Menu

Kariérní stránky a video roku 2015: Dnes hodnotíme mBank a CDN77

Kariérní stránky a video roku 2015: Dnes hodnotíme mBank a CDN77 Kariérní stránky a video roku 2015: Dnes hodnotíme mBank a CDN77

Protože HR marketing je nedílnou součástí recruitmentu, rozhodli se v Recruitment Academy inspirovat a motivovat společnosti i na této úrovni.

Recruitment Academy tímto vyhlašuje první ročník soutěže Kariérní stránky roku 2015 a Kariérní video roku 2015.

Tento týden hodnotíme kariérní video společnosti CDN77 a kariérní stránky společnosti mBank.

Karierní video společnosti CDN77:

Zdroj: https://vimeo.com/128120737

Komentář specialisty na HR marketing Blaka Wittmana:
"Upřímné video s jasný úvodem, které popisuje, co společnost dělá, proč to dělá, jaký je její účel a jaké mají úspěchy. Uvítal bych stručný úvod o komentátorovi. Je tam také několik míst, kde mám pocit, že se ztlumí zvuk. Dobrý pohled do kanceláře i na reálné zaměstnance, kde je vidět globální přesah společnosti. Video lidi příliš nepřekvapí ani nešokuje, aby ho dále sdíleli, ale přináší určitě bližší pohled do fungování společnosti i k tomu, koho společnost hledá."

Kariérní stránky společnosti mBank:

http://www.mbank.cz/o-nas/kariera/

Komentář specialisty na HR marketing Blaka Wittmana:

"Odkazy na karierní stránky je velmi těžké nalézt a je nutné otevřít spodní panel s další nabídkou. Hlavní kariérní stránka je dobře strukturovaná s jasnými oblastmi, které jsou barevně odlišené. Avšak použití fotografíí z fotobank snižuje lidskou autentičnost.Bohužel odkaz Otevřené pozice není dobře viditelný, samotná stránka je výraznější než popis jednotlivých pozic. Většina z popisů pozic začíná úvodem s informacemi o HR manažerovi, o jeho kariéře v oboru a v mBank, a koho a proč hledají na danou pozici. Divák (potenciální uchazeč) tedy pocítí větší propojení s týmem či HR manažerem než se mBank jako takovou. Veškeré texty jsou formou tykání, tedy neformální, což znamená větší šanci k snadnému navázání komunikace."

Ve světě je mnoho společností, které značku zaměstnavatele berou velmi vážně. Příkladem může být společnost Dropbox a jejich kariérní video.

Porotci soutěže jsou členové akademické rady Recruitment Academy v čele s Janem Mühlfeitem a jejich poradce v oboru HR marketingu Blake Wittman.

Kritérii soutěže je schopnost zaujmout cílovou skupinu, kreativita a autenticita. Přihlášky je možné zasílat až do 30. září 2015.

Vítězové budou vyhlášení na tradičně největší HR konferenci HR Management a to 14. října 2015 ve velkém sále Slovanského domu v Praze.

 

Poslední aktualizace čtvrtek, 10 září 2015 11:55

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz