×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 359
Menu

GoodCall Inspiration Day

  • Autor článku  

Ve středu 3. 8. 2016 jsme v prostorách žižkovské Pracovny uspořádali historicky první Inspiration Day. Co to znamená? V našem podání to byl společně strávený den mimo kancelář, připomenutí si vize GoodCallu a společná energie, čišící z našich fialových GoodCall triček. Pojďme si teď říct, co jsme reálně dělali! 

Celá akce začala po deváté hodině ranní, kdy Milan Novák den zahájil a přivítal všechny „GoodCalláky“ včetně těch, kteří vážili cestu z Liberce, nebo dokonce z Bratislavy. Druhou a zároveň nejdelší přednášku měli na starost další 2 zakladatelé GoodCall, tedy José a Blake. Ti nám přiblížili formu, kterou představují GoodCall našim klientům. Samotná prezentace tedy byla zaměřená na pracovní trh, aktivitu kandidátů, práci recruitera  a především pak na změnu, kterou personalistika prodělala během posledních 40 let. Přednášku zakončili seznámením s novými trendy v oblasti HR a praktickou ukázkou technologie VR (Virtual reality). Obětí se stal náš recruiter, pracující pro Škoda Auto, Honza Martinec.

Po krátké pauze na občerstvení nás José, Blake a Kristina překvapili svými vědátorskými outfity a odstartovali tak část worskhopu nazvanou SOURCING LAB. Kristina Shershun začala se svou přednáškou na téma „Vyhledávání kandidátů na Facebooku“. Na poslední přednášku dne navázala aktivní část workshopu a ta pravá HR zábava. Nejprve se všichni účastníci rozdělili do menších skupinek a brainstormovali na téma „Využití virtuální reality v recruitmentu a HR“. Většina nápadů byla opravdu kreativních a některé určitě budeme zanedlouho implementovat do naší každodenní praxe.

Následovala závěrečná, soutěžní fáze dne. První soutěž se uskutečnila přímo na místě, byla týmová a spočívala v online sourcingu. Jednotlivé týmy měly za úkol vyřešit 3 relativně obtížné úkoly v co nejkratším časovém úseku. Závěrečný úkol měl určit absolutního vítěze z nejúspěšnějšího týmu a zněl jasně: najděte co nejrychleji CV adepta na inženýrskou pozici. Netrvalo to dlouho a ruka Tomáše Fausta vystřelila do vzduchu jako první, a to jen několik sekund po zadání. Jako odměnu získal oficiální certifikaci LinkedIn recruitera.

Druhá soutěž byla ještě zajímavější a o to náročnější pro naše účastníky. Přestože se označujeme za inovativní personální agenturu, která k hledání kandidátů využívá téměř výlučně možnosti internetu, občas neuškodí vrátit se ke kořenům a najít kandidáta hezky „po staru“.  V druhé soutěži mají účastníci za úkol do Nedělního večera najít, oslovit a získat kandidáta, na libovolnou pozici,  bez využití moderních technologií. Těšte se na výsledek. Sami jsme zvědaví, jestli z toho bude stejně zajímavý příběh jako Moničin „hire“ řidiče služby Uber! Cenou pro vítěze bude výlet na Recruitment konferenci v Berlíně, kde bude naše inspirace pokračovat!

 

Poslední aktualizace pondělí, 29 srpen 2016 16:07

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz