Menu

3 pragmatické důvody, proč se zúčastnit Sourcing Summitu

  • Autor článku  José Kadlec

3 pragmatické důvody, proč se zúčastnit Sourcing Summitu

#SOSU Sourcing Summit poprvé proběhl v roce 2011 a koná se v různých městech po celém světě. Cílem této akce je zviditelnit rostoucí význam talent sourcingu, propagovat a šířit nové myšlenky a propojit jednotlivé aktéry tak, aby se mohli jeden od druhého učit.

Měl jsem příležitost zúčastnit se #SOSUEU (Sourcing Summit Europe) v Amsterdamu v roce 2014 a rád bych se s vámi o tuto zkušenost podělil.

Možná už máte dost HR konferencí a sami sebe se ptáte, proč se zúčastnit právě této. Vážně to bude jiné?

Chápu vaše obavy, a proto jsem dal dohromady tři praktické důvody, proč byste nejen měli zvážit účast, ale rovnou rychle koupit vstupenku.

1) Získáte hromadu tipů, triků, spoustu znalostí a inspirace.

Upřímně, neměl jsem tušení, co očekávat, a byl jsem i trochu skeptický, jestli to opravdu může být v něčem užitečné, a jestli se tam mohu dozvědět něco nového. Překvapivě moje obavy nebyly na místě a množství praktických znalostí, které jsem tam získal, bylo významné. Nejen od samotných přednášejících, ale taky od lidí sedících třeba jen vedle mě.

Tak třeba jsem měl to štěstí, že jsem seděl přímo vedle Shane McCuskera, software engineera, který přešel z IT do recruitmentu. To byla skvělá zkušenost, protože moje kariéra byla podobná, takže jsme se hodně doplňovali a přišli na místě i na pár zajímavých věcí. Kromě toho, že jsme si vyměnili obrovské množství tipů, pluginů a různých vychytávek. Neříkejte mi, že recruitment a talent sourcing jednoho dne nebudou moct vykonávat roboti – s Shanem si myslíme, že jo :)

Vybral jsem pro vás tři zajímavá témata posledního #SOSUEU:

Sourcing produktivita, Balazs Paroczay – skvělý příklad, jak měřit a řídit svůj sourcingový proces, který bohužel ještě stále není standardní procedurou. Přestaňte mluvit o big datech, vyměňte svoji Excelovou tabulku s kandidáty za nějaké schopné ATSko a vraťte se k základům.

Vizuální sourcing, Oscar Mager – používání fotek lidí jako dat je zajímavá perspektiva pro talent sourcing. Je škoda, že projekt Google Glass byl nedávno ukončen a navíc jedna případová studie používající obrázky ze sociálních sítí k rozpoznávání lidí ukázala, že přesnost je jenom kolem 28 %.

Agilní recruitment, James Mayes – bohužel jsem tento projev neviděl, ale z prezentace je jasně patrné, že se jedná o využívání agilní metodologie v recruitmentu. To mi dává smysl vzhledem k tomu, že jsem byl zvyklý používat vývojovou metodiku software SCRUM nebo KANBAN, které se ale dají využít ve většine jiných oborů. Mám radost, že to někdo převedl prakticky do recruitment a sourcing byznysu. Palec nahoru, Jamesi!

2) Potkáte megastars světového talent sourcingu

#SOSUEU je skvělá příležitost setkat se s světově proslulými hvězdami recruitmentu a talent sourcingu, které zřejmě sledujete na Twitteru nebo pozorně čtete jejich články na blogu. Tito lidé jsou extrémně zaneprázdnění, ale tady máte příležitost se jim přiblížit, pokládat otázky a zjistit, že to jsou také normální lidé.

Cross continental sourcing trio - Johny Campbell, Josef Kadlec, Jim Stroud

Koho můžete čekat na #SOSUEU v roce 2015?

Glen Cathey – držitel „černého pásku“ v boolean

Jim Straud – přednáší bez bot

Irina Shamaeva – královna sourcingu

Jonathan Campbell – týpek z Irska :)

A spousta dalších.

Podívejte se na kompletní sestavu přednášejících pro #SOSUEU 2015. Češi letos přijedou přednášet také! Kromě mě za GoodCall to bude Tyler Golden Šiprová z Red Hatu v Brně.

3) Je to fakt zábava

Zúčastnil jsem se hodně konferencí, většinou v CEE regionu. Ať už jsem byl host, nebo přednášející, dynamika #SOSUEU je úplně jiná liga. Řekl bych, že je to trochu i otázka kulturní, ale výsledek byl, že jsem z konference odjížděl plný energie a inspirace. Zní to troche jako klišé, že? No jo. Znáte mě. Vždycky jdu rovnou k věci a prakticky, takže aspoň víte, že to musí být pravda :)

No posuďte sami. Proběhla tam soutěž, kdo zvedne ruku, zazpívá na podiu, dostane knihu o sourcingu.

Už jste na nějaké konferenci zažili něco podobného? U nás těžko, že. Bomba!

Co ostatní řekli o #SOSUEU?

 „Rozdíl mezi #SOSUEU a dalšími HR konferencemi je kvalita obsahu, který nám *hvězdní* přednášející prezentují. #takenote“ Peter Gold, HR Mash

 “Lidi byli už z konferencí znudění, protože konference se staly nudnými. #SOSUEU dělá skvělou práci, tím, že to napravují!” James Mayes, Exolite

Uvidíme se v Amsterdamu v září.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Josef Kadlec, Recruitment Academy® Certified Architect
Autor knihy People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment

Spojte se se mnou na LinkedInu
Nebo mě sledujte na Twitteru @josefkadlec

 

Poslední aktualizace pátek, 03 červenec 2015 10:49
José Kadlec

José Kadlec

  • - Nekonvenční headhunter a talent sourcing architect
  • - Zakladatel společností GoodCall a Recruitment Academy
  • - Autor knihy People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment
  • - Instruktor video kurzu Recruitment Engineering a kurátor recruitment show Hireconomics
  • - První oficiálně certifikovaný LinkedIn recruiter ve střední a východní Evropě

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz