Informace z moderního recruitmentu a talent sourcingu - HRMixer.cz - HRMixer.cz https://www.hrmixer.cz Sun, 13 Jun 2021 22:05:50 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz RITUÁLY PRO EFEKTIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ https://www.hrmixer.cz/navody/651-efektivni-vzdelavani https://www.hrmixer.cz/navody/651-efektivni-vzdelavani RITUÁLY PRO EFEKTIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

 

Vzdělávání v době covidové a home-officové může být tak trochu výzva. Sice ušetříte čas bez dojíždění do kanceláře, ale na druhou stranu pro vás domácí pracovní prostředí nemusí být tak vhodné ke skutečně efektivní práci. V dnešním článku s vámi budeme sdílet několik tipů na zdravé rutiny, abyste se ze současného pracovního a studijního nezbláznili a naopak z něj vykřesali co nejvíc. 

 

Ranní start

Pokud se zvlášť po ránu cítíte unavení, je dobré se ráno dopřát trochu pohybu. Může to být procházka se psem, krátké cvičení jógy, nebo stačí si jen uklidit místnost, kde pracujete nebo studujete. Pomůže vám to se dát doslova do pohybu a lépe se připravit na dlouhý den.

 

To-do list

Vytvářejte si na každý den to-do list neboli seznam všech úkolů, co potřebujete za daný den stihnout. Předtím než si sednete k pracovnímu stolu zavzpomínejte, co všechno máte na daný den v plánu, a postupně si vše sepisujte.

 

Tip! Některým lidem vyhovuje začít s nejjednodušími úkoly a pomalu se přesunout k těm težším, aby se hned ráno “neodrovnali” množstvím složitých úkolů.

 

Pracovní prostor

Vyberte si nějaké místo, kde se můžete soustředit a efektivně pracovat. Ať už je to kavárna, pracovna u vás doma nebo kancelář, vždy by vám tam mělo být dobře. Vyvarujte se místu, kde k vám doléhá třeba hluk z ulice. Může vás to znervózňovat a začnete přemýšlet nad provozem a situací venku. 

 

Domluvte si i s rodinou, ve kterých hodinách dne potřebujete mít klid na práci a hovory nebo schůzky. 

 

Pauzy

Dávat si přestávky je při pracovním i studijním nasazení velice důležité. Pokud máte psa, zajděte s ním na procházku, protáhněte se, nebo si připravte něco dobrého k obědu. Totiž trávit celý den před obrazovkou také není zdravé. Díky pauzám si váš mozek aspoň hezky odpočine a opět načerpá energii a sílu.

 

Udržujte vztahy s vašimi blízkými

Nezapomínejte na své blízké a rodinu. I když jste teď třeba zrovna zaneprázdnění prací a studiem, vaši blízcí a přátelé jsou stále součástí vašeho života. Proto jim věnujte svůj čas. Zajděte také třeba na kafe s kamarády, nebo na hezký oběd s rodiči nebo přítelem. Vyčistíte si hlavu a budete trávit nějaký ten čas s lidmi, se kterými vám je dobře. Prospěje to jejich i vašemu mentálnímu zdraví

 

Pravidelný spánek

Spánek hraje pro naše mentální a fyzické zdraví klíčovou roli. Dodává nám energii, kterou pak používáme právě na den plný práce a studia. Zkuste nepracovat dlouho do noci. Vždy si práci rozvrhněte tak, abyste vše stihli a zvládli počítač zavřít ještě před večeří. Snažte si také určit počet hodin, který potřebujete ke spánku a každý den je skutečně “naspat”. 

 

Buďte produktivní

Být produktivní při práci a studiu na home office může být docela výzva. Ať už máte doma partnera, děti nebo i domácího mazlíčka, mohou vás lehce se rozptylovat a vy se pak nesoustředíte na své povinnosti. Stanovte si systém odměn, abyste dosáhli tížené produktivity. Může to být dobrá svačina, procházka se psem, nové nehtíky nebo třeba pokec s kamarádkou ve vaší oblíbené kavárně.

 

PravidelnĚ JEZTE

Stejně jako spánek, i jídlo vám dodává energii. Možná se vám stává, že z důvodu vysokého pracovního nasazení jste se k obědu dostali až pozdě odpoledne. Někdo dokonce vynechává snídani, která je nejdůležitějším jídlem celého dne! Udělejte si vždycky čas a pravidelně jezte. Z jídla načerpáte energii a navíc zamezíte případnému kručení v břiše při důležitém jednání.

 

 


 

Věříme, že vám naše tipy pomohou lépe zvládat studium při práci! Nezapomeňte si také přečíst náš článek o tom, jak si udržet disciplínu při vzdělávání online a jak skloubit práci, studium a rodinu

 

]]>
petra.vrbova@goodcall.eu (Petra Vrbová) Návody Mon, 07 Jun 2021 00:00:00 +0200
Nový pracovní portál od Datacruit https://www.hrmixer.cz/hrtech/650-novy-pracovni-portal-od-datacruit https://www.hrmixer.cz/hrtech/650-novy-pracovni-portal-od-datacruit Nový pracovní portál od Datacruit

Datacruit, český poskytovatel ATS neboli náborového softwaru, od června letošního roku spustil NOVÝ PRACOVNÍ PORTÁL, který najdete na jobs.datacruit.com!

Přes 2 tisíce otevřených pozic

Na jobs.datacruit.com najdete více než 2 tisíce nových pozic v 19 oborech u předních společností jako je Rohlík, Fortuna, Möbelix, Saint Gobain, CreativeDock a mnoho dalších. 

Portál nabízí pozice nejen v České republice a na Slovensku, ale také stovky zajímavých pracovních příležitostí v zahraničí.

Snadné podání žádosti o práci

Práce s jobs.datacruit.com je velmi jednoduchá. Stačí si vybrat buďto obor nebo společnost, u které se hodláte o zaměstnání ucházet. V přehledu otevřených pozic si vyberete pozici a v jejím detailu se dozvíte vše potřebné - popis pozice, činnosti spojené s touto pozicí, požadavky na kandidáty a nabízené benefity.

 

TIP! Přečtěte si naše tipy na to, jak změnit práci v nejisté době bez zbytečného rizika. 

Nabídka podobných pozic

Pokud vás popis vybrané pozice nezaujme, v sekci - Podobné pozice - se můžete podívat na obdobné pozice, které třeba budou více odpovídat vašim požadavkům.

Místo nejen pro inzerci

Pracovní portál jobs.datacruit.com neslouží pouze kandidátům.  Mohou zde zdarma inzerovat všichni klienti náborové aplikace Datacruit ATS. Za touto službou je tedy, kromě inzerce, především špičkové ATS pro správu kandidátů a zapojení liniových manažerů do procesu náboru. 

 

Věříme, že jobs.datacruit.com bude místem plným atraktivních pozic pro kandidáty a také novým prostorem pro společnosti, kde získat zajímavé talenty.

 

 

]]>
petra.vrbova@goodcall.eu (Petra Vrbová) HR Tech Mon, 07 Jun 2021 00:00:00 +0200
Jak skloubit práci, studium a rodinu https://www.hrmixer.cz/navody/647-jak-skloubit-praci-studium-a-rodinu https://www.hrmixer.cz/navody/647-jak-skloubit-praci-studium-a-rodinu Jak skloubit práci, studium a rodinu

 

Vzdělávat se při zaměstnání je rozhodně úctyhodné. Doplněným vzděláním si vylepšíte životopis a navíc se vám s dalším vzděláním otevírají dveře k novým pracovním příležitostem. Často ale takové pracovní a studijní nasazení může být velmi náročné. V tomto článku vám  přinášíme pár tipů, jak vybalancovat profesní, studijní a osobní život.

Začněte výběrem vhodného kurzu 

Zvolte si studium nejen podle úrovně vašich znalostí, oboru nebo podle toho, co vás prostě zajímá. Pro vás přínosné studium podpoří vaši touhu dále se vzdělávat a učit a dostat ze sebe to nejlepší. Užívejte si to!

Udělejte si časový harmonogram

Vytvořte si plán, do kterého zahrnete všechny své osobní, rodinné i studijní požadavky. Možná vás překvapí, jak málo času máte, ale přesný harmonogram vám pomůže všemi procesy lépe projít a nevynechat důležité události, na kterých vám záleží. 

Pozor! Důležitá je reálnost cílů! Jen realistické plány vám pomůžou udržet stres na uzdě! 

Efektivně nakládejte se svým časem

Zkuste si nějaký den zapisovat, jak dlouho strávíte nad každodenními činnostmi jako je např. dojíždění, práce, kontrolování sociálních sítí nebo sledování Netflixu. Možná zjistíte, že váš čas nevyužíváte vždy úplně hodnotně. Nemusíte se Netflixu a jiných zábav vzdát nadobro, ale možná budete radši věnovat více času studiu. Je užitečné trénovat disciplínu

Možná vám ani nepřijde, kolik času strávíme nad přípravou jídla. Můžete tento čas ušetřit tím, že si připravíte více jídla najednou na následující dny. Ty pak jen ohřejete v mikrovlnce!

Řekněte o studiu okolí

Podpora rodiny je důležitá. Promluvte si s členy rodinyvysvětlete jim, proč na ně chvílemi nebudete mít čas. Určitě to pochopí. Zároveň se domluvte se šéfem, kdy nebudete k dispozici na přesčasy. Kamarádům se zase můžete chlubit, co nového jste se už naučili!

Nebojte se odpočívat 

I když jste si vytvořili časový harmonogram, nebuďte smutní z toho, že to někdy podle něj úplně nevyjde. Pauza od povinností není občas na škodu. Naopak máte možnost načerpat novou energii ke studiu. 

Nezbytnost k úspěšnému skloubení práce, rodiny a studia je mimo jiné i dostatek spánku, zdravá strava, pravidelný přísun tekutin a odpočinek.  

Odměňujte se

Při studiu je náročné udržet si motivaci. Je proto potřeba si naplánovat pravidelné odměny, které vám motivaci udrží. Dokončili jste jeden studijní okruh? Zajděte si na masáž! Úspěšně jste zvládli celý kurz? Zajděte na večeři s rodinou! 

Doporučujeme koupit si speciální blok na zapisování odměn, a naopak i vydaného úsilí. 

Spojte své studium s prací

Vaše studium pravděpodobně souvisí s prací, proto se zkuste domluvit se svým zaměstnavatelem, zda by vám nenechal nějaký čas na studium. Můžete převést své teoretické poznatky přímo do praxe. Formulujte své studijní cíle společně se svým manažerem a informujte ho o svém pokroku. Podporující zaměstnavatel může být velkým přínosem, protože vám během studia poskytne cennou pomoc a povzbuzení.

 


 

Věříme, že vám naše tipy pomůžou se z tak vysokého pracovního a studijního tempa nezbláznit a naopak z tohoto náročného období vytěžit co nejvíce.  Jestliže uvažujete o změně práce po dokončení vašeho rekvalifikačního vzdělávání, přečtěte si nejprve náš blog o tom, jak změnit práci v nejisté době a pokračujte na nový pracovní portál jobs.datacruit.com, kde najdete přes 2 tisíce nových pozic v různých oborech. Pokud hledáte nové pracovní příležitosti ve více technických oborech, prohlédněte si pozice u Microsoft partnerů.

 

 

]]>
petra.vrbova@goodcall.eu (Petra Vrbová) Návody Fri, 04 Jun 2021 00:00:00 +0200
24. 5. 2021, club.coolpeople.cz | „Při nejvyšší nezaměstnanosti je nejvyšší počet otevřených pozic, trendem je i YOLO economy,“ říká k aktuální situaci na trhu HR odborník Josef Kadlec https://www.hrmixer.cz/media-1/646-24-5-2021-club-coolpeople-cz-pri-nejvyssi-nezamestnanosti-je-nejvyssi-pocet-otevrenych-pozic-trendem-je-i-yolo-economy-rika-k-aktualni-situaci-na-trhu-hr-odbornik-josef-kadlec https://www.hrmixer.cz/media-1/646-24-5-2021-club-coolpeople-cz-pri-nejvyssi-nezamestnanosti-je-nejvyssi-pocet-otevrenych-pozic-trendem-je-i-yolo-economy-rika-k-aktualni-situaci-na-trhu-hr-odbornik-josef-kadlec

O tom, jak vypadá aktuální situace na kariérním poli, jaké HR trendy vynesl koronavirus do popředí a proč byste se měli zajímat o eduployment si povídal José Kadlec s Petrou Pruden z CoolPeople.

Více najdete zde: https://club.coolpeople.cz/pri-nejvyssi-nezamestnanosti-je-nejvyssi-pocet-otevrenych-pozic-trendem-je-i-yolo-economy-rika-k-aktualni-situaci-na-trhu-hr-odbornik-josef-kadlec/1567.html

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Média Fri, 04 Jun 2021 00:00:00 +0200
PODCAST No 57: Proč nechtějí zaměstnanci v gastronomii zpět do práce s Terezou Kučerovou, Ambiente a Karlem Maříkem, Grason https://www.hrmixer.cz/podcast/645-podcast-no-57-proc-nechteji-zamestnanci-v-gastronomii-zpet-do-prace-s-terezou-kucerovou-ambiente-a-karlem-marikem-grason https://www.hrmixer.cz/podcast/645-podcast-no-57-proc-nechteji-zamestnanci-v-gastronomii-zpet-do-prace-s-terezou-kucerovou-ambiente-a-karlem-marikem-grason PODCAST No 57: Proč nechtějí zaměstnanci v gastronomii zpět do práce s Terezou Kučerovou, Ambiente a Karlem Maříkem, Grason

Vítáme vás u dalšího dílu podcastu Nelidské zdroje. S vámi tu jsou José Kadlec a Matěj Matolín a v dnešní epizodě uslyšíte:

 • - O lákání a zvyšování platů zaměstnanců v gastronomii,
 • - tipy na HR marketing pro restaurace,
 • - a nové technologické vychytávky, na které se můžeme brzy těšit v gastronomii.

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Wed, 02 Jun 2021 00:00:00 +0200
Online kurz 7. 6. | Budování úspěšných týmů https://www.hrmixer.cz/rozhovory/642-budovaniuspesnychtymu https://www.hrmixer.cz/rozhovory/642-budovaniuspesnychtymu Online kurz 7. 6. | Budování úspěšných týmů

Online kurz Budování úspěšných týmů vznikl kombinací globálních zkušeností Jana Mühlfeita, bývalého prezidenta Microsoftu pro Evropu, který v této firmě strávil 22 let a kapitána českého basketbalového týmu, Pavla Pumprly, který uspěl na Mistrovství světa, kde obsadil 6. místo.

Školení je pohledem vrcholového sportovce, který uspěl na nejvyšších soutěžích a člověka, který byl dlouhodobě úspěšný v byznysu na to, jak se budují úspěšné týmy a jak se úspěšné týmy vedou. 

Přihlásit se na kurz

 

CO SE NA KURZU NAUČÍTE

1. část:Sebepoznání - kdo jste a jakým způsobem fungujete, abyste mohli lépe porozumět ostatním

2. část:Smysl organizace - jaká je mise organizace, co to je vize a jakým způsobem se lidé inspirují

3. část:Jak sebudují vztahy v jakémkoliv týmu, ať už jde o tým sportovní, byznysový nebo například umělecký a na čem vztahy závisí

  • 4. část: 4 energie - fyzická, emocionální, mentální a spirituální, které jsou pro vás důležité individuálně, ale i celkově pro tým
 

KDO KURZ POVEDE

Jan Mühlfeit

Globální stratég, mentor, kouč a autor bestsellerů The Positive Leader (Pearson 2016) / Pozitivní leader (Albatros Media 2017). Jeho osobním posláním je pomáhat jednotlivcům, organizacím a zemím po celém světě uvolnit jejich lidský potenciál. Ve spolupráci s Kateřinou Novotnou vytvořili kurzy pro rodiče, děti a studenty a napsali společně knihu Odemykání dětského potenciálu, která vyšla v září 2018 v Albatros Media. Jan pravidelně vystupuje na nejlepších univerzitách na světě jako je INSEAD, Cambridge, Imperial College,  Stanford, MIT , Harvard,  a mnoho dalších.
 
Pavel Pumprla
 

Profesionální basketbalista a motivační řečník. V roce 2019 byl kapitánem nejúspěšnější české basketbalové reprezentace, která se na Mistrovství světa v Číně umístila na 6. místě a je také držitelem 6 titulů mistra ČR. Své dlouholeté zkušenosti leadera ve sportu, doplněné o znalosti získané vystudováním oboru Business and Leadership na prestižní britské univerzitě, nyní předává v rámci svých motivačních přednášek. 

JAK SE ZÚČASTNIT
Na online kurz se můžete registrovat přímo na webu Recruitment Academy. Kurz bude nadále dostupný také ze záznamu, který není nijak časově omezený a budete k němu mít doživotní přístup.
 
Registrujte se ZDE.


 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Rozhovory a videa Fri, 28 May 2021 00:00:00 +0200
Online kurz 9. 6. | Jak uspokojit partnera a ještě u toho pracovat https://www.hrmixer.cz/rozhovory/643-online-kurz-9-6-jak-uspokojit-partnera-a-jeste-u-toho-pracovat https://www.hrmixer.cz/rozhovory/643-online-kurz-9-6-jak-uspokojit-partnera-a-jeste-u-toho-pracovat Online kurz 9. 6. | Jak uspokojit partnera a ještě u toho pracovat

Kurz se zabývá otázkou pracovních, společenských, obchodních, partnerských a rodinných vztahů ve smyslu jejich maximálního využití k osobnímu růstu, harmonizaci a spokojenosti. Názorně rozebírá důležitost spokojených partnerských vztahů k podávání maximálních pracovních výkonů. Podrobně se zaměřuje na problematiku work life balance, zdravotní důsledky špatné organizace práce, syndromem vyhoření a psychologickou i zdravotní rehabilitací člověka. Obsahuje  řadu psychologických metod, postupů a doporučení a vedoucích k psychické stabilitě a navrácení přiměřené výkonnosti.

CO SE NA KURZU NAUČÍTE 
 • - Jak si určit životní priority a jaké jsou rizika špatné volby
 • - Jaký je vliv emocí a rozumu při výběru partnera a zaměstnání
 • - Proč mají ženy v životě méně času než muži
 • - Vztahy na pracovišti – co vás zabije a co vás posílí
PRO KOHO JE KURZ URČENÝ 

Pro všechny, kteří nevědí na co budou vzpomínat v domově důchodců.

KDO KURZ POVEDE

janackova 1 Laura Janáčková

Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc. je docentkou klinické psychologie  a zakladatelkou oddělení somatopsychiky  VFN v Praze. Dlouhodobě se zabývá psychologií v oblasti aplikované medicíny, především psychologií u onkologických a jinak těžce nemocných pacientů. Je ředitelkou Institutu partnerských vztahů a prorektorkou Vysoké školy školy aplikované psychologie. Publikovala 20 monografií věnovaných chronickým onemocněním, bolesti a rodinným vztahům. Je autorkou desítek kapitol  v odborných monografiích a velkého množství odborných a populárních  populárních článků. 

JAK SE ZÚČASTNIT

Na online kurz se můžete registrovat přímo na webu Recruitment Academy. Kurz bude nadále dostupný také ze záznamu, který není nijak časově omezený a budete k němu mít doživotní přístup. Registrujte se zde.

Přihlásit se na kurz

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Rozhovory a videa Fri, 28 May 2021 00:00:00 +0200
Online kurz 15. 6. | Náročné rozhovory a zpětná vazba https://www.hrmixer.cz/rozhovory/644-narocnerozhovoryazpetnavazba https://www.hrmixer.cz/rozhovory/644-narocnerozhovoryazpetnavazba Online kurz 15. 6. | Náročné rozhovory a zpětná vazba

Odmítání sdělování nepříjemných zpráv a negativních informací či zpětné vazby patří mezi nejvíce stresující situace v komunikaci. Není proto divu, že se nám do toho nechce, odkládáme to na nejzazší moment a dopouštíme se nevědomky množství chyb. Stejně tak se každý z nás čas od času dostane do kontaktu s někým, kdo je v intenzivních emocích. Ať už se jedná o záchvat zuřivosti, silný splín nebo strach, který hraničí s panikou. Možná by se vám hodilo pár tipů ke zklidnění situace a hledání konstruktivního řešení

CO SE NA KURZU NAUČÍTE 
  • - v čem spočívá síla zpětné vazby
  • - jak přijímat a dávat zpětnou vazbu
  • - jak motivovat pomocí zpětné vazby
  • - jak trénovat přesvědčivé NE
  • - jak odmítat pomocí ANO
  • - jak diplomaticky odmítnout lidi, kteří mají větší moc
  • - jak sdělovat nepříjemné zprávy
  • - jaké jsou nejčastější chyby při sdělování nepříjemných zpráv
  • - jak se zachovat v kontaktu se silně rozrušeným člověkem
  • - jak druhého „rozpovídat“ a odčerpat emoční tlak
  • - jak nabízet a hledat dobré řešení
PRO KOHO JE KURZ URČENÝ 

Kurz je vhodný pro všechny věkové skupiny a širokou veřejnost

KDO KURZ POVEDE

zenaty 2Jan J. Ženatý

 

Psycholog, poradce a trenér s více než 12 lety praxe. Vedl a řídil tým expertů ve společnosti QED Group. Podílel se na realizaci fúzí a akvizic, změn firemní kultury a transformací, ale i na stovkách dílčích tréninků pro manažery i specialisty v Evropě, USA, Kanadě a Asii. Akreditovaný trenér Paul Ekman International.

filip 1Filip Lepier

Konzultant, trenér a kouč s více než 12 lety praxe. Řadu let pracoval na top-manažerské pozici v různých společnostech a zaměřuje se zejména na práci s kompaktními týmy. Školí témata z oblasti komunikace, motivace, sdíleného leadershipu, kritického myšlení a rozhodování. Má zkušenosti z více jak 1200 tréninkových dní na všech úrovních managementu, více jak 600 hodin individuálního koučingu a pomohl desítkám skvělých týmů, aby se staly ještě lepšími.

 

JAK SE ZÚČASTNIT

Na online kurz se můžete registrovat přímo na webu Recruitment Academy. Kurz bude nadále dostupný také ze záznamu, který není nijak časově omezený a budete k němu mít doživotní přístup. Registrujte se zde.

Přihlásit se na kurz

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Rozhovory a videa Tue, 01 Jun 2021 00:00:00 +0200
Proč se stát konzultantem v týmu Recruitment Outsourcing https://www.hrmixer.cz/goodcall/640-proc-se-stat-konzultantem-v-tymu-recruitment-outsourcing https://www.hrmixer.cz/goodcall/640-proc-se-stat-konzultantem-v-tymu-recruitment-outsourcing Proč se stát konzultantem v týmu Recruitment Outsourcing

 Jak už dobře víte například z našeho blogu Novinky na trhu práce, RPO resp. RO neboli Recruitment outsourcing je mnohem více než trendem roku 2021 a jeho potenciál se bude pravděpodobně exponenciálně stupňovat. Proč je Recruitment Outsourcing povýšení recruiterské praxe? Dočtete se v dnešním blogu.

Co je vlastně Recruitment Outsourcing (znamý jako RPO)?

Recruitment Outsourcing je velmi efektivní a výhodná spolupráce s externími recruitery resp. Recruitment Outsourcing konzultanty. Může se jednat o krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé projekty. Zkušení konzultanti s sebou přinášejí nejen svou expertízu, ale také cenné know-how. Mohou nejen zajistit jednorázový nábor nových kolegů do společností, ale také zavést nové procesy a proškolit stávající kolegy v HR oddělení. Jakmile spolupráce skončí, RO konzultant se přesouvá zpět ke svému zaměstnavateli nebo do další společnosti. Může tak snadno využívat nejen své schopnosti, ale také třeba jazykové dovednosti, protože spolupracujeme se společnostmi českými i nadnárodními.

Více informací o systému RO z pohledu společností zjistíte tady.

Dozvěděli jsme se z dotazníků od RO v GoodCall

Protože je toto téma stále z pohledu recruiterů možná trochu neznámé, zamířili jsme přímo ke zdroji a vyzpovídali Recruitment Outsourcing konzultanty ze společnosti GoodCall. Ptali jsme se například na to, jak se k této pozici RO konzultanta vůbec dostali, jaké největší výhody vnímají na této práci, jaké vidí klíčové rozdíly mezi předchozí zkušeností recruitera/sourcera a RO a mnoho dalšího. Co tedy RO konzultanti na své práci oceňují?

