Menu

Uber Recruiting: Jak náborovat zaměstnance offline

Uber Recruiting: Jak náborovat zaměstnance offline Uber Recruiting: Jak náborovat zaměstnance offline

Nedávno se Talent Sourcerce společnosti GoodCall, Monice Huyen Doanové, podařilo úspěšně zrecruitovat IT specialistu, který ji vezl jako řidič moderní taxi služby Uber. Talent sourcing a recruitment by se měl částečně stát profesionální deformací a to nezávisle na tom, jestli se pohybujete v online nebo offline světě. Návyk oslovovat lidi v běžných činnostech jako, když komunikujete s bankéřem nebo se zákaznickou podporou, se talentovaným recruiterům a talent sourcerům vryje pod kůži.

Zeptali jsme se zmíněného Uber řidiče na jeho pohled.

Jirko, jak jste se seznámil s Monikou?
- Potkali jsme se když jsem Moniku vezl domů. Občas jezdím s aplikací UBER jako řidič. Ten večer jsem byl online, Monika si objednala odvoz a já jsem byl nejblíže.

Jak na vás působilo to, že vás během jízdy požádala o kontakt, aby vás mohla oslovit s případnou nabídkou jiné práce?
- Nevadilo mi to. Nebyl jsem stoprocentně spokojený v práci ve které jsem předtím pracoval, tak jsem byl rád za nabídku spolupráce.

Bylo to poprvé, co vás někdo z cestujících, které jste vezl skrze UBER, oslovil s pracovní nabídkou?
- Vlastně se mi to stává docela často. S lidmi si hodně povídám a většinu zajímá čím se živím. Když jim řeknu, že pracuji v IT odvětví tak mi buď dávají vizitky abych se jim ozval nebo chtějí s něčím poradit.

 

Kde jinde a jak často býváte kontaktován ohledně jiných kariérních příležitostí?
- Nabídky nebo dotazy mi chodí na sociálních sítích jako je LinkedIn nebo Jobs.cz párkrát za měsíc. Snažím se s tím nerozptylovat a jen to v rychlosti procházím. Nerad bych práci střídal několikrát do roka.

Jaká byla vaše zkušenost se společností GoodCall?
- O GoodCallu jsem věděl už dřív. Viděl jsem na youtube přednášku Josefa Kadlece a věděl jsem, že se jedná o profesionály. To se mi nakonec potvrdilo při osobní zkušenosti.

Líbí se vám ve vaší nové práci?
- V novém zaměstnání jsem se trochu vrátil k práci se kterou jsem začínal a baví mě. Navíc zde probíhá zajímavý projekt ve kterém mám možnost se naučit spoustu nových věcí.

Stáhněte si aplikaci GoodCall a podívejte se na aktuální pracovní nabídky.

 

Poslední aktualizace pondělí, 18 červenec 2016 14:32

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz