Menu

Podpora kolegů se odráží na lepším pracovním výkonu, zjistil průzkum Pipedrive

Tisková zpráva: Kvalitní podpora ze strany kolegů a managementu přináší zaměstnancům více optimismu a snazší dosažení stanovených cílů. Lidé, kterým se dostává adekvátní podpory od jejich nadřízeného, jsou o 18 % optimističtější ve vztahu k budoucnosti firmy, v níž pracují. Zároveň zaměstnanci, kterým se dostává péče a podpory ze strany managementu a kolegů, mají o 9 až 11 % větší šanci dosáhnout požadovaných prodejních kvót. Vyplývá to z průzkumu The State of Sales and Marketing estonského scaleupu Pipedrive, který vyvinul CRM platformu pro marketingové a obchodní specialisty malých a středních firem.

 

„Ukazuje se, že podpora ze strany kolegů a managementu pomáhá zaměstnancům překlenout i doby, kdy trhy obchází strach a nejistota. Průzkum tak potvrdil naši dlouhodobou zkušenost, že silná firemní kultura založená na péči o ostatní vede k lepším výsledkům, a to navzdory nepříznivým podmínkám. V neposlední řadě také platí, že klíčová je psychická odolnost jednotlivců, přičemž ředitelé firem a vyšší management čerpají pozitivní energii z víry ve vizi své společnosti,“ vysvětluje Veronika Danielová, produktová manažerka Pipedrive.


Zároveň se liší i oblasti, ve kterých zaměstnanci napříč zeměmi hledají oporu. Respondenti v USA (55 %) a Francii (54 %) se nejvíce spoléhali na rodinu, zatímco dotazovaní v Kanadě (52 %) a ve Španělsku (49 %) se opírají hlavně o vizi a poslání své společnosti. Kromě toho se respondenti v některých zemích obraceli na své kolegy a zákazníky.


Investice jsou hnací silou pokroku

Průzkum zároveň ukazuje na přímou spojitost s kvalitou zázemí a náladou zaměstnanců – 80 % odborníků na prodej a marketing je optimistických, pokud jde o budoucnost. Povzbudivé je, že podniky jako celek vykazují pozitivní vývoj, přičemž v roce 2022 se v porovnání s předchozími lety zvýšil podíl investic do technologií, což se ukázalo jako velké pozitivum pro morálku a pozitivní myšlení zaměstnanců – ti, jejichž společnosti podporují inovace, mají o 18 % větší naději na růst společnosti a zároveň menší obavy z rostoucího pracovního zatížení. Naopak rozpočtové škrty a snižování počtu zaměstnanců zanechávají stopy na morálce zaměstnanců. Obavy o osobní a organizační budoucnost jsou zvýšené u zaměstnanců ve firmách, které sáhly na rozpočty, zaměstnanecké benefity nebo složení týmů.


Velikost společnosti se též prokázala jako ukazatel vlivu nejen na výkon firmy, ale i na spokojenost zaměstnanců. Podniky s méně než 11 zaměstnanci měly o 14 % menší pravděpodobnost dosáhnout svých ročních cílů. Oproti tomu pak větší podniky vykazují o 8 % větší šanci dosáhnout svých cílů. Výsledky průzkumu dále ukazují, že 41 % respondentů má obavy z nedosažení cílů, zatímco dalších 29 % tížila očekávání zvýšené pracovní zátěže. Nicméně 24 % dotazovaných uvedlo, že je žádné obavy nesužují. 

 

Metodika

V rámci průzkumu The State of Sales and Marketing: 2022/23 bylo dotazováno 983 odborníků na prodej a marketing, majitelů firem a prodejců. Vzorek zahrnuje osoby pracující pro začínající podniky, malé a střední firmy i velké podniky. Průzkum byl proveden v únoru 2023.

Celou studii The state of sales and marketing si můžete stáhnout zde.

Více o Pipedrive

Pipedrive je přední nástroj pro řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodní a marketingové specialisty. Těm pomáhá držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro ně důležité. Startup byl založen v roce 2010 v Estonsku a pobočky má v Tallinnu, Tartu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Dublinu, Rize a Berlíně. Pipedrive ke svojí práci využívají obchodní týmy z více než 100 000 firem po celém světě.

 

Poslední aktualizace středa, 30 srpen 2023 12:48
Petra Brabencová

Petra Brabencová

 

email: petra.brabencova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

 

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz