Informace z moderního recruitmentu a talent sourcingu - HRMixer.cz - HRMixer.cz https://www.hrmixer.cz Mon, 17 Jun 2024 11:48:04 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Nejlépe hodnocenou společností z pohledu zaměstnanců se stal v hotelovém oboru řetězec OREA https://www.hrmixer.cz/media-1/850-nejlepe-hodnocenou-spolecnosti-z-pohledu-zamestnancu-se-stal-v-hotelovem-oboru-retezec-orea https://www.hrmixer.cz/media-1/850-nejlepe-hodnocenou-spolecnosti-z-pohledu-zamestnancu-se-stal-v-hotelovem-oboru-retezec-orea Nejlépe hodnocenou společností z pohledu zaměstnanců se stal v hotelovém oboru řetězec OREA

Tisková zpráva: Největší český řetězec hotelů OREA získaljako zaměstnavatel v posledním průzkumuod stávajících i bývalých zaměstnancůvýjimečné hodnocení. V konkurenci velkých hotelových řetězců vůbec nejlepší v Česku. Průzkumy pravidelně realizuje portál Atmoskop.cz, kam si každý den chodí hledat práci tisíce lidí.

 Kariérní portál Atmoskop.cz zveřejnilaktuální výsledkyprůzkumu, podle kterého se za poslední dva roky firemní kultura v OREA zlepšila v průměru o 13 % v každém ze tří měřitelných parametrů

Výsledné hodnocení
na základě anonymního dotazníku reflektuje vztahy s kolegy, přístup nadřízených a celkové hodnocení zaměstnavatele z pohledu stability, jednání a skloubení pracovního a osobního života.

„Naše průměrné hodnocení na portálu Atmoskop.cz je nyní 77,3 %, což je v porovnání sprůměrným hodnocením na portálu o více než 8 % lepší. Jsme nadšení, že naše péče o firemní kulturu, pracovní prostředí a o naše kolegyně a kolegy se projevila takovými výsledky. Naším dalším cílem je samozřejmě udržet nastolený trend a v ideálním případě jej ještě v průběhu let zlepšovat,“ pokračuje Petra Slabá, HR ředitelka OREA.

Nadstandardní hodnocení ze strany stávajících zaměstnanců je pro každou společnost při náboru těch nových velkým přínosem. Aktuálně si před odpovědí na kariérní inzerát totiž hledá informace u dané společnosti už čtvrtina uchazečů, přičemž zvýšený zájem o hodnocení zaměstnavatelů je nejvýraznější u mladé generace.

Ty největší konkurenční hotelové řetězce, které působí v Česku, nyní OREA poráží téměř ve všech aspektech a hlavně celkovém průměrném hodnocení, což dále posiluje pozici společnosti na pracovním trhu.

Dlouhodobě usilujeme o to, abychom byli nejen vnímáni jako atraktivní zaměstnavatel, ale abychom jím skutečně byli. Protože jedině tak můžemenejen přilákat nové talenty, ale také si ty nejkvalitnější zaměstnance udržet,“ doplňujePetra Slabá, HR ředitelka OREA.

 

OREA Hotels & Resorts je se svými 19 provozy a 750 zaměstnanci největší česká hotelová značka. Na trhu působí přes 25 let a provozuje jak městské hotely, tak resorty v přírodě a apartmány a restaurace v nejkrásnějších lokalitách České republiky: v Praze, Brně, Olomouci, Blansku, Mariánských Lázních, na Šumavě, v Krkonoších i na Vysočině.

 

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Média Wed, 12 Jun 2024 00:00:00 +0200
„Asahi Business Services nabírá na 193 pozic,“ říká Helena Krčková, Account Director RPO https://www.hrmixer.cz/rozhovory/849-asahi-business-services-nabira-na-193-pozic-rika-helena-krckova-account-director-rpo https://www.hrmixer.cz/rozhovory/849-asahi-business-services-nabira-na-193-pozic-rika-helena-krckova-account-director-rpo „Asahi Business Services nabírá na 193 pozic,“ říká Helena Krčková, Account Director RPO

Přečtěte si rozhovor s Helenou Krčkovou, Account Director RPO v GoodCallu, která momentálně pracuje na projektu v Asahi, kam se svým týmem hledá talenty. Zajímalo nás, jak taková spolupráce probíhá, kolik a jaké pozice obsazují a jak se jí na projektu daří.

Helčo, ty aktuálně pracuješ na jednom z největších projektů, které jsme v GoodCallu kdy měli, a to na projektu v Asahi Business Services (dále jen ABS). Jak se ti do Asahi Business Services naskočilo a kolik lidí máš od nás v týmu?

Naskočilo se mi krásně. Baví mě nábor pro FMCG společnosti i nábor finančních pozic, a to je přesně to, co v ABS momentálně děláme. V týmu mám momentálně 5 lidí, ale zároveň nám vypomáhá několik kolegů z GC.

Má nábor v ABS nějaké specifické výzvy, které se liší od jiných klientů?
Určitě, je to po dlouhé době nový projekt, kdy stavíme SSC (shared service centrum) od začátku. Na začátku jsme si museli nastavit spolupráci, parametry, průběh náboru, očekávání, reporting atd. Měli jsme velmi krátkou dobu na zaškolení a seznámení se s interními ABS systémy, takže tým musel být velmi agilní a naučit se vše za pochodu. S přibývajícími zaměstnanci (manažery) roste komplexita požadavků a s tím se musíme vypořádat.Také k projektu nepřistupujeme jen jako tradiční dodavatel náborových služeb, ale součástí našich služeb je i Employer branding strategie, například vytvoření tzv. landing page a kompletní správa inzerce, performance marketingu na sociálních sítích i offline event
Kolik pozic máte v rámci tohoto projektu obsadit?

Dohromady máme naplánovaných 193 pozic k obsazení.

A můžeš se s námi podělit, kolik z těchto pozic se vám už podařilo obsadit?
K 20. 5. máme obsazeno 88 pozic.

Jak dlouho trvá průměrně uzavření jedné pozice a obsazujete více kandidátů z České republiky, nebo převládá obsazování cizinců?
Nábor je plánován ve vlnách, děláme tranzici 7 zemí/clusterů a na každou z nich máme v podstatě 1-2 měsíce maximálně, včetně seniorních manažerů. V každém z týmů je minimálně půlka zaměstnanců hovořících lokálním jazykem, takže se bavíme o maďarštině, rumunštině, italštině, holandštině, polštině a dalších. Většina z kandidátů, které jsme zatím obsadili, už žili v České republice, ale máme i pár relokací a myslím, že jich bude přibývat.

Jaké nástroje se vám nejvíce osvědčily při vyhledávání a výběru kandidátů?
Nemáme velké množství relevantních kandidátů, takže většina kandidátů byla námi vyhledána na LinkedIn, nebo jobs.cz. Zkoušíme také další platformy a zahraniční job boardy.

Jaké výzvy jste museli překonat při práci s mezinárodními kandidáty a jak jste se s nimi vypořádali?

Nábor kandidátů mimo ČR je vždy složitější. Většina kandidátů je pasivních, tzn. námi oslovených. Musíme jim dát všechny informace o ABS a pozici, aby si udělali dobrý obrázek a mohli se rozhodnout, zda jim změna práce a stěhování do jiné země za to stojí. Pohovory jsou delší a celková komunikace trvá déle. Většina kandidátů bohužel nemá zájem kvůli rodinným vazbám, nebo dětem, které jsou ještě na základní škole. ABS si navíc zakládá na vyváženosti pohlaví, takže najít kandidáta odpovídajícího požadavkům pozice, ochotného se relokovat a se správným genderem je opravdový oříšek.

Práce v RPO je sama o sobě hodně pestrou záležitostí. Prozraď nám, co tebe konkrétně na tomto projektu nejvíce baví?

I když si to někdy nechci přiznat a ráda bych měla pohodovou práci, pravda je ta, že nesnesu stereotyp. Nerada pracuji na projektech, kde se nic nemění. Potřebuji se učit a posouvat se dál. ABS je pravý opak stereotypu. Od začátku je to velmi dynamické, rychlé, neustále řešíme nové výzvy, vyjasňujeme si požadavky, snažíme se s klientem vymyslet ten nejlepší přístup, jak splnit plán projektu. A to je něco, čeho si na ABS vážím, že s klientem vedeme vždy konstruktivní diskuze a snažíme se co nejefektivněji dojít ke společnému cíli. Já a můj tým jsme se už teď na projektu mnoho naučili a věřím, že všechny tyto zkušenosti nám v budoucnu budou velmi užitečné. A i přesto, že je to někdy opravdu náročné, mě a můj tým neopouští dobrá nálada a myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že nás to moc baví.

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Rozhovory a videa Mon, 10 Jun 2024 00:00:00 +0200
Recruitment Academy Awards 2024: Inspirujte se nejlepšími projekty v HR marketingu z Česka a Slovenska https://www.hrmixer.cz/media-1/845-recruitment-academy-awards-2024-inspirujte-se-nejlepsimi-projekty-v-hr-marketingu-z-ceska-a-slovenska https://www.hrmixer.cz/media-1/845-recruitment-academy-awards-2024-inspirujte-se-nejlepsimi-projekty-v-hr-marketingu-z-ceska-a-slovenska Recruitment Academy Awards 2024: Inspirujte se nejlepšími projekty v HR marketingu z Česka a Slovenska

Vzdělávací společnost Recruitment Academy udělila 9 prestižních ocenění Recruitment Academy Awards českým a slovenským firmám za projekty v oblastech HR marketingu, employer brandingu a recruitmentu realizované v roce 2023 a 2024. Speciální cenu Recruiter roku získala Nicole Chladová. Slavnostní vyhlášení vítězů devátého ročníku soutěže proběhlo ve čtvrtek 30. května 2024 v divadle Jatka78 v Praze. Pojďte se podívat, kdo další letos zazářil.

 

Do devátého ročníku soutěže se přihlásilo 75 společností a 130 projektů, které soutěžily celkem v 9 kategoriíchRecruitment není jen o obyčejném náboru zaměstnanců, ale především o příbězích a kreativitě. Věřím, že letošní ročník soutěže inspiroval nejednoho manažera k tomu, jak dělat věci jinak, říká Josef Kadlec, ředitel Recruitment Academy. „Během večera mnozí debatovali o využití umělé inteligence v recruitmentu. Proto předpokládám, že příští rok více firem vyzkouší tvorbu kariérních spotů třeba s pomocí AI,“ doplňuje.

Nejlepší inzerát roku: eBRÁNA

Společnost eBRÁNA nastavila svým inzerátem Obchodník/ce v oboru online marketingu laťku hodně vysoko. A není se čemu divit. Má to všechno – výstižné copy, uvedenou mzdu, skvělé vizuální provedení, kariérní video, představení kolegů, a dokonce i inspirativní příběh zaměstnance. Tleskáme! Tak to má být. 

2. místo: Ackee 

3. místo: Nemocnica Bory 

4. místo: Aplayerz 

5. místo: ORLEN Unipetrol

Náborová kampaň roku: Thermo Fisher Scientific Brno

Ve společnosti Thermo Fisher Scientific Brno ví, jak přilákat do týmu pracovníky s elektro vzděláním. Jejich kampaň se sloganem "Tahle práce ti sedne" využila symbol bílé výrobní kombinézy, kterou ve výrobě nosí každý pracovník. Mířila na kandidáty, jak v online, tak v offline prostředí. Dokonce se kampaň nesla se na vlně aktuálních témat, jako například hokejové mistrovství světa. Výsledek? 108 nových kolegů. Za to si firma zaslouží zlatou medaili.  

2. místo: Nemocnica Bory 

3. místo: JA Video Production - Městská policie Plzeň 

4. místo: Slovak Telekom 

5. místo: MultiSport benefit 

Referral program roku: MEWS SYSTEMS

Referral program, který šlape jako švýcarské hodinky! Tak tím se může pochlubit společnost MEWS SYSTEMS. 46 % nových zaměstnanců totiž nastoupilo do firmy v roce 2023 právě nazákladě doporučení od jiných zaměstnanců. O nových pozicích jsou pracovníci pravidelně informováni např. automatickými zprávami na SLACKU, během onboardingu nebo měsíčních all hands setkání. Za každou novou posilu do týmu zaměstnanec získá 1 500 euro. A v některých případech firma odměnu zvyšuje až na 3 000 euro. 

2. místo: Air Bank 

3. místo: Slovak Telekom & T-Mobile Czech Republic 

4. místo: ORLEN Unipetrol 

5. místo: PwC Česká republika 

Kariérní stránky roku – malé společnosti: Městská policie Brno

Že státní složky nerozumí employer brandingu? Kdepak! Městská Policie Brno vytvořila moderní kariérní stránky s uvolněným a věcným textem, který určitě osloví svou cílovou skupinu. Web zdobí několik náborových spotů, ze kterých uchazeči vycítí, že práce strážníků je sice namáhavá, ale velmi záslužná. Slogan „Nebuď z cukru“ tak hovoří za vše.  

2. místo: Breeze (Solidpixels) 

3. místo: ECOMAIL.CZ 

4. místo: NMS Market Research 

5. místo: NAKIT 

Kariérní stránky roku – velké společnosti: GasNet

Česká plynárenská společnost GasNet se do svých kariérních stránek opravdu opřela. Web je nabitý informacemi pro kandidáty, přitom nikoho nezahlcuje zbytečnostmi. Všechna sdělení jsou strukturována do kategorií podle jednotlivých týmů. V každé sekci uchazeči najdou originální kariérní spoty a důvody, proč se do firmy přihlásit.  

2. místo: Letiště Praha 

3. místo: Excalibur Army 

4. místo: Komerční banka 

5. místo: Makro 

Kariérní video roku – malé společnosti: Cardion Cars

Jak vtipně ukázat, že vaše firma nabízí moderní a vlídné pracovní prostředí? Vsaďte na celebrity. Přesně tak to udělala společnost Cardion Cars, která do svého náborového videa přizvala známé české tváře. Ve videu hraje např. Matěj Ruppert, Aňa Geislerová, Marek Taclík, Roman Holý, Tomáš Břínek alias TMBK, Patrik Hezucký, Laďka Něrgešová, Libor Bouček a spousta dalších.

2. místo: MultiSport benefit 

3. místo: ECOMAIL.CZ 

4. místo: JA Video Production - Městská policie Plzeň 

5. místo: Městská policie Brno 

Kariérní video roku – velké společnosti: ORLEN Unipetrol

Další netradiční zpracování náborového spotu má na triku ORLEN Unipetrol. Největší rafinérská a petrochemická společnost v Česku pojala náborové video jako filmový trailer. A působí to vskutku dokonale. Potenciální uchazeči totiž zjistí, že práce skladníka může být pořádná jízda.  

2. místo: PwC Česká republika 

3. místo: Letiště Praha 

4. místo: IKEA 

5. místo: Oblastní nemocnice Mladá Boleslav (Klaudiánova nemocnice) 

Divácká cena PEOPLE´S CHOICE: ORLEN Unipetrol

Šanci rozhodnout o nejlepším kariérním videu dostali, kromě odborné poroty, i diváci během slavnostního galavečera Recruitment Academy Awards. V druhé polovině večera proběhlo hlasování, ve kterém se potvrdil verdikt poroty. Nejlepší kariérní video patří ORLEN Unipetrol.   

Edenred Wellbeing Award: Pivovary Staropramen

Pivovary Staropramen chápou význam slova flexibilita, a za to si zaslouží výhru v kategorii Edenred Wellbeing Award. Společnost nabízí svým zaměstnancům neomezený home office, možnost sestavit si vlastní plán pracovního dne, a dokonce si příležitostně napracovat volné pátky. Kdyby to někomu nestačilo, třikrát ročně lze sáhnout ještě po tzv. free days. Další plusy pak čekají zaměstnance v oblasti osobních překážek při práci, kdy se jim otevírají výhody nad rámec zákona. Tomu říkáme opravdová péče o zaměstnance!  

2. místo: IRESOFT 

3. místo: Arrow International CR 

4. místo: ČSOB 

5. místo: HENKEL SLOVENSKO 

Recruiter roku – Nicole Chladová

Prestižní titul Recruiter roku získala Nicole Chladová, která už přes dva roky působí na pozici Talent Acquisition Business Partner ve společnosti PwC Czech Republic. Porota Nicole ocenila za její proaktivní přístup v přepracování náborového procesu pro oddělení auditu a sama již zpracovala více než 1300 kandidátů ke 100% spokojenosti všech stran. Nicole sama popsala ve svém děkovném příspěvku na sociální síti LinkedIn, že za jejím úspěchem stojí nejen požitek z práce, ale i skvělý tým a podpora jejího blízkého okolí.  

Slavnostní vyhlášení vítězů devátého ročníku soutěže proběhlo ve čtvrtek 30. května 2024 v divadle Jatka78 v Praze. Soutěž Recruitment Academy Awards vznikla za účelem inspirace, edukace a zviditelnění nejlepších projektů v oblasti HR marketingu, employer brandingu a recruitmentu. První ročník soutěže proběhl v roce 2015. Od té doby každoročně vítěze vybírá odborná porota složená z desítek českých a slovenských HR profesionálů.  

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Média Tue, 04 Jun 2024 00:00:00 +0200
Recruitment Academy Awards 2024: Inspirujte se nejlepšími projekty v HR marketingu z Česka a Slovenska https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/848-recruitment-academy-awards-2024-inspirujte-se-nejlepsimi-projekty-v-hr-marketingu-z-ceska-a-slovenska https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/848-recruitment-academy-awards-2024-inspirujte-se-nejlepsimi-projekty-v-hr-marketingu-z-ceska-a-slovenska Recruitment Academy Awards 2024: Inspirujte se nejlepšími projekty v HR marketingu z Česka a Slovenska

 

Vzdělávací společnost Recruitment Academy udělila 9 prestižních ocenění Recruitment Academy Awards českým a slovenským firmám za projekty v oblastech HR marketingu, employer brandingu a recruitmentu realizované v roce 2023 a 2024. Speciální cenu Recruiter roku získala Nicole Chladová. Slavnostní vyhlášení vítězů devátého ročníku soutěže proběhlo ve čtvrtek 30. května 2024 v divadle Jatka78 v Praze. Pojďte se podívat, kdo další letos zazářil.

 

Do devátého ročníku soutěže se přihlásilo 75 společností a 130 projektů, které soutěžily celkem v 9 kategoriíchRecruitment není jen o obyčejném náboru zaměstnanců, ale především o příbězích a kreativitě. Věřím, že letošní ročník soutěže inspiroval nejednoho manažera k tomu, jak dělat věci jinak, říká Josef Kadlec, ředitel Recruitment Academy. „Během večera mnozí debatovali o využití umělé inteligence v recruitmentu. Proto předpokládám, že příští rok více firem vyzkouší tvorbu kariérních spotů třeba s pomocí AI,“ doplňuje.

Nejlepší inzerát roku: eBRÁNA

Společnost eBRÁNA nastavila svým inzerátem Obchodník/ce v oboru online marketingu laťku hodně vysoko. A není se čemu divit. Má to všechno – výstižné copy, uvedenou mzdu, skvělé vizuální provedení, kariérní video, představení kolegů, a dokonce i inspirativní příběh zaměstnance. Tleskáme! Tak to má být. 

2. místo: Ackee 

3. místo: Nemocnica Bory 

4. místo: Aplayerz 

5. místo: ORLEN Unipetrol

Náborová kampaň roku: Thermo Fisher Scientific Brno

Ve společnosti Thermo Fisher Scientific Brno ví, jak přilákat do týmu pracovníky s elektro vzděláním. Jejich kampaň se sloganem "Tahle práce ti sedne" využila symbol bílé výrobní kombinézy, kterou ve výrobě nosí každý pracovník. Mířila na kandidáty, jak v online, tak v offline prostředí. Dokonce se kampaň nesla se na vlně aktuálních témat, jako například hokejové mistrovství světa. Výsledek? 108 nových kolegů. Za to si firma zaslouží zlatou medaili.  

2. místo: Nemocnica Bory 

3. místo: JA Video Production - Městská policie Plzeň 

4. místo: Slovak Telekom 

5. místo: MultiSport benefit 

Referral program roku: MEWS SYSTEMS

Referral program, který šlape jako švýcarské hodinky! Tak tím se může pochlubit společnost MEWS SYSTEMS. 46 % nových zaměstnanců totiž nastoupilo do firmy v roce 2023 právě nazákladě doporučení od jiných zaměstnanců. O nových pozicích jsou pracovníci pravidelně informováni např. automatickými zprávami na SLACKU, během onboardingu nebo měsíčních all hands setkání. Za každou novou posilu do týmu zaměstnanec získá 1 500 euro. A v některých případech firma odměnu zvyšuje až na 3 000 euro. 

2. místo: Air Bank 

3. místo: Slovak Telekom & T-Mobile Czech Republic 

4. místo: ORLEN Unipetrol 

5. místo: PwC Česká republika 

Kariérní stránky roku – malé společnosti: Městská policie Brno

Že státní složky nerozumí employer brandingu? Kdepak! Městská Policie Brno vytvořila moderní kariérní stránky s uvolněným a věcným textem, který určitě osloví svou cílovou skupinu. Web zdobí několik náborových spotů, ze kterých uchazeči vycítí, že práce strážníků je sice namáhavá, ale velmi záslužná. Slogan „Nebuď z cukru“ tak hovoří za vše.  

2. místo: Breeze (Solidpixels) 

3. místo: ECOMAIL.CZ 

4. místo: NMS Market Research 

5. místo: NAKIT 

Kariérní stránky roku – velké společnosti: GasNet

Česká plynárenská společnost GasNet se do svých kariérních stránek opravdu opřela. Web je nabitý informacemi pro kandidáty, přitom nikoho nezahlcuje zbytečnostmi. Všechna sdělení jsou strukturována do kategorií podle jednotlivých týmů. V každé sekci uchazeči najdou originální kariérní spoty a důvody, proč se do firmy přihlásit.  

2. místo: Letiště Praha 

3. místo: Excalibur Army 

4. místo: Komerční banka 

5. místo: Makro 

Kariérní video roku – malé společnosti: Cardion Cars

Jak vtipně ukázat, že vaše firma nabízí moderní a vlídné pracovní prostředí? Vsaďte na celebrity. Přesně tak to udělala společnost Cardion Cars, která do svého náborového videa přizvala známé české tváře. Ve videu hraje např. Matěj Ruppert, Aňa Geislerová, Marek Taclík, Roman Holý, Tomáš Břínek alias TMBK, Patrik Hezucký, Laďka Něrgešová, Libor Bouček a spousta dalších.

2. místo: MultiSport benefit 

3. místo: ECOMAIL.CZ 

4. místo: JA Video Production - Městská policie Plzeň 

5. místo: Městská policie Brno 

Kariérní video roku – velké společnosti: ORLEN Unipetrol

Další netradiční zpracování náborového spotu má na triku ORLEN Unipetrol. Největší rafinérská a petrochemická společnost v Česku pojala náborové video jako filmový trailer. A působí to vskutku dokonale. Potenciální uchazeči totiž zjistí, že práce skladníka může být pořádná jízda.  

2. místo: PwC Česká republika 

3. místo: Letiště Praha 

4. místo: IKEA 

5. místo: Oblastní nemocnice Mladá Boleslav (Klaudiánova nemocnice) 

Divácká cena PEOPLE´S CHOICE: ORLEN Unipetrol

Šanci rozhodnout o nejlepším kariérním videu dostali, kromě odborné poroty, i diváci během slavnostního galavečera Recruitment Academy Awards. V druhé polovině večera proběhlo hlasování, ve kterém se potvrdil verdikt poroty. Nejlepší kariérní video patří ORLEN Unipetrol.   

Edenred Wellbeing Award: Pivovary Staropramen

Pivovary Staropramen chápou význam slova flexibilita, a za to si zaslouží výhru v kategorii Edenred Wellbeing Award. Společnost nabízí svým zaměstnancům neomezený home office, možnost sestavit si vlastní plán pracovního dne, a dokonce si příležitostně napracovat volné pátky. Kdyby to někomu nestačilo, třikrát ročně lze sáhnout ještě po tzv. free days. Další plusy pak čekají zaměstnance v oblasti osobních překážek při práci, kdy se jim otevírají výhody nad rámec zákona. Tomu říkáme opravdová péče o zaměstnance!  

2. místo: IRESOFT 

3. místo: Teleflex

4. místo: ČSOB 

5. místo: HENKEL SLOVENSKO 

Recruiter roku – Nicole Chladová

Prestižní titul Recruiter roku získala Nicole Chladová, která už přes dva roky působí na pozici Talent Acquisition Business Partner ve společnosti PwC Czech Republic. Porota Nicole ocenila za její proaktivní přístup v přepracování náborového procesu pro oddělení auditu a sama již zpracovala více než 1300 kandidátů ke 100% spokojenosti všech stran. Nicole sama popsala ve svém děkovném příspěvku na sociální síti LinkedIn, že za jejím úspěchem stojí nejen požitek z práce, ale i skvělý tým a podpora jejího blízkého okolí.

Finální pořadí top 10 recruiterů: 

1. Nicole Chladová

2. Miroslava Zajíčková

3. Jan Drha

4. Šárka Kousalová

5. Eliška Frost
6. Šarlota Pirošková
7. Markéta Fryčková
8. Michaela Sekaninová
9. Jan Kludka
10. Dominika Březinová

Slavnostní vyhlášení vítězů devátého ročníku soutěže proběhlo ve čtvrtek 30. května 2024 v divadle Jatka78 v Praze. Soutěž Recruitment Academy Awards vznikla za účelem inspirace, edukace a zviditelnění nejlepších projektů v oblasti HR marketingu, employer brandingu a recruitmentu. První ročník soutěže proběhl v roce 2015. Od té doby každoročně vítěze vybírá odborná porota složená z desítek českých a slovenských HR profesionálů.  

Screenshot at Jun 05 07-42-43 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Recruitment Academy Mon, 03 Jun 2024 00:00:00 +0200
Rozhovor s Milanem Novákem, zakladatelem a CEO společnosti GoodCall k desátému výročí firmy https://www.hrmixer.cz/rozhovory/843-rozhovor-s-milanem-novakem-zakladatelem-a-ceo-spolecnosti-goodcall-k-desatemu-vyroci https://www.hrmixer.cz/rozhovory/843-rozhovor-s-milanem-novakem-zakladatelem-a-ceo-spolecnosti-goodcall-k-desatemu-vyroci Rozhovor s Milanem Novákem, zakladatelem a CEO společnosti GoodCall k desátému výročí firmy

Deset let uplynulo od chvíle, kdy Milan Novák dal život myšlence, která se postupně transformovala v uznávanou firmu na poli recruitmentu a HR – GoodCall. Na oslavu tohoto významného jubilea se s námi Milan Novák podělil o vzpomínky na začátky GoodCallu, proč si vybral právě obor recruitmentu a jaké plány má s GoodCallem do budoucna.

Milane je to deset let od vzniku GoodCallu! Moc gratuluju. Jaký to je pocit vidět, že tvoje "pracovní dítě" oslavilo tak významné jubileum?

Hlavně je to naše dítě. Jsme firma založená na lidském kapitálu a já mám vlastně velké štěstí, že jsem obklopen skvělými kolegy, kteří dělají naše “recruitment” řemeslo s nadšením a láskou. Je neuvěřitelné, jak ten čas utekl.

 
Jaké byly první kroky, když jsi začínal? Na co si vzpomínáš jako na největší výzvu v počátcích GoodCallu?

V roce 2013 jsem opouštěl po 13 letech irskou personální agenturu a dlouho jsem přemýšlel, co by měl být další krok v mé kariéře. Věděl jsem, že budu chtít dále rozvíjet oblast náboru a personálních služeb. Tento obor mi přirostl k srdci a vím, že je to moje životní mise. Tehdy jsem mluvil se svými bývalými kolegy o svých vizích a shodou okolností se mi v té době dostala do rukou kniha People as Merchandise od Josefa Kadlece. Věděl jsem, že společně bychom mohli vytvořit tým a ekosystém firem, jejichž středobodem bude lidský kapitál a náborové služby. Věřil jsem, že můžeme recruitment obepnout z více úhlů a proto vznikl GoodCall - náborový partner zaměřený na specialisty, střední a vyšší management. RecruitmentAcademy - vzdělávácí platforma, která přináší nová a aktuální témata nejen pro HR profesionály, ale všechny, kdo se zabývá strategickým náborem a konečně Datacruit, který vytvořil ATS platformu, které dnes působí po celé Evropě a přináší digitalizaci a automatizaci do náborového procesu.
 

Napadlo tě na začátku, že se GoodCall tak rozroste a bude mít pobočky nejen v České republice, ale i v zahraničí?

Měl jsem zkušenost z regionu CEE, takže jsem hned od začátku věděl, že bych rád, aby naše firmypůsobily mezinárodně. Jen jsem během posledních let pochopil, že v našem business modelu už není nutné mít všude kamennou pobočku, což významně změnil COVID. Dnes se velká část náboru dělá digitálně, pohovory online, takže se nám díky to otevřely dveře do západní Evropy a dnes z Prahy outsourcujeme nábor pro klienty v Německu, Velké Británii a další zemích. 


Jaké byly klíčové momenty, které ovlivnily expanzi GoodCallu do dalších lokalit mimo Prahu?

Klíčové pro expanzi v rámci České republiky byli kolegové, kteří měli zájem se přidat ke konceptu GoodCallu. Naše pobočky v Brně, Ostravě, Zlíně, Českých Budějovicích, Liberci a samozřejmě v Bratislavě mají ve vedení vynikající manažery s dlouholetou praxí v oboru. Jsem mimořádně vděčný, že se k nám přidali hned od počátku a pomohli tím velmi rychle obsadit část trhu, která je pro nás významná.


Proč sis vlastně vybral oborrecruitmentu a HR?

K recruitmentu jsem se dostal úplnou náhodou, tak jako spousta mých známých. Po absolvování vysoké školy jsem si hledal práci. V té době, píše se rok 2000, jsem si našel pracovní inzerát v novinách a rozhodl jsem se reagovat na pozici obchodního zástupce. Byl to inzerát personální agentury Grafton, která inzerovala pozici pro jednoho ze svých klientů. Pozvali si mě na pohovor a ke konci pohovoru se mě konzultant dané agentury zeptal, jestli bych nechtěl dělat to, co dělá on – konzultanta v agentuře. Vůbec jsem nevěděl, co ta práce obnáší, ale odpověděl jsem, že by mě to zajímalo. Po druhém kole s manažerkou jsem dostal nabídku a už si mě tam nechali. Celých 13 let.


Prozradíš nám, co tě na tvé práci baví a motivuje? 

Recruitment je náročná disciplína. Pracujeme s lidmi, což přináší mnoho pestrých a rozmanitých situací. Nejvíce mě baví, když vidím, jak se kolegové rozvíjí a rostou po profesní a osobní stránce a smysluplně pomáhají lidem najít práci a firmám zaměstnance. GoodCalluž našel práci deseti tisícům kandidátů, ovlivnil životy lidí i firem, napsal řadu zajímavých životních a pracovních příběhů. A tohle mě nikdy nepřestane bavit.


Jsou nějaké změny a trendy v HR a recruitmentu,které tě v posledních letech nejvíce zaujaly nebo překvapily?

Fascinuje mě rychlost změn nejen v recruitmentu a HR, ale celkově ve společnosti. Doba je komplexnější, daleko složitěji se předpovídá vývoj trhua navíc je vše akcelerování exponenciálních růstem technologií, což samozřejmě ovlivňuje i náš byznys. S příchodem AI tady máme další skok vrozvoji našeho odvětví. A mohu říct, že tohle je na naší práci zajímavé. Nikdy nezůstáváme na místě, neustále musíme reflektovat změny na trhu a být lídři v inovacícha to si myslím, že se nám podařilo.


A na závěr nám pověz, kde vidíš GoodCall v dalších letech? Máš nějaké konkrétní cíle nebo směry, kterými chceš, aby se GoodCall ubíral?

Nacházíme se v době inteligence, ať už té lidské nebo umělé. Struktura pracovního trhu se bude opět měnit a cítím, že se budeme více soustředit na konkrétní dovednosti pro dané pracovní pozice. Firmy budou muset upustit od tradičního modelu: chci kandidáta s VŠ vzděláním a 5 let praxí v oboru, na model, potřebuji konkrétní dovednost na jasně specifikovanou práci. S rychlostí vývoje pracovního trhu cítím, že se budou firmy muset zabývat nejen náborem lidí s novými dovednostmi, ale i rozvojem těchto dovedností u svých stávajících zaměstnanců. V dnešní době už může mít člověk i dvě nebo tři kariéry během života a právě rozvojem svých dovedností by se měl každý zabývat, protože platí, že úspěch nepřichází za vámi, vy musíte jít za ním.

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Rozhovory a videa Wed, 22 May 2024 00:00:00 +0200
10 let na trhu: GoodCall mění svět práce k lepšímu https://www.hrmixer.cz/media-1/842-10-let-na-trhu-goodcall-meni-svet-prace-k-lepsimu https://www.hrmixer.cz/media-1/842-10-let-na-trhu-goodcall-meni-svet-prace-k-lepsimu 10 let na trhu: GoodCall mění svět práce k lepšímu

Personální agentura GoodCall, spadající do skupiny GoodGroup, slaví 10. výročí na trhu.  Za poslední dekádu firma našla práci 10 000 zájemcům o zaměstnání a spolupracovala sestovkamifirem. Přečtěte si, jak skupina GoodGroup přispívá k pokroku na pracovním trhu.

Personálka, která tu ještě nebyla

Skupina GoodGroup odstartovala svůj příběh 12. března 2014, kdy se Milan Novák společně s José Kadlecem rozhodli osvěžit přístup k náboru na českém pracovním trhu. Naším cílem bylo již od začátku aktivně tvořit pracovní trh, přinášet inovace a prolomovat zastaralé přístupy v náboru, které již nefungují, a tím rozvíjet hodnoty našich klientů,“ vysvětluje Milan Novák, CEO personální agenturyGoodCall.  Na rozdíl od ostatních personálek GoodCall už před deseti lety stál na myšlence technologií, marketingu a proaktivního sourcingu. Není divu, že tak agentura v průběhu let začala pracovat s velkými společnostmi jako T-Mobile, Coca Cola, Asahi, Škoda Auto nebo Siemens a nabízet jim ojedinělá řešení na míru. Ve skupině GoodGroup aktuálně pracuje 140 zaměstnanců v České republice a na Slovensku. Skupina dosahuje obratu 180 milionů korun. 

Vzdělávání HR profíků   

Pod křídly zakladatelů vznikla hned zkraje značka Recruitment Academy, která od roku 2014 vzdělává a mění přístup HR odborníků na pracovním trhu.Za posledních deset let společnost proškolila globálně přes 30 000 HR profesionálů a manažerů. Jako jediná organizace ve střední Evropě nabízí expertní certifikátyCertified Sourcer & Certified Recruiter.

Největší HR soutěž v České republice

Aby vedení GoodGroup dostálo svého závazku v oblasti inovací, založilo Recruitment Academy Awardssoutěž, která každoročně oceňuje nejlepší projekty v rámci HR marketingu a employer brandingu. Akce si klade za cíl inspirovat firmy k zlepšování vlastních náborových procesů. Každý ročník tradičně vrcholí slavnostním galavečerem, kdy jsou vyhlášeni jednotliví vítězové.

Digitalizace náboru v 8 zemích světa 

Pár měsíců po založení se zakladatelé GoodGroup zaměřili na digitalizaci náboru. Pod značkou Datacruit vyvíjí software, díky kterému se náboráři nadobro rozloučili s excelovými tabulkami. Společnost přišla s moderní platformou, kterou zvládne intuitivně ovládat každý personalista. Systém dnes ulehčuje stovkyvýběrových řízení denně avyužíváho firmy v8zemích světa. Na českém rybníčku se k němu hlásí např. Rohlik, CreativeDock nebo Dr.Max. V roce 2020 se značka Datacruit dokonce objevila na listině prestižního žebříčku Deloitte Technology Fast 50.

První kniha o umělé inteligenci v HR na českém trhu

To, že v GoodGroup milují technologie potvrzuje i fakt, že jeden ze zakladatelů José Kadlec vydal knihu zaměřenou na využívání umělé inteligence v náboru. Jeho dílo HR ROBO SAPIENS shrnuje praktické tipy, které ocení každý, kdo si chce v následujících letech udržet práci v HR. 

Nedostatek ajťáků? Posvítíme si na to

V roce 2019 se GoodCall spojil s nadnárodní společností Microsoft za účelem bojovat s nedostatkem IT specialistů na trhu. Výsledkem spolupráce se stal program ITjede.cz, který nabízí bezplatné vzdělávání v oboru IT. Tým odborníků následně pomáhá absolventům školení najít práci ve sféře IT.

 Work-life balance mezi prvními

Když během covidové krize mnozí zaměstnanci zažívali poprvé výhody práce na dálku, v GoodCallu znali tento přístup už přes 5 let. „Způsob hybridní spolupráce a nastavení si vlastních pravidel pro práci funguje v GoodCallu takřka od samotného vzniku společnosti,“ potvrzuje Iveta Štěrbová, která pracuje v GoodCallu na pozici HR Business Partner přes 8 let.


Práce pro všechny

Jako leader jde personální agentura GoodCall příkladem v oblasti diverzity a inkluze. Firma dává příležitosti všem sociálním skupinám – mezi zaměstnanci se hojně najdou např. studenti, cizinci nebo maminky na mateřské. V roce 2024 se firma navíc připojila k instituci Pride Business Forum, která již 12 let usiluje o zlepšení pracovních podmínek pro LGBT+ komunitu v České republice.

Více se o personální agentuře GoodCall dozvíte na www.goodcall.eu.

  
]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Média Wed, 22 May 2024 00:00:00 +0200
Jak se lépe soustředit na práci v digitálním světě plném rozptýlení? https://www.hrmixer.cz/navody/841-jak-se-lepe-soustredit-na-praci-v-digitalnim-svete-plnem-rozptyleni https://www.hrmixer.cz/navody/841-jak-se-lepe-soustredit-na-praci-v-digitalnim-svete-plnem-rozptyleni Jak se lépe soustředit na práci v digitálním světě plném rozptýlení?

Stává se vám, že ztrácíte koncentraci u běžných pracovních úkolů? Ani není divu. Máme kolem sebe mnoho rušivých elementů, které nás lákají k nekonečnému procházení sociálních sítí, kontrole e-mailů, zpráv a dalších upozornění. Tato digitální rozptýlení mohou zásadně ovlivnit naši produktivitu v práci a my odcházíme domů s pocitem, že jsme nevykonali to, co jsme chtěli a měli. Jak se tedy můžeme udržet ve střehu a na konci dne mít dobrý pocit z vykonané práce? Zde je několik osvědčených tipů, jak si udržet soustředění.

1. Plánování a priority
Naplánujte každý pracovní den. Rozdělení úkolů do časových bloků, známé jako time blocking, vám může pomoci lépe se soustředit na konkrétní aktivity bez přeskakování z jedné činnosti na druhou. Stanovení priorit je klíčové; začněte s nejdůležitějšími úkoly, které vyžadují nejvíce energie.

2. Digitální detox
Určete si časy, kdy budete offline. Vypněte si na pár hodin všechna upozornění na zprávy, zakažte si skrolování na sítích a otestuje, jaký to na vás bude mít vliv a jestli vám to pomohlo k lepší koncentraci. Existuje i mnoho aplikací, které vám zablokují rušivé faktory na telefonu a umožnit vám plně se věnovat práci.

3. Uklizené a zelené pracovní prostředí
Upravte si pracovní prostor tak, aby vás v něm nic neroptylovalo. Udržujte svůj stůl uklizený a vyhýbejte se vizuálnímu chaosu, který může vaši mysl rozptylovat. Naopak přidání rostlin kolem sebe může pozitivně ovlivnit vaši schopnost soustředit se.

TIP: Přečtěte si o tom, jakým způsobem přispět k lepšímu pracovnímu prostředí a udržitelnější budoucnosti.`

4. Pauzy jsou důležité
Nezapomínejte na pravidelné pauzy. Technika Pomodoro, kde pracujete 25 minut a poté máte 5 minut pauzu, je osvědčeným způsobem, jak si udržet mentální svěžest. Krátké pauzy umožňují mozkům odpočinout a znovu se načerpat energii pro další práci.

5. Jeden úkol a dost
Multitasking může znít jako efektivní způsob práce, ale ve skutečnosti může způsobovat chyby a snížení produktivity. Snažte se vždy jen věnovat jednomu úkolu. Uvidíte, že dokončíte úkol rychleji a mnohem kvalitněji.

6. Fyzická aktivita a meditace
Pravidelné cvičení a meditace nejenže zlepšují fyzické zdraví, ale také podporují schopnost soustředění. I krátká procházka nebo desetiminutová meditace vám může pomoci se soustředěním.

Udělejte za roztěkaností tečku. Trénujte svou pozornost a zlepšete vaši produktivitu. Odměnou vám bude méně stresu z toho, že nestíháte, a také pocit za dobře vykonanou práci, a to za to stojí! stojí! 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Návody Mon, 22 Apr 2024 00:00:00 +0200
9. ročník Recruitment Academy Awards: ocenenie najlepších projektov v oblasti HR marketingu a employer brandingu https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/839-9-rocnik-recruitment-academy-awards-ocenenie-najlepsich-projektov-v-oblasti-hr-marketingu-a-employer-brandingu https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/839-9-rocnik-recruitment-academy-awards-ocenenie-najlepsich-projektov-v-oblasti-hr-marketingu-a-employer-brandingu 9. ročník Recruitment Academy Awards: ocenenie najlepších projektov v oblasti HR marketingu a employer brandingu

 Dňa 30. mája 2024 sa uskutoční 9. ročník prestížnej súťaže Recruitment Academy Awards, ktorá oceňuje najlepšie projekty v oblasti HR marketingu, employer brandingu a náboru zamestnancov.

Cieľom súťaže je inšpirovať český a slovenský trh a šíriť informácie o význame aktivít HR marketingových aktivít a aktivít employer brandingu a ich vplyve na nábor kandidátov. Projekty hodnotí nezávislá porota zložená z desiatok odborníkov z oblasti náboru, HR, marketingu a ďalších oblastí a vyberá finalistov a víťazov v 7 rôznych kategóriách. Nenechajte si ujsť 9. ročník tejto výnimočnej súťaže a príďte nasať tvorivú atmosféru.Vstupenky sú už v predaji.

Ako sa prihlásiť do súťaže

Súťaže sa môžu zúčastniť spoločnosti z Českej republiky a už po druhý rok aj zo Slovenska, bez ohľadu na veľkosť, rozpočet projektu alebo počet zamestnancov. V prihláške stačí vyplniť základné údaje o firme, opísať projekt a prípadne pripojiť prílohu. Každá spoločnosť alebo súťažiaci automaticky získava jeden voľný vstup na galavečer. Prihlášky do súťaže sú spoplatnené symbolickým poplatkom.

Spoločnosti môžu súťažiť v 6 kategóriách a prihlásiť sa do ľubovoľného počtu kategórií. Siedma kategória, Recruiter roka, je jedinou kategóriou, ktorá oceňuje individuálny výkon recruiterov. Náborári sa môžu prihlásiť sami alebo byť nominovaní. V minulosti túto kategóriu vyhrali významné osobnosti z oblasti ľudských zdrojov, ako napríklad Petra Nulíčková, Tamara Ksandrová alebo Dominika Pivodová Lišková.

TIP: Prečítajte si, ako prebiehala minuloročná súťaž a ktoré spoločnosti získali ocenenia.

Kategórie súťaže

- Kariérne video roka (malé a veľké spoločnosti) 

- Kariérna stránka roka (malé a veľké spoločnosti)

- Pracovný inzerát roka

- Náborová kampaň roka

- Referral program roka

- Cena Edenred Wellbeing Award

- Recruiter roka

Spoločnosť Edenred je generálnym partnerom súťaže a sponzoruje aj kategóriu Edenred Wellbeing Award. Tá oceňuje benefity a ďalšie iniciatívy spoločností, ktoré sa zameriavajú na spokojnosť zamestnancov. Staňte sa partnerom tohto tohto jedinečného HR podujatia.

Kto rozhoduje o víťazoch

O víťazoch rozhoduje nezávislá porota zložená z desiatok popredných českých a slovenských odborníkov na HR marketing, employer branding a nábor zamestnancov. Porota rozdelí body medzi jednotlivé projekty a počas slávnostného galavečera sa súťažiaci a diváci dozvedia 5 najlepších projektov v každej súťažnej kategórii. Následne sa vyhlásia prvé tri miesta. V kategórii Recruiter roka dostanú vybraní súťažiaci dotazník a následne porota uskutoční s vybranými kandidátmi individuálny rozhovor. Pochváľte sa svojimi úspechmi a zaregistrujte sa do súťaže. Termín na podanie prihlášky je 15. apríl 2024.

Slávnostný večer sa bude konať už po tretíkrát v Jatke78

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční 30. mája 2024 v divadle Jatka78 v Prahe. Galavečera sa môžete zúčastniť aj v prípade, že nepatríte medzi súťažiacich a chcete sa prísť inšpirovať a stretnúť s kolegami z branže. Hlasovaním môžete rozhodnúť aj o víťazovi kategórie People's Choice, v ktorej diváci hodnotia kariérne videá. Okrem toho sa môžete tešiť na bohaté občerstvenie a afterparty s kapelou Electrophonix.


