Menu

Rozhovor s Jirkou Pénzešem, lektorem IT terminologie pro recruitery

  • Autor článku  Petra Vrbová

 

Nábor IT specialistů je velice specifická oblast recruitmentu. Povídali jsme si s Jirkou Pénzešem, lektorem kurzu IT terminologie pro recruitery v Recruitment Academy, o tom, jaký je teď přístup IT specialistů ke změně práce a jak je zaujmout pracovními nabídkami.

 

 

Jirko, povězte nám, jak se v současné době staví ajťáci ke změně zaměstnání?

 

Obecně stále platí, že dobří kandidáti jsou zaměstnaní. Pokud ale dobře zaujme projekt či nový tým, tak věřím, že o změně začne uvažovat každý. Důležité je, jak kandidáta oslovíte a jak novou pracovní příležitost popíšete. 

 

 

Co je první věc, která ajťáky zajímá u nové pozice?

 

Nabídek a příležitostí je dnes stále mnoho a ze své zkušenosti mohu říci, že je to primárně typ projektu a tým, který za ním stojí. Důvody nemusejí být ale nutně jen technologické. Důležité je, aby projekt pro kandidáta dával smysl - ať už tím, co projekt přináší světu či jaké má ambice nebo samozřejmě tím, jaké technologie používá. Pokud se bavíme o projektu, který se tvoří již několik let a jeho atraktivita tak může klesat - je pro kandidáte důležité, jak současný tým přistupuje ke změnám a dalšímu rozvoji projektu. I letitý systém v bance může být stále atraktivní, pokud mu současný tým věnuje patřičnou péči a snaží se držet krok. Proto je důležitý i tým. 

 

 

Prozraďte nám, jaké jsou největší „kameny úrazu“ v IT náboru? Čeho by se měli recruiteři vyvarovat?

 

Nedostatečný popis nabízené pozice. Všímám si, že recruiteři často podceňují popis nabídky. Vyjmenují pár technologií, standardní benefity, sektor a tím popisek končí. Mnohdy to působí až genericky a to lidé v IT světě mohou poznat. Věřím, že na každém projektu se dá vypíchnout něco zajímavého, co kandidáta osloví. Dnes není dobré tvořit v páku ve velikosti platu či kariérním růstu, ale naopak ve všech ostatní atributech nabízené pozice. Proto si myslím, že je důležité se orientovat v IT světě, aby se lépe navnímali jeho potřeby. 

 

 

Co vás osobně přimělo k tomu věnovat se vzdělávání IT recruiterů?

 

To je jednoduché, aby člověk, který není z IT, dokázal více porozumět světu softwarového vývoje. Není vůbec jednoduché se ve všech těch termínech, zkratkách nebo programovacích jazycích zorientovat. Zároveň IT vlak jede šílenou rychlostí a držet krok tak není vůbec snadné. Kurz si klade za cíl přiblížit posluchačům svět programátorů a IT, aby se v něm dokázali lépe zorientovat a více chápali jeho potřeby.

 

 


  

Pokud i vy tápete v IT náboru, zarezervujte si své místo na online kurzu Jirky Pénzeše na téma IT terminologie pro recruitery, a to dne 21. 7. 2021 od 9:00. Cena kurzu je 3 800 Kč bez DPH.

 

 

Poslední aktualizace pátek, 07 leden 2022 13:38
Petra Vrbová

Petra Vrbová

email: petra.vrbova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz