Informace z moderního recruitmentu a talent sourcingu - HRMixer.cz - HRMixer.cz https://www.hrmixer.cz Fri, 23 Aug 2019 08:33:29 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Webinar Invitation: Legal Hacks on How to Overcome All Limitations of the Non-paid LinkedIn Account and More https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/524-webinar-invitation-legal-hacks-on-how-to-overcome-all-limitations-of-the-non-paid-linkedin-account-and-more https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/524-webinar-invitation-legal-hacks-on-how-to-overcome-all-limitations-of-the-non-paid-linkedin-account-and-more Webinar Invitation: Legal Hacks on How to Overcome All Limitations of the Non-paid LinkedIn Account and More

 

A new talent sourcing-themed webinar organized by Recruitment Academy with Josef Kadlec as speaker is going to take place on September 5, 2019. The main topic revolves around sourcing candidates on LinkedIn with tips on how to avoid and overcome the limitations of the free account version. The same webinar has already been held in the past in Czech and due to the fantastic feedback and success it will now be renewed and made available to the international audience.

Josef Kadlec, co-founder of GoodCall, the largest talent sourcing center in the CEE region, and founder of Recruitment Academy, will share his tips and tricks on how to work with the free version of LinkedIn as if it had no limitations and therefore help eliminate the need to pay for the Premium accounts which cost hundreds to thousands of $$$dollars yearly. Moreover, Josef is going to demonstrate various ways to automate certain tasks on LinkedIn so that users will save not only money but also time.

Practical information

Time and Date: Thu, Sep 5, 2019 at 12:00 PM CEST (noon)

Price: 27 EUR (VAT excl.)

Bonus: Free copy of Josef Kadlec’s book People as Merchandise in PDF

Specific content of the webinar

 • - How to overcome all limitations of the Non-paid LinkedIn account
 • - How to overcome limitations of paid/Premium LinkedIn account (yep, even if you pay for LinkedIn, it does not mean that there are no limitations of usage)
 • - How to use some of the paid filters for free - e.g. ZIP code + radius search
 • - How to send a bulk message to 1000 or more selected 1st degree connections and also people you are actually not connected to
 • - How to download e-mail addresses of all or selected group of your 1st degree connections
 • - How to send customized LinkedIn invitations on autopilot
 • - How to get 200 likes on each of your post as a minimum guaranteed
 • - How to use hidden LinkedIn operators and enable some of the hidden or paid LinkedIn features

All of the techniques will be demonstrated hands-on to maximize the participants’ understanding and capability to implement it into their daily LinkedIn routine with immediate effect.

Registration is available HERE.

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Recruitment Academy Fri, 09 Aug 2019 00:00:00 +0200
PODCAST No 19: To nejlepší z šestého až desátého dílu podcastu podle Davida Havelce https://www.hrmixer.cz/podcast/523-podcast-no-19-to-nejlepsi-z-sesteho-az-desateho-dilu-podcastu-podle-davida-havelce https://www.hrmixer.cz/podcast/523-podcast-no-19-to-nejlepsi-z-sesteho-az-desateho-dilu-podcastu-podle-davida-havelce PODCAST No 19: To nejlepší z šestého až desátého dílu podcastu podle Davida Havelce

David Havelec pracuje ve společnosti Faurecia jako Country Talent Acquisition Leader. Pro posluchače podcastu Nelidské zdroje vybral to nejlepší z šestého až desátého dílu a vše zhodnotil ze svojí pozice recruitment manažera automotive společnosti. 

Jeho výběr pokryl například:

 • - Význam pozice Chief Happines Officera ve společnosti,
  - Zkušenosti s portály jako Proudly, Cocuma a Jobs.cz,
 • - Jak připravit nabídku, která se neodmítá a zapojení hiring manažerů do tohoto procesu,
 • - Jak mají vypadat pracovní inzeráty, retargeting a webová analytika. 

 

Podcast si můžete pustit i na Spotify

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Podcast Mon, 05 Aug 2019 00:00:00 +0200
Jak vytvořit kariérní video v oboru strojírenství - s Kateřinou Samkovou https://www.hrmixer.cz/rozhovory/522-jak-vytvorit-karierni-video-v-oboru-strojirenstvi-s-katerinou-samkovou https://www.hrmixer.cz/rozhovory/522-jak-vytvorit-karierni-video-v-oboru-strojirenstvi-s-katerinou-samkovou Jak vytvořit kariérní video v oboru strojírenství - s Kateřinou Samkovou

 

Firma Aspera technology z Českých Budějovic si na loňských RA Awards přijela pro 1. místo v kategorii Kariérní video roku. Firma specializující se na zakázkovou výrobu možná nemá slavné jméno mezi veřejností jako jiní loňští vítězi, přesto svým kariérním videem oslovili porotu natolik, že získali nejcennější místo. Ti, co mají aspoň malé zkušenosti v recruitmentu, se jistě shodnou, že obor strojírenství patří v rámci náboru k těm větším výzvám. Kateřina Samková, HR Specialistka a Recruiterka z Aspery přijela do Recruitment Academy udělat rozhovor, ve kterém prozradila pár tipů o tom, jak vytvořit úspěšné náborové video, ať už v oboru strojírenství, či jiné oblasti. Vítězné video firmy Aspera si můžete pustit zde. A teď již k rozhovoru. 

Proč jste se přihlásili do RA Awards 2018?

Rozhodli jsme se přihlásit, protože to byla výzva. Bylo to vlastně něco zajímavého, něco nového, co jsme chtěli zkusit, protože se snažíme pořád zlepšovat a chceme zjistit, co bychom mohli dělat líp.

Přizpůsobovali jste video určité cílové skupině, a jestli ano, tak jak?

Určitě, video jsme museli přizpůsobovat cílové skupině, protože my jsme zakázková kovovýroba a recruitment vůbec v oblasti strojírenství je hodně specifický. Proto jsme vlastně i s naším IT týmem a se všema „ajťákama“ a se všemi ostatními, co se podíleli v týmu, museli začít vůbec tím, na koho cílíme. Všem bych poradila, aby začali tím, že si udělají marketingové persony. Je to alfa-omega a potom už jenom přizpůsobujete nápady vlastní cílové skupině a tak, aby mělo video nebo jakýkoliv marketingový počin vůbec dosah, a aby to přineslo to, co to přinést má.

Je něco, co byste na videu změnili?

S videem jako takovým jsme velmi spokojení. Určitě bychom nic nepřidávali už z toho důvodu, že opravdu musí být krátké a výstižné, protože se nikdo déle jak 20 vteřin nevydrží soustředit. Ale co určitě je možnost vylepšovat, je vůbec to, kde se to video ukáže, komu se ukáže, jak ho budeme propagovat a vylepšit to, kdo ho uvidí, tak, aby přineslo co největší dosah a co nejlepší výsledky.

Zjišťujete zpětně dosah vašeho videa?

Rozhodně, to je vlastně hlavní cíl našeho náboru, kdy nejenom u videa, ale u všech marketingových akcí se snažíme zjistit, odkud se o nás uchazeč dozvěděl. Ale víme, že video jako takové zrovna na stadionu je dlouhodobá investice do personálního marketingu a do employer brandingu, takže to se teprve do budoucna ukáže, to nejde měřit teď hned.

Co byste vzkázala firmám, které přemýšlí o účasti v RA Awards 2019?

Tak mým vzkazem určitě je: „Zkuste to, nic neztratíte, může vás to jenom posunout dál tak jako nás a finálový večer jako takový je super event a mají skvělý raut.“

Video rozhovor s Katkou si můžete pustit zde:

 

 

Pokud se chcete dozvědět více o Recruitment Academy Awards, navštivte naše webové stránky.

 

 

20181122 212922 031

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Rozhovory a videa Thu, 01 Aug 2019 00:00:00 +0200
Pozvánka na webinář: Nejnovější techniky sourcingu kandidátů na Facebooku https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/520-pozvanka-na-webinar-nejnovejsi-techniky-sourcingu-kandidatu-na-facebooku https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/520-pozvanka-na-webinar-nejnovejsi-techniky-sourcingu-kandidatu-na-facebooku Pozvánka na webinář: Nejnovější techniky sourcingu kandidátů na Facebooku

5. září 2019 se uskuteční zcela nový webinář vedený José Kadlecem, kde představí nejnovější techniky sourcingu kandidátů na Facebooku, jak již prozradil název. Facebook nedávno vypnul tzv. funkci Graph Search, kvůli čemuž přestaly fungovat i pluginy jako searchisback.com nebo intel-sw.com. Proto je potřeba najít jiné techniky vyhledávání kandidátů na této síti, do které se denně přihlásí 4 miliony Čechů.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Kdy: 5. září 2019 v 15:00

Cena: 490 Kč bez DPH

Akce: Speciální sleva 200 Kč pro ty, kteří si zakoupili webinář Legální hacky na LinkedInu

OBSAH WEBINÁŘE

- Jak efektivně vyhledávat na Facebooku po vypnutí tzv. Graph Searche
- Jak vyhledávat kandidáty podle lokality, pozice, společnosti, atp.
- Jak vyhledávat kandidáty pomocí Facebook skupin
- Nástroje, které využijete při vyhledávání kandidátů na Facebooku
- Automatizace úkonů při vyhledávání relevantních kandidátů na Facebooku
- Jak si do Excelu stáhnout lidi, co navštívili konkrétní oborové meetupy a konference
- Jak lze na Facebooku objevit a oslovit i "ajťáky", které navíc nemůžeme najít na LinkedInu
- Jak propojit Facebook data s LinkedInem a dozvědět se tak více informací o anonymních Facebook profilech
 
Všechny techniky budou prezentovány prakticky, aby je pochopil úplně každý a každý je mohl implementovat okamžitě do své praxe na LinkedInu. 
 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Recruitment Academy Fri, 26 Jul 2019 00:00:00 +0200
Podcast No 18: To nejlepší z prvních pěti dílů podcastu podle Vítka Vyhnala, HR manažera ve společnosti Hilti https://www.hrmixer.cz/podcast/519-podcast-no-18-to-nejlepsi-z-prvnich-peti-dilu-podcastu-podle-vitka-vyhnala-hr-manazera-ve-spolecnosti-hilti https://www.hrmixer.cz/podcast/519-podcast-no-18-to-nejlepsi-z-prvnich-peti-dilu-podcastu-podle-vitka-vyhnala-hr-manazera-ve-spolecnosti-hilti Podcast No 18: To nejlepší z prvních pěti dílů podcastu podle Vítka Vyhnala, HR manažera ve společnosti Hilti
Tentokrát přináší Nelidské zdroje speciální vydání, kde se ohlídneme za prvními díly podcastu. Vítek Vyhnal, HR manažer ze společnosti Hilti, totiž pro posluchače vybral podle něj to nejlepší z prvních 5 dílů.
 
Jeho výběr pokryl například témata jako:
 • • Význam PPC příspěvků v náboru
 • • Tvorba EVP a vytváření autentické kultury ve firmě
 • • Tipy a triky na kontaktování lidí na LinkedInu
 • • Důležitost osobního brandu v recruitmentu

Úryvky toho nejlepšího z prvních 5 dílů si poslechnete zde:

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Mon, 15 Jul 2019 00:00:00 +0200
4 věci, které jste nevěděli o Datacruit https://www.hrmixer.cz/hrtech/518-4-veci-ktere-jste-nevedeli-o-datacruit https://www.hrmixer.cz/hrtech/518-4-veci-ktere-jste-nevedeli-o-datacruit 4 věci, které jste nevěděli o Datacruit

Na Datacruit ATS pracujeme již několik let a jeho prostředí se snažíme neustále vylepšovat. Při aplikaci nových funkcí a rozšíření se přitom necháváme inspirovat především potřebami našich uživatelů. Naším cílem je poskytovat maximálně flexibilní a efektivní systém, který dělá z náborového procesu procházku růžovým sadem. Podívejte se, na co jsme v Datacruit ATS obzvláště pyšní. 

1. Poskytujeme řešení pro interní HR i personální agentury

Propracovaný nástroj na správu kandidátů ve výběrových řízeních je předpokladem úspěhu při vyhledávání i přijímání zaměstnanců. Ať už pro personální agentury, tak pro interní personální oddělení. Datacruit ATS dává každému přesně to, co potřebuje. Od výrazného snížení administrativy, přes lepší přehled o komunikaci s kandidáty, až po podrobné reporty.

2. Datacruit ATS využívají zákazníci v několika zemích Evropy

Mezi naše spokojené klienty patří přední české i mezinárodní společnosti, které se rozhodli jít cestou intuitivního nábrového nástroje. Pomáháme tak s přijímáním i správnou zaměstnanců například v Providentu, Deloittu nebo v AAA AUTO. Máme zákazníky v Čeké republice, Slovensku, Německu, Polsku a Maďarsku a rozhodně máme ambice se dále rozrůstat.

3. Datacruit postavíme podle vašich potřeb

Firma už se nemusí přizpůsobovat systému, systém se přizpůsobí firmě. Datacruit ATS připojíme na firemní infrastrukturu a přizpůsobíme workflow specifickým potřebám společnosti. Toto řešení je vhodné pro velké společnosti, které hledají absolutní možnost customizace produktu i možnost napojení na další interní systémy.

4. Poskytujeme podporu na každém kroku

Rozumíme tomu, že zvyknout si na nový systém může nějakou chvíli trvat. Ačkoli věříme, že prostředí Datacruit ATS je maximálně intuitivní, díky naší podpoře vytěžíte z nástroje maximum. Pomůžeme vám optimalizovat váš náborový proces a naučíme vás plně využívat všechny funkcionality, které Datacruit nabízí. 

Zaujal vás Datacruit ATS? Nyní si ho můžeme vyzkoušet na měsíc zdarma a sami se přesvědčit o jeho kvalitách.

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) HR Tech Thu, 04 Jul 2019 00:00:00 +0200
23. 5. 2019, HR News | Zahájení 5. ročníku Recruitment Academy Awards https://www.hrmixer.cz/media-1/515-zahajeni-5-rocniku-recruitment-academy-awards https://www.hrmixer.cz/media-1/515-zahajeni-5-rocniku-recruitment-academy-awards

Internetový magazín HRnews informoval o zahájení jubilejního 5. ročníku soutěže Recruitment Academy Awards.

RA Awards jsou soutěží pro firmy, které se nebojí inovovat český trh HR marketing. Celý článek si můžete přečíst zde.

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Média Mon, 01 Jul 2019 00:00:00 +0200
1. 5. 2019, Proudly | EB Minute 2 Epizoda 9: Candidate Experience https://www.hrmixer.cz/media-1/516-1-5-2019-proudly-eb-minute-2-epizoda-9-candidate-experience https://www.hrmixer.cz/media-1/516-1-5-2019-proudly-eb-minute-2-epizoda-9-candidate-experience

Jedním z hostů pravidelného pořadu EB Minute od Proudly byl i recruiter Jiří Schlögel. 

Hovořil i o tom, jakým způsobem pracujeme s kandidáty u nás v GoodCall. Celý článek i s videem si můžete přečíst zde.

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Média Mon, 01 Jul 2019 00:00:00 +0200
2. 5. 2019, Proudly | Vyplatí se při hledání práce sáhnout po službách recruitera? https://www.hrmixer.cz/media-1/517-2-5-2019-proudly-vyplati-se-pri-hledani-prace-sahnout-po-sluzbach-recruitera https://www.hrmixer.cz/media-1/517-2-5-2019-proudly-vyplati-se-pri-hledani-prace-sahnout-po-sluzbach-recruitera

Šárka Taxová, Head of Excellence v GoodCallu odpovídala na otázku, zda se vyplatí mít vlastního recruitera a jak může pomoci při hledání nové práce. Celý rozhovor si přečtěte zde

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Média Mon, 01 Jul 2019 00:00:00 +0200
PODCAST No 17: Nejzajímavější postřehy z konference Sourcing Summit Estonsko s Jiřím Herodkem https://www.hrmixer.cz/podcast/514-podcast-no-17-nejzajimavejsi-postrehy-z-konference-sourcing-summit-estonsko-s-jirim-herodkem https://www.hrmixer.cz/podcast/514-podcast-no-17-nejzajimavejsi-postrehy-z-konference-sourcing-summit-estonsko-s-jirim-herodkem PODCAST No 17: Nejzajímavější postřehy z konference Sourcing Summit Estonsko s Jiřím Herodkem

 

Jiří Herodek byl hostem dalšího dílu Nelidských zdrojů nahrávaném opět na Sourcing Summitu v Tallinnu.

V dnešním rozhovoru se dozvíte:

- Nejzajímavější postřehy, řečníci a nástroje ze Sourcing Summit Estonsko v Tallinnu.
- Nábor IT specialistů pomocí alternativních technologií jako Google Trends.
- A proč si dávat pozor na výraz "na zdraví" v Estonštině

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Podcast Fri, 28 Jun 2019 00:00:00 +0200