TIP: Pozrite si krátke video z minuloročného udeľovania cien Recruitment Academy Awards.

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Recruitment Academy Mon, 08 Apr 2024 00:00:00 +0200
9. ročník Recruitment Academy Awards: Ocenění nejlepších projektů v HR marketingu a employer brandingu https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/838-9-rocnik-recruitment-academy-awards-oceneni-nejlepsich-projektu-v-hr-marketingu-a-employer-brandingu https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/838-9-rocnik-recruitment-academy-awards-oceneni-nejlepsich-projektu-v-hr-marketingu-a-employer-brandingu 9. ročník Recruitment Academy Awards: Ocenění nejlepších projektů v HR marketingu a employer brandingu

30. května 2024 proběhne galavečer již 9. ročníku prestižní soutěže Recruitment Academy Awards, která oceňuje nejlepší projekty v oblasti HR marketingu, employer brandingu a recruitmentu. Registrace projektů probíhají do 15. dubna 2024. 

Cílem soutěže je inspirovat český i slovenský trh a šířit význam aktivit v HR marketingu a employer brandingu a jejich vliv na nábor kandidátů. Projekty hodnotí nezávislá porota složená z desítek odborníků z recruitmentu, HR, marketingu a dalších oborů a vybírá finalisty a vítěze v 7 různých kategoriích. Nenechte si ujít 9. ročník této výjimečné soutěže a přijďte načerpat kreativní atmosféru. Vstupenky jsou již v prodeji.

Jak se přihlásit do soutěže

Do soutěže se můžou hlásit společnosti z Česka a druhým rokem i ze Slovenska, a to bez ohledu na velikost, rozpočet na projekty nebo počet zaměstnanců. V přihlášce stačí vyplnit základní údaje o společnosti, popsat projekt a případně přiložit přílohu. Každá firma nebo soutěžící má automaticky jeden vstup na galavečer zdarma. Přihlášky do soutěže jsou symbolicky zpoplatněny.

Firmy mohou soutěžit v 6 kategoriích a hlásit se do libovolného počtu. Sedmá kategorie, Recruiter roku, jako jediná oceňuje individuální výkony recruiterů. Recruiteři se do soutěže mohou hlásit sami nebo je někdo může nominovat. V minulosti v kategorii zvítězili výrazné HR osobnosti jako Petra Nulíčková, Tamara Ksandrová nebo Dominika Pivodová Lišková.

TIP: Přečtěte si, jak probíhal minulý ročník soutěže a jaké firmy se dočkaly ocenění.

Soutěžní kategorie

- Kariérní video roku (malé + velké společnosti) 

- Kariérní stránky roku (malé + velké společnosti)

- Pracovní inzerát roku

- Náborová kampaň roku

- Referral program roku

- Edenred Wellbeing Award

- Recruiter roku


Generálním partnerem soutěže je společnost
Edenred, která zároveň zaštiťuje soutěžní kategorii Edenred Wellbeing Award. V té ocení benefity a další iniciativy společností, které se zaměřují na spokojenost zaměstnanců. Staňte se také partnerem jedinečné HR akce.

Kdo rozhoduje o vítězích

O vítězích rozhoduje nezávislá porota složená z desítek předních specialistů z českého a slovenského HR marketingu, employer brandingu a recruitmentu. Porota rozdělí body mezi projekty a na galavečeru se následně soutěžící a diváci dozví

5 top projektů v každé soutěžní kategorii. Následně jsou vyhlášena první tři místa. V kategorii Recruiter roku obdrží vybraní soutěžící dotazník a následně s vybranými kandidáty povede porota individuální pohovor.Pochlubte se i vy svým počinem a zaregistrujte se do soutěže. Deadline pro podání přihlášky je 15. 4. 2024.

Galavečer se bude potřetí konat v prostorách Jatka78

Slavností vyhlášeníproběhne 30. 5. 2024 v pražském divadle Jatka78. Galavečera se můžete zúčastnit i v případě, že nejste mezi soutěžícími a chcete se přijít inspirovat a potkat se s kolegy z oboru. Hlasováním můžete také rozhodnout o vítězi kategorie People's Choice, kde diváci hodnotí kariérní videa. Dále se můžete těšit na bohaté pohoštění a afterparty pod taktovkou kapely Electrophonix.

 

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Wendeling) Recruitment Academy Fri, 22 Mar 2024 00:00:00 +0100
Rozhovor s Petrou Slabou, HR ředitelkou v OREA Hotels & Resorts https://www.hrmixer.cz/rozhovory/837-rozhovor-s-petrou-slabou-hr-reditelkou-v-orea-hotels-resorts https://www.hrmixer.cz/rozhovory/837-rozhovor-s-petrou-slabou-hr-reditelkou-v-orea-hotels-resorts Rozhovor s Petrou Slabou, HR ředitelkou v OREA Hotels & Resorts

Seznamte se s Petrou Slabou, která pracuje na pozici HR ředitelky v OREA Hotels & Resorts. Zeptali jsme se jí, co přivádí nové zaměstnance do jejich hotelů, jak zvládají další aktivity, do kterých se zapojují, a jaké to je mít za kolegu robota!

Paní Slabá, vy působíte na pozici HR ředitelky OREA Hotels & Resorts. Prozraďte nám na začátek, jak dlouho působíte v oblasti ubytování a kudy vedla vaše kariérní cesta do tohoto oboru?

Ono je to vlastně ještě trochu jinak, Od roku 2017 jsem HR ředitelkou skupiny Cimex Group, ale mým nejoblíbenějším „dítětem“ v rámci skupiny je právě OREA HOTELS & RESORTS. A je pravda, že v rámci své praxe jsem v oboru hospitality poprvé a moc mě to baví. V minulosti jsem působila v telekomunikaci, utilitách, finančním sektoru, v českých i zahraničních firmách, korporátu i v private ekvity, takže si troufám říct, že to díky svým zkušenostem mohu dobře porovnat. OREA je ze všech možných úhlů pohledu můj love brand, hospitalita je velmi dynamický a z odborného hlediska náročný obor, protože díky tomu, že působíme ve službách jsou pro nás opravdu lidé, zaměstnanci, to nejdůležitější, co ve firmě máme.

OREA Hotels je známá svým balíčkem benefitů pro zaměstnance, který je opravdu bohatý. Plánujete letos jeho doplnění?

Mám radost, že si OREA vybudovala takovou pověst. Klíčem k úspěchu jsou pro nás naši lidé a jejich spokojenost a především motivovanost a jsem ráda, že se mohu pochlubit našimi výsledky v této  oblasti. Při prvním měření v roce 2018 jsme naměřili pouze 38% motivovanost a dnes jsme v průměru na 89% za celý loňský rok. Naší filozofií je, že pouze spokojení zaměstnanci mohou udělat spokojené zákazníky. Vím, že to tvrdí všichni. Ostatně ve strategii nebo hodnotách mají zaměstnance všechny firmy, ale my tím opravdu žijeme. Naše kolegyně a kolegové jsou ti, kteří přímo ovlivňují spokojenost našich hostů. Víme, že pokud se u nás cítí zaměstnanci opravdu dobře a zároveň věří naší strategii, aby od nás zákazník odcházel vždy spokojený, tak se to projeví na odvedené práci. Zároveň si uvědomujeme, že je práce v hospitality náročná. Servírka nebo číšník na place odchodí za směnu klidně i 15 kilometrů, práce pokojských je zase náročná jako trénink ve fitku, jen ve fitku nikdy nejste 8 hodin denně. Kolegové v kuchyni se často ani na chvíli nezastaví a do toho musí všichni kolegové a kolegyně aktivně komunikovat, usmívat se celý den a řešit přání a potřeby našich hostů. Proto se snažíme našim zaměstnancům vytvořit co nejlepší podmínky. U náročné práce je samozřejmostí stravování zdarma, cafeterie benefitů zaměřená na aktivní a zdravý životní styl, k dispozcii mají také aplikaci Advanto, která fuguje jako „bankomat“ na zálohu na mzdu v případě potřeby, OREA Academy pro rozvoj a trénink a mnoho jiných benefitů. Bezkonkurenčně nejoblíbenější je ale naše zaměstnanecké ubytování pro zaměstnance, ale i pro jejich širší rodinu v našich krásných hotelích za 250 korun na noc.


Neuvažujete, že se tento rok přihlásíte se svým nadupaným wellbeing programem do soutěže
Recruitment Academy Awards?

To je dobrý nápad. Moc díky za tip, jdeme do toho!

Je to právě váš wellbeing program, kterým lákáte kandidáty do vašich řád? Jak u vás vlastně probíhá nábor nováčků, využíváte náborové kampaně, nebo se spíše soustředíte na pracovní veletrhy?

Řekla bych, že v náboru hraje velkou roli fakt, že jsme se dlouhodobě soustředili na brand zaměstnavatele, a že stoprocentně plníme to, co slíbíme. Osobně bych byla moc ráda, kdyby se povedlo změnit vnímání celého našeho oboru. Dlouho jsem se setkávala s názory, že se v hospitality sektoru moc neplatí a zaměstnanci se po sezóně vyhodí a na jaře se naberou zase noví. Takové praktiky s námi nemají nic společného! Například naše strategie odměňování je nastavená na medián celého českého trhu – porovnáváme se se všemi bankami a nebo IT firmami. A z hlediska kariérní příležitosti najdete na českém trhu jen málo oborů, ve kterých můžete udělat interní kariéru tak, že si třeba při střední škole začnete přivydělávat jako číšník a ve třiceti letech jste clusterovým generálním ředitelem několika hotelů. I to je u nás možné. Abych odpověděla na otázku ohledně náborových metod, tak využíváme všechny kanály. Používáme inzerci v lokálním tisku, která nám přivedla třeba řadu skvělých údržbářů. Zaměřujeme se i na rádiové kampaně, protože rádio se poslouchá téměř v každé kuchyni na celém světě a naopak využíváme trendy metody např. oslovování konkrétních demografických a geografických potenciálních skupin kandidátů na sociálních sítích. A také všechny klasické cesty jako jsou kariérní stránky, webové portály a agentury. Také spolupracujeme se školami a aktivně využíváme možnost prezentace OREA jako zaměstnavatele jako je právě Career Expo, která proběhne 13. a 14. března v pražské O2 Universum. Nicméně dobré výsledky mají také naše interní programy typu doporuč a přiveď kolegu.

Z nedávného článku Forbes.cz jsem se dozvěděla, že se taktéž aktivně zapojujete do pomoci Filipíncům, kteří k nám přijíždějí za prací. Jak to reálně funguje? Nabídneteme jim rovnou práci a jak případně probíhá jejich aklimatizace v novém prostředí?

Za naše kolegy z Filipín jsme moc rádi, jsou to velcí profesionálové, pozitivní a pracovití. Navíc je pro ně osobní hodnotou, aby byli hosté spokojení. Na jaře budeme zaměstnávat už skoro 30 kolegů z Filipín, což už je menší komunita. Takže jsme se spojili s filipínskou komunitou žijící v Česku a spolupracujeme s nimi, abychom pro naše nové kolegy připravili co možná nejlepší pracovní prostředí. Navíc je chceme propojovat s krajany, se kterými si mohou třeba popovídat rodnou řečí. Zároveň připravujeme společné firemní akce, abychom rozuměli jejich kultuře a zároveň se respektovali. Se samotným náborem v zahraničí nám pomáhá agentura. Dnes už lze všechny procesy náboru provést online. Osvědčilo se nám ale na letišti přivítat nové kolegy na letišti s bundami a čepicemi. Noví kolegové sice mají všechny informace dopředu, ale teplotní rozdíly je i tak často na začátku překvapí.


A aby toho nebylo málo, dlouhodobě spolupracujete se středními a vysokými školami. Mohu se zeptat, jestli vaše spolupráce s těmito školami spočívá převážně v absolvování praxe studenty, nebo zahrnuje i jiné aktivity? Vrací se poté tito studenti k vám jako zaměstnanci, až ukončí své studium?

Praxe je pro náš obor samozřejmě základ. Nicméně třeba v případě partnerské Vysoké školy hotelové je neocenitelné také to, že tam náš CEO Gorjan Lazarov chodí přednášet. Velmi často se stává, že po každé přednášce se nám ozve některý ze studentů, že by chtěl pracovat pro OREA a těch, kteří to neřeknou tak napřímo, bude určitě více. V posledních letech se snažíme hledat další partnerské školy, které aktivně pracují s mladými lidmi a zakládají si na tom, aby studenty nejen učili, ale i vychovávali pro náš obor. Také jsme nově zavedli takzvané Dny otevřených dveří. Zveme studenty s jejich rodiči, aby přišli, prošli si celý hotel, jeho zázemí, podívali se, kde budou jejich děti pracovat nebo bydlet, nasáli atmosféru v pracovních týmech, ochutnali naši gastronomii. Takové akce se nám také osvědčily.


Osobně se mi moc líbí, jak jste v OREA Hotels aktivní. Ale zároveň to musí být poměrně náročné. Jak zvládáte vše koordinovat?

Moc děkujeme za pochvalu, vážíme si toho moc. Je to náročné, to je pravda, ale pro mě je moje práce celý život velkým koníčkem. Je pro mě velmi důležité, že můžu v HR vidět velmi jasně výsledky naší práce. Vnímám reakce našich zaměstnanců, jejich komunikaci a cítím, jak se neustále zlepšuje naše firemní kultura. S tím je spojená zmíněná motivovanost, která v přímém přenosu ovlivňuje naše byznysové výsledky a strategické cíle. Díky pozitivním výsledkům mám ze své práce fakt radost. Je však zásadní říct, že výsledky nejsou moje. Mám skvělé kolegyně v týmu, které jsou velké profesionálky a super konzultantky. Přichází s nápady, baví je realizovat nové projekty a neustále se rozvíjet v jednotlivých HR procesech, které mají na starosti. To je potom mnohem jednodušší být aktivní. Třeba Denisa Krejčí, naše HRBP pro Mariánské Lázně dala prakticky sama dohromady celou naši účast na Career Days. Pokud se přijdete podívat na náš stánek, tak tam Denisu určitě potkáte!

Doneslo se nám, že ve svých hotelích „zaměstnáváte“ i roboty. Prozraďte nám na závěr, proč jste pro tento krok rozhodli a jak na to reagují vaši stávající zaměstnanci? Není mezi nimi a roboty lehká rivalita? =)

Naši roboti jsou hitovka. Musím se přiznat, že kdykoliv je potkám, tak musím pohladit ouška naši servírující kočky a počkám si jako malá holka, až mi řekne: huš, huš, nesahej mi na ouška. Zároveň ale vidím, jak moc dokáží pomoci kolegyním a kolegům v baru a restauraci, aby mohli více času věnovat komunikaci s hosty, když okolo jezdí a rozváží nápoje a jídlo roboti. To je hlavní účel, proč je máme. Ne proto, aby nahradili lidský kontakt, právě naopak. Roboti nám umožňují, aby naše služby byly ještě více zaměřeny na klienta.

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Rozhovory a videa Wed, 13 Mar 2024 00:00:00 +0100