Menu

LinkedIn Revoluce: Otázky a odpovědi

Webinář na téma LinkedIn Revoluce 2017, který proběhl 9. února 2017, zaznamenal obrovský úspěch. Celkem se na něj zaregistrovalo více než 600 lidí a online jej sledovalo téměř 400 z nich. Děkujeme!

Během webináře, ale i po něm, jsme obdrželi spoustu dotazů. Rozhodli jsme se vybrat ty nejčastější a nejzajímavější z nich a Josef Kadlec je pro vás zodpoví. 

 Kompletní záznam webináře: 

Dobrý den, je nějaký systém/klíč, na základě kterého LI průběžně "mění" profily?

Žádný logický algoritmus tam není. Často se nové LinkedIn funkce rolovaly podle lokality a počtu kontaktů, ale tady to tak není. Přijde to nečekaně : )

Budou se tools, které používáme při LinkedIn (evernote, datacruit...) přizpůsobovat změnám, které probíhají? Zatím to moc nevypadá ...

Datacruit ano, již se stalo. U ostatních pluginů záleží, jestli jsou to pluginy napojené na nějaké komerční produkty nebo plugin, který někdo udělal jako hobby doma. V druhém případě mohou být změny pomalejší nebo se plugin neupraví vůbec.

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak se bude novou podobou LI ovlivněn možný boolean search?

Samotná boolean logika zatím zůstává, ale do budoucna se může změnit. Boolean může z LinkedInu kompletně zmizet.

Zdravíme, zeptám se, zda nemáte představu, kdy se změní vzhled LinkedInu celkově všem? Nějaká celková vlna? U nás v kanceláři jej prozatím vlastní pouze 3 kolegové. Díky

Nelze říct kdy, ale myslím si, že do 31.3. ho budeme mít již všichni. Také to má u nás teď asi 1/3 zaměstanců. Sám ho ještě nemám.

Dobrý den, po změně vzhledu nemohu najít, jak zveřejnit nové články na svém profilu. Ke starým se dostanu, ale nevidím tlačítko pro vytvoření nového příspěvku.

Úplně na hlavní stránce, jako když chcete psát klasický post, tak pod tímto políčkem je tlačítko "Write an article".

Dají se ukládat v "novém" linkedinu vyhledávání?

Bohužel nedají. I když o této funkci málo lidí vědělo.

Jose, jak se díváte na firemní politiku LinkedIn? Měli by všichni zaměstanci mít na profilu např. stejné tapety, stejný styl fotek, stejný popis firmy? Kam např. zmizely kontakty jako mobil, emaily mých 1st connections?

Kontakty jako email a tel naleznete na profilech lidi v pravé části, když dáte "Show more". Stručně řečeno ano, jsem určitě zastáncem toho, aby měli zaměstnanci unifikované profily, protože to posléze tvoří brand celé společnosti.

Dobrý den, bude možnost stále vidět kontakty u profilu v prvním stupni nebo se opravdu LinkedIn přiblíží chatování jako na Facebooku a kontakty zmizí? 

Zatím tam kontakty jsou, ale je možné, že zmizí. Bylo to avizováno a odpovídá to tak nějak standardům i na jiných sociálních sítích jako Facebook nebo Twitter.

Dobrý den, zajímá mě, prosím, jak moc je vyhledávání uchazečů na LinkedInu efektivnější než na jiných serverech?

LinkedIn je největší databáze profesních dat na lidi a ma interface, který v nich umožňuje dobře vyhledávat. Každopádně doporučuji se neomezovat pouze na jeden zdroj, i když může zůstat zdrojem majoritním. Pro nás je LinkedIn zdrojem 57% kandidátů.

Rozdíl mezi business premium a recruiter lite je tedy pouze ve zvýšeném počtu vyhledávacích filtrů a guided search? Obě varianty mi umožní hledat pouze v 1.2.3 spojení? V případě verze Recruiter corp. – za cenu 845 EUR může vyhledávat v sítí 400mil+ pouze jedna osoba, na kterou je účet veden nebo je možno tento účet (včetně možnosti vyhledávání) sdílet mezi více lidmi?

Rozdíl mezi Business Premium a Recruiter Lite je především v tom, že Business Premium využívá stejný interface jako neplacená verze. Takže pokud v nové verzi neplaceného LinkedInu zmizí vyhledávací políčko např. pozice, tak v té Business Premium také. Těmi filtry v Business Premium jsou myšleny filtry označené žlutou ikonkou IN v Advanced People Search starého LinkedInu. Takže důvod jít do Recruiter Lite je predevším v tom, že je tam úplně jiný vyhledávací interface, než v neplacené verzi nového LinkedInu a tím pádem můžete vyhledávat i podle Pozice, PSC, atp. jak jste byli zvyklí.

Co se týče druhého dotazu, tak LinkedIn samozřejmě nechce, aby se účty sdílely, i když technicky jde obejít praticky všechno. Takže k účtu má přístup pouze jedna osoba a InMaily jdou odesílat pouze jménem této osoby.

Dobrý den, chci se zeptat ohledně využití funkcí Linkedinu pro malé začínající firmy a start-upy, zejména z hlediska hledání lidí, kteří jsou nakloněni prostředí startupů. Jak naplno využít funkce Lite verze ve 30 dnech free trial?

Díky za dotaz. Pokud jde o nábor lidí, tak z tohoto úhlu pohledu je celkem jedno, jestli jde o startupy nebo korporace, výsledky jsou o počtu denních aktivit, které dokážete zvládnout. Takže hledat, hledat, hledat a kontaktovat, kontaktovat, kontaktovat. Nezmiňujete, jestli hledáte spíše non-IT nebo IT lidi, ale v obou případech byste v těch 30ti dnech měl vidět výsledky.

 -- José

Poslední aktualizace úterý, 14 únor 2017 11:41

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz