Informace z moderního recruitmentu a talent sourcingu - HRMixer.cz - HRMixer.cz https://www.hrmixer.cz Tue, 15 Oct 2019 10:38:05 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Datacruit ATS integruje nový vzdělávací modul zahrnující obsah kurzů Recruitment Academy https://www.hrmixer.cz/hrtech/533-datacruit-ats-integruje-novy-vzdelavaci-modul-zahrnujici-obsah-kurzu-recruitment-academy https://www.hrmixer.cz/hrtech/533-datacruit-ats-integruje-novy-vzdelavaci-modul-zahrnujici-obsah-kurzu-recruitment-academy Datacruit ATS integruje nový vzdělávací modul zahrnující obsah kurzů Recruitment Academy

V dnešní době je MS Excel (nebo by měl být) dávno zapomenutým způsobem ukládání dat o kandidátech v rámci náboru zaměstnanců. Nahradily ho tzv. Applicant Tracking Systems (ATS), které jsou již dlouhou dobu hlavním aktérem v modernizování náborových technologií a neustále se vyvíjí v důsledku měnícího se prostředí na trhu a na základě nejnovějších business trendů.

Datacruit je jednou z firem, jejichž misí je eliminovat neefektivní technologie používané v rámci náboru zaměstnanců a nahradit je chytrým, lehce uživatelným ATS řešením. Tato česká firma byla založena v roce 2004 a je součástí skupiny GoodGroup společně s náborovou agenturou GoodCall a vzdělávací institucí Recruitment Academy.

Datacruit byl založen s cílem skrze náborové technologie, data a efektivitu zvyšovat produktivitu celé společnosti. CEO Datacruitu Zdeněk Bajer se v oblasti náboru pohybuje již od roku 2005. Jeho tým plný odborníků, kteří mají v oboru řadu let zkušeností, hraje naprosto klíčovou roli v úspěchu společnosti, která dnes bezesporu patří mezi přední dodavatele na trhu. Navíc, díky působení vedle dvou sesterských firem soustředících se na trh náboru, je Datacruit schopný reagovat na aktuální potřeby recruiterů a tak být v této oblasti inovativní.

Zvyšování kvalifikací recruiterů pomocí ATS

V blízké budoucnosti plánuje Datacruit implementovat zcela nový prvek do jejich ATS, který má opět potenciál způsobit malou revoluci ve využívání náborových technologií. Ve spolupráci s Recruitment Academy představí Datacruit na míru šité vzdělávací moduly skládající se z kurzů v oblastech, které se přímo týkají HR a náboru, například talent sourcing. Tento nový prvek je reakcí Datacruitu na nynější trend tzv. on-demand learning – nabízení okamžitého přístupu ke vzdělání připraveného na míru každému uživateli podle jeho potřeb.

Budoucnost Datacruit ATS vlastními slovy Zdeňka Bajera:

Hlavním cílem vytvoření nového modulu je "nepřetržité vzdělávání" (anglicky continuous learning). Pracujeme na novém modulu v rámci našeho ATS, kde chceme výrazně lépe pracovat s uživatelskou základnou. Velmi intenzivně se zákazníkům věnujeme především v počáteční fázi spolupráce, ale uživatelé se v čase mění, stejně jako naše recruitment platforma, kterou neustále vylepšujeme. Chceme dosáhnout toho, aby všichni naši uživatelé platformu dobře znali a uměli efektivně využít celý její potenciál. Za tímto účelem budeme pravidelně informovat všechny uživatele o novinkách přímo v rámci aplikace, budeme vytvářet video tutoriály a obsah, který si uživatel bude moci kdykoliv zhlédnout přímo v aplikaci, případně pročíst a tak se stát efektivnějším a produktivnějším v dennodenní práci. Pomůžeme tak i naším zákazníkům v rámci onboardingu nových zaměstnanců.  

Nedílnou součástí této vize je poskytnout naším zákazníkům a uživatelům možnost vzdělávat se i v jiných oblastech, které mají přímou souvislost s oborem náboru nebo HR obecně. Plánujeme tak integraci s Recruitment Academy v podobě zpřístupnění online kurzů naším zákazníkům. Můžeme tak (A) individuálně pomoci jednotlivým recruiterům zdokonalit se a vzdělávat se v konkrétních technikách a dovednostech nebo (B) postavit zákazníkovi na míru Akademii, která bude odpovídat přesně jeho potřebám.

Continuous / on demand learning je jedním z moderních trendů a tímto se mu chceme přiblížit.“

Přestože nábor je kritickou součástí každé firmy, bývají zavedené náborové modely často zastaralé. V dnešní době potřebují recruiteři využít nové, moderní způsoby, jak najít, zaujmout, oslovit a umístit kandidáty. Moderní recruiter v sobě musí mít kus markeťáka, obchodníka, kariérního poradce a zároveň být technicky schopný. Hlavním cílem Datacruitu je pomoct recruiterům zvýšit produktivitu v rámci celé organizace snižováním náborových migrén a překážek. Jedno je jisté, do budoucna je na co se těšit.

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) HR Tech Wed, 09 Oct 2019 00:00:00 +0200
PODCAST No 22: O budoucnosti talent sourcingu a osobních datech s Balazsem Paroczayem https://www.hrmixer.cz/podcast/532-podcast-no-22-o-budoucnosti-talent-sourcingu-a-osobnich-datech-s-balazsem-paroczayem-vice-president-of-global-sourcing-ve-spolecnosti-cielo-talent https://www.hrmixer.cz/podcast/532-podcast-no-22-o-budoucnosti-talent-sourcingu-a-osobnich-datech-s-balazsem-paroczayem-vice-president-of-global-sourcing-ve-spolecnosti-cielo-talent PODCAST No 22: O budoucnosti talent sourcingu a osobních datech s Balazsem Paroczayem
Balazs Paroczay, Vice President of Global Sourcing ve společnosti Cielo Talent je dalším hostem podcastu Nelidské zdroje.
 
Jak už možná tušíte, Balazs je z Maďarska a tak je dnešní díl v anglickém jazyce. 22. díl podcastu vznikl při Balaszově návštěvě Prahy, kde přednášel na interní konferenci GoodCall Sourcing Fusion. 
 
Kromě procvičení angličtiny se dozvíte:
- Budoucnost vývoje talent sourcingu
- Variabilita různých sourcing modelů a kdy je sourcing potřeba
- Osobní data v recruitmentu a trendy vývoje v této oblasti.
 
 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Podcast Fri, 04 Oct 2019 00:00:00 +0200
12. - 13. 11. 2019: EVOLVE! Summit 2019 https://www.hrmixer.cz/konference/531-proc-byste-nemeli-chybet-na-hr-konferenci-evolve-summit-2019 https://www.hrmixer.cz/konference/531-proc-byste-nemeli-chybet-na-hr-konferenci-evolve-summit-2019 12. - 13. 11. 2019: EVOLVE! Summit 2019

 

Odborníci z oblasti HR a náboru se již popáté sjedou do Brna na unikátní konferenci pro HR profesionály z regionu CEE, která proběhne 12. a 13. listopadu v SONO Centru. Čekají je dva dny plné inspirace a praktického know-how, případových studií i workshopů a networking s více než 500 kolegy z oboru. Mezi více než 30 řečníky vystoupí i zahraniční hvězdy jako Johnny Campbell, Kasia Tang anebo Dan Kelsall.

„Na 5. ročníku EVOLVE! Summitu se budeme snažit pokrýt témata, která aktuálně hýbou HR světem, ať už se jedná o to, jak pracovat s lidmi uvnitř firmy a rozvíjet je, jak přistupovat k neurodiverzitě na pracovišti, anebo jak efektivně využívat marketing v HR. Chybět nebudou ani nové metodiky vyhledávání kandidátů, employer branding a účastníci se také dozvědí, kam nové technologie posouvají schopnosti hodnocení kandidátů,“ uvedl zakladatel EVOLVE! Summitu Michal Toman z firmy Engage Advisory.

Johnny Campbell přiletí z Irska, aby se podělil o poznatky z rozsáhlého průzkumu, který provedli ve firmě Social Talent a zjistili, že je nutné začít nad dovednostmi ve firmě přemýšlet jinak. Tak jako firmy díky technologiím mění své business modely, budou i kandidáti muset nabídnout jiné dovednosti.

Na konferenci vystoupí i Jill Christensen z USA, která patří ke světově uznávaným autorům zaměřujícím se na oblast zaměstnanecké angažovanosti. Jill ukáže, jak do firmy znovu zapojit i vyhořelé kolegy bez zájmu o dění ve firmě a proč je tak důležité, aby byli zaměstnanci angažovaní.

Dan Kelsall, autor knihy F*cking Good Content, poradí, jak vytvářet obsah, který je zábavný, neotřelý a dokáže zaujmout publikum.

Kasia Tang představí digitální minimalismus pro recruitery a ukáže, že disciplína při používání sociálních sítí vede k lepší pozornosti a pomůže při sourcingu dosahovat lepších výsledků.

Chybět nebudou ani lokální řečníci jako Jan Tegze či Matěj Matolín. Tegze rozebere, proč se nevyplatí kopírovat postupy ostatních a jak důležitá je při náboru autenticita recruitera. Matolín představí promyšlené marketingové metody, které zlomí srdce každého kandidáta.

Konference je známá i pro svoji neformální atmosféru, doprovodný program, včetně večerního koncertu a afterparty a spoustu příležitostí pro networking.

„Konferenci jsem si moc užila. Překvapilo mě, že to není jenom o českých a slovenských řečnících, ale že přijeli lidé z USA, Velké Británie nebo Polska. Všechny přednášky jsem si moc užila, je skvělé dostat se na chvíli z pracovní rutiny a zapřemýšlet o svých postupech a dozvědět se, jaké nástroje a postupy používají jiní recruiteři, sourceři a konzultanti!“ uvedla účastnice loňského ročníku, Michaela Hojerová ze společnosti SAP.

Kvalitních zaměstnanců je nedostatek a nevypadá to, že se to v nejbližší době změní. Na EVOLVE! Summitu se dozvíte to nejdůležitější ze světa HR, poslechnete si zkušenosti těch nejlepších a budete to vy, kdo si mezi uchazeči může vybírat. Vstupenky jsou v prodeji na webu konference www.evolvesummit.cz


 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Konference Thu, 03 Oct 2019 00:00:00 +0200
8 recenzí soutěže Recruitment Academy Awards od účastníků minulého ročníku https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/530-8-recenzi-souteze-recruitment-academy-awards-od-ucastniku-minuleho-rocniku https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/530-8-recenzi-souteze-recruitment-academy-awards-od-ucastniku-minuleho-rocniku 8 recenzí soutěže Recruitment Academy Awards od účastníků minulého ročníku

Již za 2 měsíce se uskuteční slavnostní vyhlášení 5. ročníku Recruitment Academy Awards, největší HR soutěže v České republice a ještě do pondělí 30.9. mají firmy čas se do soutěže přihlásit. Jde o jedinečnou příležitost, kde mohou firmy působící na českém trhu zjistit, jak efektivní jsou jejich HR marketingové aktivity, inspirovat se tím, jak nábor řeší ostatní a získat feedback od renomovaných profesionálů z oboru.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. RA Awards je soutěž, kde by se nikdo neměl cítit jako poražený. Cílem soutěže sice je ohodnotit ty nejlepší projekty v rámci HR marketingu za poslední rok, ale s vyšším cílem, a to inspirovat a motivovat firmy k osvěžování a inovování vlastních náborových procesů. Čím více firem se zúčastní, tím pozitivnější dopad může soutěž mít na posouvání úrovně náboru v České republice pro následující rok. Na každém příspěvku do soutěže záleží.

RAA 2018 33

Přestože se lze večera zúčastnit, aniž byste soutěžili v rámci jedné z kategorií, Recruitment Academy, organizátor soutěže, chce dát firmám najevo, že se není čeho bát. Podporou tohoto sdělení jsou i vlastní slova účastníků loňského ročníku RA Awards, kteří v rámci rozhovorů po soutěži sdíleli, jaký vzkaz by předali zájemcům o účast v roce 2019.

„Jděte do toho, je to víc o nápadu než o financích a proč to nezkusit.“

- Petra Kolářová, Starbucks CZ/SK

„Určitě to zkuste, protože ztratit nemáte co. Naopak můžete získat nové zkušenosti a zážitky a ten večer, kde se ceny vyhlašovaly, byl moc příjemný. Takže určitě můžu jenom doporučit.“

- Jitka Pouzarová, Atlas Copco

„Nebát se a jít do toho.“

- Šárka Grohová, ANITRA system

RAA 2018 64

Recruitment Academy Awards se účastní jak malé, tak velké firmy. Větší rozpočet nezaručuje originálnější a úspěšnější nápady, proto se menší a střední firmy nemusí bát účasti vedle velkých, globálních firem.

„Ať to zkusí a nebojí se přihlásit. I my jsme si říkali, že jako menší firma nemůžeme soupeřit s firmami, které mají rozpočty na HR úplně jinde než my. Nakonec se však podařilo vyhrát 3. místo a to dokazuje, že na velikosti nezáleží.“

- Radim Vašíček a Jiří Komár, AdVisio

RAA 2018 15

Jednou z hlavních přidaných hodnot účasti na RA Awards, ať už soutěžíte či ne, je možnost být v jedné místnosti se zástupci firem z každého koutu republiky. Je to místo, kde můžete probrat, s jakými překážkami se v náboru potýkáte a naopak si vyslechnout, jaké problémy řeší jinde. Nikdy nevíte, kdy vás může zasáhnout inspirace.

„Pro mě byla obrovská motivace vidět, jak to dělají ostatní, naučit se spoustu nového a dostat se mezi lidi, kteří mají v náboru podobné problémy. Vždycky je prostor se zlepšovat, takže jděte do toho, je to o nápadu a někdy méně je více.“

- Andrea Stejskalová, Starbucks CZ/SK

„Jděte do toho, nic vás to nestojí, maximálně 20 minut přihlášky. Na vyhlášení se můžete potkat se zajímavými lidmi a dozvíte se o projektech, o kterých byste jinak nevěděli. Mě překvapilo, kolik super kampaní a videí natočili ostatní menší a středně velké firmy.“

- Adam Polášek, innogy Česká republika

„Za nás to byla fajn možnost, jak porovnat naše komunikační kanály s konkurencí. Člověk se potká se spoustou lidí, kteří vlastně řeší stejné problémy v různých odvětvích. Takže za nás bych určitě doporučil.“

- David Havelec, Faurecia

RAA 2018 71

V neposlední řadě si účastníci soutěže pochvalovali i doprovodný program v rámci večera. Galavačer Recruitment Academy Awards 2019 bude doprovázet živá kapela a nebude chybět ani raut.

„Mým vzkazem určitě je, zkuste to, nic nezratíte, může vás to jenom posunout dál tak jako nás a finálový večer je super event a mají skvělý raut.“

- Kateřina Samková, Aspera Technology

„Já bych jim rád vzkázal, ať neváhají a přihlásí se. Nejde jen o samotnou soutěž, ale taky o doprovodný program v rámci večera, kde se lidi můžou potkat se svými kolegy z branže a určitě je to přínosné pro váš rozvoj.“

- Ondřej Ludvík, Tipsport

Ještě jednou pro rekapitulaci, registrace do soutěže se uzavírají 30. září a následný galavečer se uskuteční 21. listopadu v Praze v divadle La Fabrika. Každá firma účastnící se soutěže má nárok na 1 vstup zdarma. Tak nečekejte další rok a zúčastněte se největší české HR soutěže. Registrovat se můžete na www.raawards.cz.

RAA 2018 99 2

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Recruitment Academy Thu, 19 Sep 2019 00:00:00 +0200
PODCAST No 21: Nábor obchodníků v bankovnictví a jak používat svůj Facebook profil pro recruitment s Martinem Mudrou, recruiterem společnosti ČSOB https://www.hrmixer.cz/podcast/529-podcast-no-21-nabor-obchodniku-v-bankovnictvi-a-jak-pouzivat-svuj-facebook-profil-pro-recruitment-s-martinem-mudrou-recruiterem-spolecnosti-csob https://www.hrmixer.cz/podcast/529-podcast-no-21-nabor-obchodniku-v-bankovnictvi-a-jak-pouzivat-svuj-facebook-profil-pro-recruitment-s-martinem-mudrou-recruiterem-spolecnosti-csob PODCAST No 21: Nábor obchodníků v bankovnictví a jak používat svůj Facebook profil pro recruitment s Martinem Mudrou, recruiterem společnosti ČSOB

V dalším díle podcastu Nelidské zdroje je hostem Martin Mudra, recruiter ze společnosti ČSOB.

Společně s Josém a Matějem se věnoval tématům:

• nábor obchodních zástupců v bankovnictví
• co dobře funguje na Facebooku
• a největší fuck-upy s hiring managery
 
Podcast si můžete poslechnout níže, nebo ho najdete na Spotify či Apple Podcasts.

Sledujte náš Facebook a buďte včas informováni o nových dílech.
]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Tue, 17 Sep 2019 00:00:00 +0200
10. 10. 2019: Happiness@Work https://www.hrmixer.cz/konference/528-paty-rocnik-konference-o-stesti-v-praci-do-prahy-prilaka-vyznamne-zahranicni-recniky-i-predstavitele-ceskych-firem-kde-jsou-zamestnanci-na-prvnim-miste https://www.hrmixer.cz/konference/528-paty-rocnik-konference-o-stesti-v-praci-do-prahy-prilaka-vyznamne-zahranicni-recniky-i-predstavitele-ceskych-firem-kde-jsou-zamestnanci-na-prvnim-miste 10. 10. 2019: Happiness@Work

 

Desátého října bude pražské kongresové centrum hostit pátý ročník konference o štěstí v práci.Přednášet na ní budou přední zahraniční akademici i konzultanti, kteří se věnují výzkumu dopadů spokojenosti zaměstnanců na výsledky firmy. Jmenujme například Jochena Mengese, profesora univerzit v Zurichu a Cambridge, který ve svém příspěvku popíše, kam může firmy dohnat neustálý tlak na zrychlování. Nebo Arthura Woodse, mladého podnikatele a investora, který stojí za několika úspěšnými startupy se sociálním přesahem, a nejen proto patří do výběru Forbesu 30 pod 30. Spolu s nimi se na podiu o své příběhy z firemní praxe podělí čeští podnikatelé, mezi nimi například Martin Hausenblas, který je autorem projektu Liftago i zakladatelem firmy ADLER. Konferenci doprovází také Happiness EXPO a druhý den pak workshop pro majitele či ředitele firem a řada workshopů otevřených všem zájemců - jejich podrobnější popisy již brzy přibudou na webu konference. 

Konference Happiness@Work je největší akcí svého druhu ve střední Evropě. Letošní již pátý ročník z ní dělá tradiční inspirativní setkání nejen pro HR manažery, ale i pro majitele a ředitele firem či team leadery a manažery obecně, pro které není spokojenost jejich zaměstnanců jen prázdným pojmem. Loňského ročníku se účastnilo na 500 návštěvníků. Michal Šrajer, jeden ze spoluzakladatelů akce a první český Chief Happiness Officer, k tomu dodává: “Před pěti lety jsme začínali s komorní akcí pro 70 lidí. Od té doby počet účastníků akce násobně roste. Těší nás to, protože to dokládá, že se také u nás rozšiřuje počet společností i leaderů, kterým je budování lidských firem blízké. Věřím proto, že letos na začátku října do kongresového centra dorazí více než 500 lidí a my tak potvrdíme to, že šťastní zaměstnanci nejsou pro české firmy neznámým pojmem.”

hapatwork 2

Na konferenci tým pořadatelů zve přední české a zahraniční odborníky na štěstí zaměstnanců i představitele firem, které tyto principy uvádí do firemní praxe. “Je pro nás výzvou na každý ročník vybrat nové a neokoukané hosty, kteří mají co říct. O to raději jsme, když přijmou naše pozvání lidé jako Arlette Bentzen, Arthur Woods, Marián Jelínek nebo Martin Hausenblas. Keynote speaker bude letos Jochen Menges, na jehož přednášku se obzvláště těším. Bude v ní prezentovat výsledky své velké mezinárodní studie a radit, jak v dnešním zrychlujícím se světě nespadnout do pasti z neustálého tlaku na efektivitu. Věřím, že si návštěvníci akce odnesou cenné poznatky i množství praktických tipů z firemní praxe. Jsem rád, že již pátým rokem pomáháme naší akcí zvyšovat podíl firem, které přemýšlí, jak udělat své zaměstnance šťastnější a vidí reálné dopady tohoto přístupu na svých byznysových výsledcích,” popisuje Michal Šrajer.

Konference se letos tématicky zaměří na rychle se měnící svět, i svět práce jako takové. Ani robotizace či digitalizace nesnižují rostoucí důležitost lidského kapitálu v organizacích. Řečníci se zaměří na klíčové principy, které budou mít v dohledné budoucnosti velký dopad na podobu práce. Letošní konference o štěstí v práci ale také nabídne konkrétní postupy a nástroje, které v rozvoji lidských firem připravených na budoucnost mohou pomoci. Mezi tématy tak nebude chybět podstata lidské motivace, hledání pravého smyslu práce a nezapomene ani na změny, na které se v nadcházejících letech musí firmy a zaměstnanci připravit.

hapatwork 1

Inspirací může být akce nejen tím, co se děje na pódiu, ale i svým zákulisím. Už spolupráce týmu, který za akcí stojí, je sama o sobě laboratoří nových přístupů v budování organizací. Zásadní jsou tady například absolutní transparence, samoorganizace či struktura založená na organicky vznikajících “triádách”. Cílem organizačního týmu tedy není jen pořádat konferenci, která o novinkách “jen” povídá, ale také testovat reálné limity probíraných přístupů. Přirozeně tak získává konference přesah v různých oblastech. Ať už jde o důraz na minimalizaci produkovaného odpadu, zapojení neziskových organizací nebo diverzitu.

Pátý ročník konference Happiness@Work proběhne 10. 10. 2019 v pražském Kongresovém centru. Všechny další podrobnosti najdete na stránkách akce, či na facebookové stránce.

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Konference Thu, 12 Sep 2019 00:00:00 +0200
Jak oživit pracovní inzerát na technickou pozici - s Šárkou Grohovou https://www.hrmixer.cz/rozhovory/526-jak-ozivit-pracovni-inzerat-na-technickou-pozici https://www.hrmixer.cz/rozhovory/526-jak-ozivit-pracovni-inzerat-na-technickou-pozici Jak oživit pracovní inzerát na technickou pozici - s Šárkou Grohovou

Když byla firma Anitra vyhlášena jako jeden z finalistů kategorie Nejlepší pracovní inzerát roku na Recruitment Academy Awards 2018, málokdo věděl, o koho jde. Přesto tato maličká firma oslnila porotu natolik, že vyhrála 2. místo za jejich inzerát na pozici technika.

Čím se tedy firma Anitra zabývá? Anitra se zaměřuje na vývoj a výrobu GPS-GSM loggerů - sledovacích zařízení, která pomáhají k vysledování a pochopení chování zvířat a slouží jako inovativní řešení pro vědce. Mezi jejich další produkty patří softwary pro sběr a analýzu dat a lokální IoT řešení.

Minulý rok hledala Anitra do svého týmu nového technika, který by se podílel na implementaci nového hardwaru, což by znamenalo práci nejen v kanceláři, ale také v terénu. Nejprve se obávali, že bude těžké na pozici někoho najít, ale poté, co inzerát na pozici zveřejnili, jejich obavy se rozplynuly. Na inzerátu měl velký podíl jeden ze zaměstnanců v marketingovém oddělení. Inzerát byl nazván „Technik, který dovede složit hardware i vylézt na strom“.

Zde je ukázka z inzerátu:

Screenshot 1

Během prvních 14 dnů se na inzerát ozvalo přes 50 zájemců, z nichž 15 bylo pozváno na pohovor. Ještě před koncem výběrového řízení se firma rozhodla svůj úspěšný inzerát přihlásit do RA Awards a dobře udělali. Poté, co si z galavečera odnesli ocenění za 2. místo, za námi přijela Šárka Grohová, aby s námi udělala rozhovor o cestě Anitry na RA Awards.

Proč jste se rozhodli se přihlásit do RA Awards?

HR bereme vážně. Chtěli jsme se motivovat, inspirovat a ověřit si, že jsme na dobré cestě. A zároveň nás samozřejmě také zajímalo, jak k recruitmentu přistupují jiné firmy.

Jak váš inzerát vznikal a jakou měl odezvu?

Inzerát je práce kolegy z marketingu. Za to velké díky jemu. Měli jsme na ten inzerát velký ohlas, hodně reakcí, hodně uchazečů a vůbec nebylo jednoduché vybrat toho správného.

Jaké jsou největší výzvy v recruitmentu ve vašem oboru?

Největší problém je přesvědčit tu hrstku dostupných specialistů, že chtějí pracovat právě u nás. Zároveň chceme motivovat a podpořit ty mladé, teprve začínající a dát jim možnost se dále rozvíjet.

Čím se vaše inzeráty odlišují od ostatních?

My se snažíme vždy v těch inzerátech mít pozitivní a zároveň lidský tón. A v dnešní době v té záplavě jednoduchých, opakovaných frází a kopírovaných odrážek je potřeba se odlišit, nesmíme zapadnout. Je potřeba do toho dostat nápaditost a zároveň to mít jednoduché.

Máte nějaký vzkaz pro zájemce o účast v RA Awards 2019?

Jediný vzkaz: „Nebát se a jít do toho!“

20181122 210423 318

Anitra je skvělým příkladem toho, že velikost firmy nijak nesouvisí se šancí vyhrát. V soutěži RA Awards jsou vítány všechny firmy, na velikosti, oboru, počtu lidí, rozpočtu nezáleže.

Registrace do 5. ročníku jsou nyní prodlouženy do 30.9. Nepromeškejte šanci zviditelnit vaši firmu a zjistit, jaké jsou nejnovější trendy v recruitmentu.

Vše o přihlášení do soutěže najdete zde: www.raawards.cz

Rozhovor se Šárkou najdete i ve formě videa na našem Facebooku, kam sdílíme i další příběhy z minulého ročníku Recruitment Academy Awards.

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Rozhovory a videa Tue, 03 Sep 2019 00:00:00 +0200
Jak kreativně představit firemní benefity v kariérním videu - s Ondřejem Ludvíkem https://www.hrmixer.cz/rozhovory/527-jak-kreativne-predstavit-firemni-benefity-v-kariernim-videu https://www.hrmixer.cz/rozhovory/527-jak-kreativne-predstavit-firemni-benefity-v-kariernim-videu Jak kreativně představit firemní benefity v kariérním videu - s Ondřejem Ludvíkem

Sedmým a zároveň posledním příběhem ze série rozhovorů Winning Insights je firma Tipsport, která se na Recruitment Academy Awards 2018 umístila na 3. místě v kategorii Kariérní video roku (velké firmy). Nešlo zdaleka o tradiční náborové video, spíše o představení seznamu benefitů, které firma Tipsport svým zaměstnancům nabízí. Jako v dalších firemních spotech byl i v tomto videu v hlavní roli herec Hynek Čermák. Video pojmenované „Měníme svět sázení“ bylo natočené přímo v sídle firmy v Berouně 360° kamerou a nabízí unikátní interakci pro jeho sledující. Přesvědčte se sami:

Nebylo to poprvé, co se Tipsport zúčastnil Recruitment Academy Awards. Již ve 2. ročníku v roce 2016 se firma stala vítězem v kategorii Kariérní video roku, kdy opět ve spolupráci s Hynkem Čermákem natočili video, které s nadsázkou spojuje mafiánský život s headhuntingem. Více si můžete přečíst zde. Teď ale zpátky k rozhovoru s Ondřejem Ludvíkem, HR Managerem Tipsportu, který si s námi popovídal o jeho zkušenostech s RA Awards a o tom, co firmu k vedlo k vytvoření videa s benefity.

Proč jste se rozhodli se přihlásit do RA Awards 2018?

To je poměrně jednoduchá otázka, chtěli jsme zvítězit. Nicméně musím upřímně říct, že oproti těm minulým létům se konkurence o dost zvýšila, takže jsme byli rádi, že jsme se zúčastnili, a že jsme byli zase vybráni mezi 5 nejlepších videí toho roku.

Překvapilo vás vaše umístění?

Ano, překvapilo, protože my jsme byli jako vítězi ročníku 2016 pozváni na soutěž vloni a tam upřímně mi ta kvalita videa nepřišla moc vysoká, takže jsme si s kolegyněmi řekli, že by bylo fajn se přihlásit znovu. A musím říct, že za ten rok spousta firem udělala opravdu velký pokrok, takže pak jsme byli příjemně ve finále překvapeni, že jsme byli vybráni.

Jaké jsou největší výzvy v náboru ve vašem oboru?

Tak IT je víceméně takovým tím hnacím motorem celého náboru, to znamená, že to je jedna velká výzva. Ale těch věcí, které jsou před námi, je opravdu mnoho. Jsme firma, která má své sídlo v Berouně, takže pořád musíme řešit, co se týče práce v Berouně, nastavení benefitů, rovnováha mezi prací a životem. Zároveň vnímáme, že se HR hodně posouvá k marketingu, takže i u nás budeme vytvářet pozici, která bude na pomezí těchto dvou oborů. A chceme určitě reagovat na ty nejnovější trendy a jít pořád dopředu.

Je něco, co byste na vašem videu změnili nebo vylepšili?

Tak to video se týkalo seznamu benefitů, což je vlastně věc, která je poměrně dynamická, a kde na základě vlivu trhu a i třeba konkurence přibývají benefity i na naší straně. To znamená, že to video by si určitě zasloužilo případně nějaké doplnění o nové benefity, které v tu dobu, kdy jsme ho natáčeli, ještě nebyly.

Máte vzkaz pro ty, kteří uvažují o účasti v RA Awards 2019?

Já bych jim rád vzkázal, ať neváhají a přihlásí se. Nejde jenom o samotnou soutěž, ale i o doprovodný program v rámci toho večera, kde se lidi můžou potkat se svými kolegy v rámci branže. Jsou tam zajímavé doprovodné akce a určitě je to přínosné pro další rozvoj.

 MG 0479

Ještě stále zbývá čas přihlásit vaše projekty do Recruitment Academy Awards 2019 do konce 30.9. nebo zakoupit vstupenky pro diváky, pokud chcete své kolegy na soutěž doprovodit.

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Rozhovory a videa Wed, 18 Sep 2019 00:00:00 +0200
PODCAST No 20: Automatizace náboru, diverzita v HR, Facebook sourcing a podzimní recruitment konference, které nechcete propásnout https://www.hrmixer.cz/podcast/525-podcast-no-20-automatizace-naboru-diverzita-v-hr-facebook-sourcing-a-podzimni-recruitment-konference-ktere-nechcete-propasnout https://www.hrmixer.cz/podcast/525-podcast-no-20-automatizace-naboru-diverzita-v-hr-facebook-sourcing-a-podzimni-recruitment-konference-ktere-nechcete-propasnout PODCAST No 20: Automatizace náboru, diverzita v HR, Facebook sourcing a podzimní recruitment konference, které nechcete propásnout

Podcast Nelidské zdroje odstartoval svou druhou sezónu. A i nyní se můžete těšit na množství českých i zahraničních hostů, aktuálních témat a tipů, jak na modernější recruitment. 

V úvodu nové řady se José s Matějem podívali na následující témata:

- Diverzita v náboru a její (ne)smyslnost.
- Jak automatizovat LinkedIn pozvánky.
- Jak na sourcing na Facebook po tom, co sociální síť vypnula tzv. Graph Search.
- Které konference navštívili, a na které konference se chystají na podzim. 

 

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Podcast Mon, 02 Sep 2019 00:00:00 +0200
Webinar Invitation: Legal Hacks on How to Overcome All Limitations of the Non-paid LinkedIn Account and More https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/524-webinar-invitation-legal-hacks-on-how-to-overcome-all-limitations-of-the-non-paid-linkedin-account-and-more https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/524-webinar-invitation-legal-hacks-on-how-to-overcome-all-limitations-of-the-non-paid-linkedin-account-and-more Webinar Invitation: Legal Hacks on How to Overcome All Limitations of the Non-paid LinkedIn Account and More

 

A new talent sourcing-themed webinar organized by Recruitment Academy with Josef Kadlec as speaker is going to take place on September 5, 2019. The main topic revolves around sourcing candidates on LinkedIn with tips on how to avoid and overcome the limitations of the free account version. The same webinar has already been held in the past in Czech and due to the fantastic feedback and success it will now be renewed and made available to the international audience.

Josef Kadlec, co-founder of GoodCall, the largest talent sourcing center in the CEE region, and founder of Recruitment Academy, will share his tips and tricks on how to work with the free version of LinkedIn as if it had no limitations and therefore help eliminate the need to pay for the Premium accounts which cost hundreds to thousands of $$$dollars yearly. Moreover, Josef is going to demonstrate various ways to automate certain tasks on LinkedIn so that users will save not only money but also time.

Practical information

Time and Date: Thu, Sep 5, 2019 at 12:00 PM CEST (noon)

Price: 27 EUR (VAT excl.)

Bonus: Free copy of Josef Kadlec’s book People as Merchandise in PDF

Specific content of the webinar

  • - How to overcome all limitations of the Non-paid LinkedIn account
  • - How to overcome limitations of paid/Premium LinkedIn account (yep, even if you pay for LinkedIn, it does not mean that there are no limitations of usage)
  • - How to use some of the paid filters for free - e.g. ZIP code + radius search
  • - How to send a bulk message to 1000 or more selected 1st degree connections and also people you are actually not connected to
  • - How to download e-mail addresses of all or selected group of your 1st degree connections
  • - How to send customized LinkedIn invitations on autopilot
  • - How to get 200 likes on each of your post as a minimum guaranteed
  • - How to use hidden LinkedIn operators and enable some of the hidden or paid LinkedIn features

All of the techniques will be demonstrated hands-on to maximize the participants’ understanding and capability to implement it into their daily LinkedIn routine with immediate effect.

Registration is available HERE.

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Recruitment Academy Fri, 09 Aug 2019 00:00:00 +0200