×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 358
Menu

"Recruitment neznamená nutit lidi ke změně práce za každou cenu," upozorňuje naše Talent Sourcerka Mariana Ečegiová

  • Autor článku  

 

Do týmu GoodCallu se připojila v únoru 2016 jako ze všech nejmladší. V té době ještě netušila, na co se má připravit! Jak sama říká, předtím v HR/recruitmentu nikdy nepracovala, takže měla očekávání hodně obecná a nejasná. Hned v den nástupu, když se dozvěděla, že bude pracovat v oblasti IT, se jí život prakticky obrátil naruby. O IT v té době věděla jen to, že existuje „nějaká" Java a Scala. A to byl teprve začátek!

Jaká je tvá role v týmu GoodCallu?
Působím na pozici Talent Sourcer, kde nejvíc spolupracuji s mým recruiterem Ondrou. Upřímně řečeno, po společném dlouhém trápení s vysvětlováním a snahou pochopit všechny zkratky, jazyky a technologie (o kterých jsem nikdy předtím neslyšela) jsem se v IT oblasti začala cítit více méně komfortně a dnes už vím, že bych určitě neměnila!

Co se ti líbí na recruitmentu?
Nejspíš se ode mě očekává odpověď typu „baví mě práce s lidmi". Myslím, že nejvíc mě těší, když se mi podaří kandidátovi vysvětlit pravý smysl mé práce a jaké mu/jí z toho plynou výhody. Taky se snažím vysvětlit, že recruitment není o nucení lidí ke změně práce za každou cenu. 

Čeho si na GoodCallu nejvíc vážíš?
Určitě naší soudržnosti. Když něco potřebuji, něco nevím, když si potřebuji popovídat nebo mi dokonce chybí objektivní kritika, vždycky se najde někdo, kdo na mě má čas, kdo se postará a pomůže. Někdo, kdo mě každý den někam posouvá.

Na kterých projektech zrovna pracuješ?
Pracuji hlavně na vývojářských pozicích v programovacích jazycích C# a PHP, na které se vlastně specializuji už od začátku. Občas dělám i některé (business) analytické či konzultantské pozice, což je docela pestré, protože přijdu do styku s každou věkovou kategorií kandidátů.

Kdyby GoodCall bylo zvíře, jaké by podle tebe bylo a proč?
Určitě lev! Typický král zvířat, který se nikdy neztratí, má o všem přehled a ví, jak přežít!

V jaké části Prahy bydlíš a proč?
Bydlím na Floře (Praha 3), kam jsem se přestěhovala do bytu k příteli a dalším třem klukům, takže si můžete představit, že není nouze o srandu! Tato část Prahy mi vyhovuje, protože ať už mám náladu na cokoliv, vše je na dosah ruky.

Kde ses narodila a jak často se vracíš domů?
Narodila jsem se a vyrostla v městečku Vranov nad Topľou, které se nachází na východu Slovenska. Moje rodina tam bydlí v malé vesničce za městem. Kvůli této lokalitě mi však cesta domů obvykle trvá okolo 10 hodin, což se odráží na tom, že mě doma vidí tak jednou za dva měsíce.

Dokonči větu: "Člověk, který mě doopravdy zná, ví že........"
...miluju čokoládu a rodina pro mě znamená vše (jak ta stávající, tak budoucí). A ještě, že když jsem rozzlobená, tak potřebuji obejmout. 

Jakou super schopnost bys chtěla mít?
Určitě bych chtěla mít křídla a umět létat. Všechno bych najednou viděla ze zcela nového úhlu pohledu!

Pokud bys mohla jet na svou vysněnou dovolenou, kam bys jela a co bys viděla?
Jela bych úplně všude! Mým snem je vidět každý kout světa a poznat všechny kultury s jejich tradicemi či ochutnat typickou kuchyni.

Co je tvůj oblíbený film a oblíbená kniha?
Můj oblíbený film je určitě snídaně u Tiffanyho s úžasnou Audrey Hepburn! A s knížkou je to složitější... Od mala jsem jich přečetla už celkem dost. Skoro bych i řekla, že neexistuje kniha, kterou bych přečetla a nelíbila se mi.

Jak bys prožila svůj vysněný důchod?
Po boku svého manžela v malinkém domku někde v horách u řeky. Celé dny bychom si četli, večer otevřeli lahev vína a každý víkend by nás navštěvovaly naše děti se svými rodinami, kterým bych pekla ty lahodné koláče, které umějí jen babičky!

Jaká je nejšílenější věc, kterou jsi kdy udělala?
Obávám se, že většina mých nejšílenějších zážitků se nedá zveřejnit. No... V životě jsem zažila spoustu trapných situací. Například, když jsem se škádlila s kamarádkou a pak jsem ze srandy udělala pohyb, jako bych ji chtěla praštit do obličeje. Najednou se ale nečekaně pohnula a já jsem jí švihla takovou, za kterou by se nestyděl ani špičkový boxer. (smích)

 

Zaujalo Vás, co má Majka v GoodCallu na starost? Rádi byste se sami stali Talent Sourcerem a pomáhali najít ideální práci kandidátům z oblasti IT, marketingu, obchodu či dalších atraktivních oblastí? Napište na petra.fouskova@goodcall.eu a v GoodCallu pro Vás připravíme židli!

 

Poslední aktualizace pátek, 22 červenec 2016 11:36

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz