je velmi snadné. Stačí se zaregistrovat, vyplnit profil a relevantní pracovní pozice vám již chodí automaticky bez potřeby procházet desítky jiných nabídek. Binary sdružuje kvalitní a spolehlivé zaměstnavatele z celé České republiky a svým uživatelům slibuje zejména rychlé jednání a přímé napojení na potenciální manažery.

Další služby jako je Techloop nebo JobStack.it nabízí k procházení všechny aktuálně otevřené pracovní pozice. 

9. Facebook Kariéra

Věděli jste, že pracovní nabídky můžete procházet i na Facebooku? Tato sociální síť nabízí možnost publikace pozic firemním stránkám již nějakou dobu. Záložku Kariéra (v anglické verzi Jobs) najdete v levém sloupci Prozkoumat (Explore). Pracovní nabídky můžete filtrovat na základě lokality, oboru a typu úvazku. S firmou se spojíte přes jednoduchý formulář, který je součástí Facebooku. Vaše odpověď přijde společnosti nejen do Facebook inboxu, ale i do emailové schránky.

FB Jobs

10. Skupiny na Facebooku

Svou ohromnou sílu nám dokazují Facebookové skupiny. A nemusíte se zaměřovat jen na ty, které explicitně vznikly pro publikaci pracovních nabídek. Poohlédněte si o po takových, které se zabývají tématy z vašeho oboru. Ve skupinách se nebojte o práci požádat nebo nabídnout svoje služby. Vyzkoušet můžete například: Holky z marketinguPraha – PRÁCE, BRIGÁDYPráce – programátoři, vývojáři, kódeři,Recruitment forum a další

11. Oborové portály

Zatímco o větších pracovních portálech slyšel někdy už každý, existují i méně známá a nápadná pracovní tržiště. Mezi nimi jsou například portály Top Language Jobs, na kterých můžete uplatnit především svoje jazykové znalosti a hledat práci na 5 kontinentech, nebo Gastro Jobs zaměřující se výhradně na pozice v gastronomii a hotelnictví. 

12. Obraťte se na personální agenturu

Nechte hledání na někom jiném a požádejte o pomoc personální společnost. Nejen, že vám odpadne stres s hledáním a neustálým odepisováním na inzeráty, ale navíc díky specialistovi z agentury získáváte profesionální feedback a lepší přehled o pracovním trhu. Na českém trhu si můžete vybírat z několika recruitment firem. Jednou z nich je i společnost GoodCall, která si zakládá na osobním přístupu a rychlém a upřímném jednání.
Další agentury: Adecco, Hays, ManpowerGroup, Randstad, Reed, Grafton, Synergie, NonStop recruitment a další

13. Zkuste to na volné noze

Využijte svoje znalosti a zkušenosti a založte na nich svou živnost. Po vyřízení živnostenského listu můžete zamířit na nejrůznější weby a svoje služby nabízet ostatním. Ať už hledáten jen krátkodobý přivýdělek nebo si chcete postavit celé portfolio zákazníků, kteřé vám zajistí obživu nezapomeňte se zaregistrovat napříkald na portálu Na volné noze nebo Webtrh. Oba totiž združují nezávislé profesionály z mnoha oborů včetně těch řemeslných.

Extra tip: Ozvěte se firmě sami

Máte ve svém okolí zaměstnavatele, u kterého jste vždy chtěli pracovat nebo vás v minulosti zaujaly jeho pracovní nabídky? Oslovte ho napřímo. Otevřete si webové stránky, vyhledejte si kontakt a firmě se ozvěte sami. Nezapomeňte zmínit vaši motivaci, představu o pracovní pozici a přiložit aktualizovaný životopis.

Připravte se na online pohovor

Vládní příkaz omezení pohybu lidí ovlivnil také výběrová řízení. Největší změnou je, že téměř všechna výběrová řízení nyní probíhají výhradně online, to se vztahuje i na pohovory. Můžete tak čekat, že místo osobního setkání se recruiterem nebo manažerem spojíte přes Skype, Zoom, Hangouts, whereaby nebo další online službu poskytující video hovory. 

Nemusíte se ale ničeho obávat. Najděte si klidné místo s dobrým internetovým připojením a požádejte ostatní členy domácnosti, aby vás během online pohovoru nerušili. Pohovor tak zvládnete v klidu bez cestování, v klidu domova a s menšími starostmi s tím, co si na pohovor obléknout.

Poslední aktualizace pátek, 17 březen 2023 16:03

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz