×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 360
Menu

IT recruitment - když jeden o voze a druhý o koze

  • Autor článku  

 

Je naprosto přirozené, že pro „běžné smrtelníky“ jsou IT pojmy zahaleny tajemstvím. Problém však nastává, když potřebujete IT odborníky oslovit a zaujmout je vaší pracovní nabídkou, když o detailech jejich práce moc znalostí nemáte. Předepsané požadavky v popisu práce vám rozhodně stačit nebudou.

Orientovat se alespoň v základní rovině IT pojmů je pro nábor „ajťáků“ naprosto zásadní. Neočekávejte, že najdete pro svou firmu kvalitní odborníky na danou problematiku, když si je sami nedokážete proklepnut a poznat, kdo se jako odborník jen tváří a kdo je opravdovým mistrem u klávesnice. Nebo si představte situaci, kdy sice oslovíte vhodného kvalitního kandidáta, ale ten během pár minutového rozhovoru po telefonu pozná, že vůbec netušíte, o čem se spolu bavíte a vaše pracovní nabídka se tak pro něj stane nezajímavou (a v tom horším případě i poškodíte jméno společnosti, za kterou jednáte).

V IT oboru nevzdělaní HR specialisté navíc zcela likvidují LinkedIn coby nástroj pro oslovování „ajťáků“. Většina IT specialistů vám zcela jistě potvrdí, že jejich schránka je denně plná zpráv a pracovních nabídek, ale jen velmi malé procento z nich odpovídá jejich schopnostem. Po chvíli se i ti nejodolnější z nich na čtení zpráv z inboxu a přijetí nového spojení stanou zcela pasivními a LinkedIn profil využívají hlavně na kontakt se svými kolegy a profesní sítí.

Každý z nás je mistrem svého oboru. Recruiteři se však při hledání vhodného kandidáta musí flexibilně měnit na odborníky nejrůznějších oblastí a IT rozhodně nebude výjimkou – ba naopak. Pokud se necítíte v oblasti náboru IT specialistů jistě a chcete zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu recruitmentu, právě pro vás spouští Recruitment Academy kurzy IT recruitmentu. Vybrat si můžete ze dvou různých úrovní – pro začátečníky a pro pokročilé.

Seniorní softwarový vývojář s praxí v programování od roku 1998 a bývalý softwarový inženýr s více než 10ti letou praxí v náboru IT profesionálů se spojili, aby vytvořili unikátní kurz náboru zaměstnanců v oboru informačních technologií. Trh s IT profesionály je zvláště v ČR vůbec nejpřehřátější z celé Evropy a proto je zde potřeba znalosti IT terminologie, postupů, prostředí a psychologie v IT vůbec nejdůležitější.

Podívejte se na pozvánku od Josefa Kadlece. Více informací o kurzech a možnost registrace najdete na webu http://itrecruitment.recruitmentacademy.cz/

 

 

Poslední aktualizace čtvrtek, 02 únor 2017 11:52

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz