Menu

Co dělat po neúspěšném interview?

 

„Zase to nevyšlo. Co dělám špatně? Požadavky přece splňuji.“  Zní vám to povědomě a rádi byste věděli, jak konečně proměnit pracovního pohovor v úspěch? Přečtěte si, v čem jste možná chybovali a čím vším můžete jít úspěchu naproti.

Nic si nevyčítejte

Vyvarujte se vytváření falešných scénářů, proč to nevyšlo. Ne, určitě si vás nevybrali proto, že si recruiter všiml lehce pomačkané košile. Nebylo to ani kvůli barvě vlasů, se kterou třeba teď nejste spokojeni. Nebuďte na sebe přísní a svůj neúspěch si nevyčítejte.

TIP! Pokud si s hledáním práce nevíte rady, nezisková organizace - Genixa nabízí zdarma individuální poradenství nebo také osobností diagnostiku a testy.

Požádejte o zpětnou vazbu

Místo toho uděláte mnohem lépe, pokud recruiterovi přímo vyjádříte, že vás mrzí, že to nevyšlo, protože byste ve firmě opravdu rádi chtěli pracovat. Požádejte jej, zda by mohl i v několika málo větách shrnout, proč dostali jiní kandidáti přednost před vámi. Můžete i zmínit, čím vším na vás firma udělala dobrý dojem a proč právě v ní jste tolik chtěli pracovat. Navíc pokud vás společnost nyní odmítla, neznamená to, že by vás odmítla vždycky. Třeba právě v tuto chvíli není schopna ocenit vaše přednosti a v budoucnu by vás ráda oslovila. To se ale bez požádání o zpětnou vazbu nikdy nedozvíte.

Vyhledávejte další pracovní pozice

Nepropadejte panice. Daná firma určitě není jediná v oboru a nebude ani jedna z mála, která hledá nové kolegy na podobné pozice. Zkuste si přečíst našich 13 tipů, kde hledat práci online. Neorientujte se však pouze na známé pracovní portály, neboť právě tam je vysoké riziko, že se váš životopis ani nedostane do patřičných rukou. Zkuste raději i menší portály, kde poptávka po práci výrazně nepřevyšuje nabídku. Příkladem takového webu může být jobs.datacruit.com, na kterém naleznete více než 3 tisíce pracovních pozic po celé ČR u zavedených firem (Rohlík, Fortuna, XXLutz a mnoho dalších). Po zadání upřesňujících kritérií (např. práce z domova, pozice vhodná pro absolventy, místo výkonu práce) snadno naleznete práci vašich snů. K hledání nové práce můžete využít i mobilní aplikaci GoodCall, v jejímž intuitivním prostředí se rychle zorientujete.

Kvalitně se připravte na další pohovory

Nikdy nepodceňujte přípravu. Pokud jste čerstvě po škole, hodit se vám mohou naše tipy, jak si po škole najít práci. Rozšíření vašeho pracovního uplatnění jednoduše dosáhnete díky rekvalifikaci.

Neopomeňte, že důležitým faktorem, který vás může mezi ostatními kandidáty vynést do popředí, je správně zpracovaný životopis a motivační dopis.

TIP! Věděli jste, že k zajímavým pracovním pozicím se dostanete i prostřednictvím absolvování kurzů v Microsoft akademii? To vám také pomůže si zlepšit vaše prodejní dovednosti, pracovat na seberozvoji, formovat svoji osobní značku, využívat sociální sítě k vytváření kontaktů a hlavně se seznámit se způsobem agilního myšlení, které se vám bude hodit v životě i v práci.

 


 Přejeme vám hodně štěstí a úspěchu při hledání práce snů!

 

 

Poslední aktualizace úterý, 08 březen 2022 17:23
Petra Vrbová

Petra Vrbová

email: petra.vrbova@goodcall.eu

SOCIAL PROFILE
linkedin

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz