Informace z moderního recruitmentu a talent sourcingu - HRMixer.cz - HRMixer.cz https://www.hrmixer.cz Tue, 21 Jan 2020 23:54:46 +0100 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz PODCAST No 28: HR technologie, trendy a knihy, na které se zaměřit v roce 2020 https://www.hrmixer.cz/podcast/552-podcast-no-28-hr-technologie-trendy-a-knihy-na-ktere-se-zamerit-v-roce-2020 https://www.hrmixer.cz/podcast/552-podcast-no-28-hr-technologie-trendy-a-knihy-na-ktere-se-zamerit-v-roce-2020 PODCAST No 28: HR technologie, trendy a knihy, na které se zaměřit v roce 2020

Vítejte u první epizody podcastu Nelidské zdroje v roce 2020! V novém roce Vám zůstavájí věrni vaši moderátoři José Kadlec a Matěj Matolín. Dnešní díl bude konverzace mezi námi dvěmi o trendech a predikcích pro rok 2020. V rozhovoru uslyšíte:

- proč se (ne)bát AI a proč ochrana osobních údajů brzdí recruitment

- recruitment trendy a predikce, na které se zaměřit v novém roce

- knihy, které si přečíst v roce 2020

Podcast si poslechněte přímo zde nebo na Spotify:

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Mon, 13 Jan 2020 00:00:00 +0100
6. 1. 2020, Petra Nulíčková | Co si odnést z Recruitment Academy Awards 2019? https://www.hrmixer.cz/media-1/551-6-1-2020-petra-nulickova-co-si-odnest-z-recruitment-academy-awards-2019 https://www.hrmixer.cz/media-1/551-6-1-2020-petra-nulickova-co-si-odnest-z-recruitment-academy-awards-2019

Petra Nulíčková, vítězka kategorie Recruiter roku 2019 ze soutěže Recruitment Academy Awards sdílí ve svém článku na LinkedIn nejdůležitější poznatky a inspiraci do praxe. Čtenářům vypíchla konkrétní body, kterými se mohou sami řídit, případně je vyzkoušet. Celý článek najdete zde

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Média Thu, 09 Jan 2020 00:00:00 +0100
3. 12. 2019, HRnews.cz | Recruitment Academy Awards představily novou kategorii i divácké hlasování https://www.hrmixer.cz/media-1/550-3-12-2019-hrnews-cz-recruitment-academy-awards-predstavily-novou-kategorii-i-divacke-hlasovani https://www.hrmixer.cz/media-1/550-3-12-2019-hrnews-cz-recruitment-academy-awards-predstavily-novou-kategorii-i-divacke-hlasovani

Na Recruitment Academy Awards 2019 se hrnuly ohlasy ze všech stran. Článek od HRnews.cz, jednoho z mediálních partnerů soutěže, nabízí pohled na průběh celého večera a shrnuje, co se firmy mohou od každého z vítězů naučit. Článek najdete zde.

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Média Tue, 07 Jan 2020 00:00:00 +0100
10 nejlepších kariérních videí roku 2019 https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/548-10-nejlepsich-kariernich-videi-roku-2019 https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/548-10-nejlepsich-kariernich-videi-roku-2019 10 nejlepších kariérních videí roku 2019

Kariérní video roku je tradičně nejoblíbenější kategorií Recruitment Academy Awards. Každoročně se sejde množství unikátních, originálních i jednoduše šílených videí. Do 5. ročníku se se svými kariérními videi přihlásilo celkem 34 společností. Mezi nimi nadnárodní giganti jako McDonald’s, Unilever, Starbucks, ale i domácí firmy, například rohlik.cz, Business Factory nebo Zonky. 

Před odbornou porotou tak ležel nelehký úkol – vybrat ze všech nominovaných firem ty nejlepší. Základními hodnocenými kritérii byly kreativita včetně kvality zpracování, zajímavost – tedy předpoklad, že video vyvolá zájem u kandidátů, přehlednost a celková jasnost videa.

Přinášíme vám pohled na 10 nejlepších kariérních videí roku 2019.

ExxonMobil

Pražské business centrum ExxonMobil je jako obrovský včelí úl, který pomáhá zákazníkům po celém světě. A přesně tak se prezentuje i ve videu. Kombinuje v sobě obchodní výsledky, své mezinárodní složení nebo například možnosti vzdělávání a plány do budoucnosti. V kandidátech tak budí respekt a zvědavost na pozadí odlehčeného videa s prvky lehkého humoru. 

Rohlik.cz

Společnost ve videu hledá posilu do IT týmu. Je plné reálných zaměstnanců a nechává diváka nahlédnout za oponu fungování tohoto online supermarketu. Jednotlivé scény jsou skvěle pospojovány a protkány nenápadným humorem, přitom ale neopomíjí zmiňovat i nutnost zodpovědnosti či týmového ducha.  

Bierens

Dokáže být video náborové video právnické společnosti zábava? Bierens dokazuje, že ano. Produkci převzala agentura College Life Media, která na okázalé bitvě ukazuje, co je pro tým Bierens samozřejmostí: vzdělávání, koučink, učení se, vzájemná pomoc a podpora. 

bierens

JTEKT

Hlavním hrdinou sportovně laděného videa automotive firmy JTEKT je Břéťa. Velmi profesionálně vypadající video se obejde téměř beze slov. Silně působí i závěrečný slogan „Máš tah na branku?“

Slevomat

Slevomat ve svém kariérním videu vsadil na herce, který sám možná je a možná není zaměstnancem Slevomatu. V úvodu působí rozverně až trochu bláznivě, úspěšně rozesmává zaměstnance v kanceláři a tím navozuje uvolněnou atmosféru celého videa. Přitom ale jasně a jednoduše vysvětluje, co práce obchodního zástupce obnáší. Pracovní nabídka oblečená do vtipného kabátu. 

Lasvit

Lasvit v necelých 30 vteřinách ukazuje svou podstatu – propojuje tradiční sklářství s unikátním designem. Bez toho, aby poukazoval na konkrétní pozice, benefity nebo pracovní prostředí, probouzí u diváka zvědavost a motivuje ho k tomu, aby se sám chtěl stát součástí společnosti. Zaujme rychlý střih, hudba a zvolené záběry z různých pracovišť.

https://www.youtube.com/watch?v=wsGA8h08C-Q

Bohemia Energy

V době, kdy se jazykové znalosti prezentují u většiny firem jako absolutní nutnost, přichází Bohemia Energy se svým jasným tvrzením: „úplně si vystačíme s češtinou a slovenštinou.“ Humor z předchozích videí zde střídá upřímnost a důraz na podnikové hodnoty.  

BP LUMEN

Vítěz kategorie People’s Choice

Z videa sálá autenticita a vtip. Žádní herci ani velká produkce. Pouze donucený produkťák a jeho upřímná zpověď. Ve videu se zábavnou formou a s dávkou ironie dozvíte nejen, co společnost dělá, ale i co je náplní pozice. 

Business Factory 

Vítěz kategorie Kariérní video roku – malé firmy

Na české poměry unikátní interaktivní video, kde divák tvoří děj sám výběrem z nabízených možností. Prochází několika situacemi, které mají u kandidátů ověřit například jejich spolehlivost nebo kreativitu.

Screenshot 7

KPMG

Vítěz kategorie Kariérní video roku – velké firmy

KPMG svým kariérním videem cílí na mladé, začínající profesionály. A k tomu se uzpůsobili nejen vertikálním formátem videa s ideálním rozlišením pro sociální sítě, jazykem i záběry samotnými. Dávají jasně najevo, že nechtějí někoho, kdo hledá instantní a pomíjivý úspěch. To vše v moderním a inspirujícím tónu. 

 

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Recruitment Academy Thu, 19 Dec 2019 00:00:00 +0100
Co jsme si odnesli z Evolve Summit 2019 https://www.hrmixer.cz/goodcall/549-co-jsme-si-odnesli-z-evolve-summit-2019 https://www.hrmixer.cz/goodcall/549-co-jsme-si-odnesli-z-evolve-summit-2019 Co jsme si odnesli z Evolve Summit 2019

Evolve Summit 2019 - další úžasná a obohacující akce je za námi. Letošní ročník této významné konference zaměřené na svět HR a recruitmentu byl především ve znamení automatizace, online světa a generace Z, která se stále častěji dostává do popředí diskuzí a fór. Tento ročník ukázal, jak se Evolve Summit vyvíjí a přizpůsobuje. Od čistě sourcingové agendy se přešlo také k tématům týkajících se employer brandingu, udržení zaměstnanců i developmentu juniorních kolegů.

Evolve Summit 2019 byl rozdělen na tři hlavní stage a každá z nich přinesla mnoho nových poznatků, nápadů a ukázek nových technologií. Do paměti se nám nejvíce vryla Underground Stage, kde jsme mohli vstoupit do virtuální reality, ve které jsme si vyzkoušeli, jak správně sedět v kanceláři, jak se správně protáhnout, nebo jak procvičit náš unavený zrak. Nedílnou součástí konference (na kterou se vždy všichni tajně těší) bylo také skvělé občerstvení a výborná káva, která nám všem dodávala energii na další přednášky a meetupy.

Experience Stage a Innovation Stage byly dějištěm hlavního programu. Za nás bychom rádi „vypíchli” dle našeho názoru ty nejzajímavější přednášky. Tou první byla přednáška Karolíny Presové, která se věnovala „online dětem”. Provedla nás světem dětí, pro které je běžné již ve dvou nebo třech letech ovládat technologie jako je mobilní telefon či tablet, a proto si musíme uvědomit, že tato generace bude pro svoji spokojenost a úspěšnost potřebovat právě tyto moderní technologie. Zároveň zmínila velmi zajímavou věc, a to, že tato generace se začíná velmi připoutávat k online formám komunikace a je tedy možné, že budou preferovat právě tuto formu kontaktu před osobním setkáním. Paradoxem však zůstává, že se právě tyto děti cítí většinou osamělé.

Podobnému tématu se věnoval i další speaker, Petr Skondrojanis, který se zaměřil právě na to, jak generaci Z zaujmout. Hovořil o tom, že moderní technologie nabízejí velkou flexibilitu a bezpočet možností propojení a zážitků, a že tuto flexibilitu a možnosti bude generace Z hledat i v pracovním životě, například v podobě home officů, dalšího vzdělání a samozřejmě profesního povýšení. Online svět je místo neomezených možností a generace Z bude a již je právě ta, která bude to samé hledat i v reálném životě.

Od online dětí a generace Z jsme se během dalších přednášek přesunuli k vytváření osobního brandu a do oblasti marketingu a jeho využití pro obsazování složitějších rolí. Matěj Matolín nám ukázal strategii STRV a jejich styl oslovování kandidátů přes marketingové kampaně, články a eventy. Oslovování se věnoval i námi poslední vybraný speaker, Jan Tegze. Ten představil svůj research, který se věnoval trendům v oslovování kandidátů a jejich vyhledávání, podložený ročním sběrem dat.

Evolve Summit 2019 jednoduše předčil naše očekávání a nabídl nejen zajímavé přednášky, ale také skvělou příležitost setkat se s kolegy i konkurencí, a poskytl prostor vzájemně sdílet zážitky z jiných akcí, naše strategie a prodiskutovat současné trendy v recruitmentu a HR.

Těšíme se na ročník 2020!

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) GoodCall Thu, 19 Dec 2019 00:00:00 +0100
PODCAST No 27: Když ženy řídí rychle rostoucí firmy se Simonou Kijonkovou, zakladatelkou Zásilkovna.cz https://www.hrmixer.cz/podcast/547-podcast-no-27-kdyz-zeny-ridi-rychle-rostouci-firmy-se-simonou-kijonkovou-zakladatelkou-zasilkovna-cz https://www.hrmixer.cz/podcast/547-podcast-no-27-kdyz-zeny-ridi-rychle-rostouci-firmy-se-simonou-kijonkovou-zakladatelkou-zasilkovna-cz PODCAST No 27: Když ženy řídí rychle rostoucí firmy se Simonou Kijonkovou, zakladatelkou Zásilkovna.cz
Do 27. dílu podcastu Nelidské zdroje přijala pozvání zakladatelka Zásilkovna.cz Simona Kijonková.
 
V tomto díle se dozvíte například:
- proč by ženy měly studovat IT
- jak skloubit podnikání a tři děti
- a proč vyházet všechna shnilá jablka z firmy
 
Díl si můžete poslechnout zde nebo na Spotify:
 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Mon, 16 Dec 2019 00:00:00 +0100
25. 11. 2019, LMC | Co jsme se naučili od největších českých HR profíků? https://www.hrmixer.cz/media-1/546-25-11-2019-lmc-co-jsme-se-naucili-od-nejvetsich-ceskych-hr-profiku https://www.hrmixer.cz/media-1/546-25-11-2019-lmc-co-jsme-se-naucili-od-nejvetsich-ceskych-hr-profiku

Společnost LMC ve svém online magazínu sdílí zážitky z galavečera Recruitment Academy Awards, jehož byli generálním sponzorem. V článku shrnuli 5 náborových trendů, které spojují vítězné projekty, a můžou dále inspirovat firmy na domácím trhu. Celý článek najdete zde.

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Média Thu, 05 Dec 2019 00:00:00 +0100
Podcast No 26: O sdílené ekonomice a náboru taxikářů s Ondřejem Krátkým, CEO Liftago https://www.hrmixer.cz/podcast/545-podcast-no-26-o-sdilene-ekonomice-a-naboru-taxikaru-s-ondrejem-kratkym-ceo-liftago https://www.hrmixer.cz/podcast/545-podcast-no-26-o-sdilene-ekonomice-a-naboru-taxikaru-s-ondrejem-kratkym-ceo-liftago Podcast No 26: O sdílené ekonomice a náboru taxikářů s Ondřejem Krátkým, CEO Liftago

Vítáme vás u další epizody podcastu Nelidské zdroje. Pozvání do 26. dílu přijal Ondřej Krátký, CEO společnosti Liftago. Rozhovor již tradičně povede José Kadlec a Matěj Matolín. V tomto podcastu uslyšíte (nejen):

- jak nabírat poctivé taxikáře
- jak ovlivňuje sdílená ekonomika pracovní trh, 
- jak přistupují k náboru a firemní kultuře v Liftago
- a proč se vyplatí slušnost ve firmě

Díl najdete i na Spotify.

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Tue, 03 Dec 2019 00:00:00 +0100
Podcast No 25: Nejlepší postřehy z Evolve Summit přímo z pódia se 4 speciálními hosty https://www.hrmixer.cz/podcast/544-podcast-no-25-nejlepsi-postrehy-z-evolve-summit-primo-z-podia-se-4-specialnimi-hosty https://www.hrmixer.cz/podcast/544-podcast-no-25-nejlepsi-postrehy-z-evolve-summit-primo-z-podia-se-4-specialnimi-hosty Podcast No 25: Nejlepší postřehy z Evolve Summit přímo z pódia se 4 speciálními hosty

Nový díl Nelidských zdrojů byl speciálně natáčen přímo na pódiu HR konference Evolve Summit v Brně. Kde jinde bychom měli příležitost do dílu zahrnout hned 4 zajímavé hosty jako - Olinka Vlachynská z Lidi z baru, Jiří Halousek z IreSoftu a Ivar Mesensky a Ondřej Havlíček z Wolf Hunt. Společně jsme probrali tato témata:

 - nábor lidí do barů a jak řešit zásadní stížnosti zaměstnanců
 - zapojení CEO do recruitmentu a je k něčemu happiness manager?
 - je správné platit agenturám zálohu (retainer)
 - a další postřehy a trendy z konference Evolve Summit v Brně.

Díl si můžete poslechnout na Spotify nebo zde:

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Fri, 29 Nov 2019 00:00:00 +0100
Vytvořte příští Kariérní stránky nebo video roku s RA Awards https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/543-vytvorte-pristi-karierni-stranky-nebo-video-roku-s-ra-awards https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/543-vytvorte-pristi-karierni-stranky-nebo-video-roku-s-ra-awards Vytvořte příští Kariérní stránky nebo video roku s RA Awards

K příležitosti vyhlášení 5. ročníku Recruitment Academy Awards jsme si pro vás připravili čtyři speciální workshopy. Na těch se naučíte například to, jak se stát příštím Recruiterem nebo Recruiterkou roku, jak natočit video, které nikdo nepřeskočí nebo jak ve vaší firmě nastavit doporučování kandidátů. Každý z workshopů stojí 1 295 Kč bez DPH, jejich kapacita je omezená. 

Jak na efektivní kariérní web

- Na co se zaměřit, aby měl kariérní web šanci
- Základní principy moderních kariérních stránek
- Struktura webu a obsahové cílení na relevantní kandidáty
- Výpis pozic a detail pracovní nabídky
- Moderní trendy a jak se odlišit
Webová analytika a měření konverzí

29. 1. 2020
9:00 - 12:00
Lektor: Zdeněk Bajer, CEO Datacruit 
VÍCE INFORMACÍ

Doporučování - jak na to, co funguje a proč to chce (váš) čas

- Jak doporučování vypadá v praxi – očekávání a cíle. Na co slyší zaměstnanci.
- Na co nezapomenout při nastavování odměn
- Co jsou úskalí doporučovaní a kde doporučováni nebude nikdy fungovat
- Employer branding a doporučování

29. 1. 2020
14:00 - 17:00
Lektorka: Judita Lebová, Customer Success Manager, LMC
VÍCE INFORMACÍ

Jak vytvořit spektakulární kariérní video

- Doba multimediální – Proč natáčet videa?
- Emoce a storytelling. EVP – základní stavební kámen pro tvorbu videí
- Začněte s videi – základní tvorba pomocí základní techniky, postprodukce, cílovka, jak získat diváky a videa v době mobilní
- Speciální videotvorba – webináře, live přenosy, virtuální realita a moderní technologie

4. 2. 2020
9:00 - 12:00
Lektor: Jan Klusoň, CEO Welcome to the Jungle
VÍCE INFORMACÍ

Jak se stát Recruiterem/kou roku? 

- Příběh první recruiterky roku – cesta od Seznamu do CN Group
- Jak dosáhnout vysoké response rate 
- Proč začít psát svůj blog, kde brát inspiraci, jaké sociální sítě frčí a co na ně postovat
- Kde se vzdělávat a jak teoretické znalosti implementovat do praxe

4. 2. 2020
15:00 - 18:00
Lektorka: Zdeňka Krejčíková, Recruitment Manager, CN Group
VÍCE INFORMACÍ

 

 

]]>
zuzana.bartova@goodcall.eu (Zuzana Bártová) Recruitment Academy Thu, 28 Nov 2019 00:00:00 +0100