1. Povýšení kariéry recruitera/ky na vyšší úroveň

Z pohledu recruiterů je pozice RO konzultanta považována za povýšení kariéry na další úroveň. Práce konzultanta je velice různorodá jak v oblasti klientů, tak i pracovní náplně. Umožňuje nejen poznat prostředí mnohých firem a zapojit se do nejrůznějších projektů, ale také zahrnuje přímou komunikaci s hiring manažery a bleskové feedbacky na kandidáty. RO konzultanti mají důvěru nadřízeného a tím i větší volnost v rozhodování.

Dalo by se říct, že RO je most mezi prací v personálních agenturách a interním HR. Je možné stále uskutečňovat nábor a zároveň mít i tým zkušených kolegů, kteří v případě potřeby poradí a pomůžou. RO konzultanti spolupracují nejen s kolegy na straně klienta, ale rovněž i s kolegy v GoodCallu. Ti poskytují užitečné srovnání takže si RO na práci nikdy nejsou sami.

2. Rozšíření obzorů ve světě HR

Tato pracovní pozice rozšiřuje obzory v rámci aktuálního dění na trhu i v samotném recruitmentu. Poskytuje lepší přehled ohledně jednotlivých pozic, společností, nastavení HR procesů a vyzkoušení si různých CRM a dalších nástrojů. Lze vidět jasné výsledky a dále se kariérně rozvíjet.

3. Průběžné vzdělávání a nové zkušenosti

RO konzultanti mají přístup k velkému množství školení nejen profesního ale i seberozvojového charakteru. Mohou si vybrat ze vzdělávání v oborech jako jsou základy IT, komunikace a rétorické schopnosti, prezentační dovednosti, kreativita, sebekoučování, vývoj osobnosti z psychologického hlediska, různá cvičení pro zklidnění a lepší produktivitu, meditace. 

Navíc je každá změna projektu novým vzděláváním a posunem, kdy tým i vedení dokáže vždy zajistit dodatečné vzdělání v dané problematice.

4. Větší svoboda

Za hlavní rozdíly mezi předešlou prací recruitera/sourcera a aktuální pozicí konzultanta považují zaměstnanci hlavně menší pracovní tlak, větší svobodu, ale i zodpovědnost za svojí práci, týmovou spolupráci, obrovskou podporu od kolegů, správné fungování procesů, důvěru, otevřenost a dostatek komunikace. Jako jeden z největších rozdílů shledávají pak v samotném přístupu klienta, který oceňuje pomoc RO konzultanta a více si váží jejich odvedené práce. Dále RO konzultany na práci baví rozmanitost projektů a možnost být napřímo v kontaktu s HR oddělením různých firem, jejich součástí by se standardně třeba nestali.

5. Lákavé výzvy

Způsoby, jakými se současní RPO dostali k této práci jsou velmi rozličné. Jednalo se například inzerátu na LinkedInu, doporučení, webové stránky a další. Od samého začátku je zaujala variabilita a flexibilnost pozice a možnost kariérního růstu. Lákala je změna a přání být součástí nově se rozvíjejícího bussinesu.

RO konzultantům se na práci v GoodCall líbí to, že se členové teamu navzájem motivují k lepší spolupráci aniž by vznikla nějaké forma rivality

 


 

Chcete také vyzkoušet pozici RO konzultanta? V GoodCall hledáme nové kolegy - zkušené recruitery - jak na částečné tak plné úvazky nebo brigádníky pro šikovné studenty nebo maminky na mateřské. Více se dozvíte tady.

 

   

   

]]>
petra.vrbova@goodcall.eu (Petra Vrbová) GoodCall Thu, 20 May 2021 00:00:00 +0200
PODCAST No 56: Budování globální firmy kompletně bez HR se Zdeňkem Cendrou, zakladatelem CDN77 https://www.hrmixer.cz/podcast/639-podcast-no-56-budovani-globalni-firmy-kompletne-bez-hr-se-zdenkem-cendrou-zakladatelem-cdn77 https://www.hrmixer.cz/podcast/639-podcast-no-56-budovani-globalni-firmy-kompletne-bez-hr-se-zdenkem-cendrou-zakladatelem-cdn77 PODCAST No 56: Budování globální firmy kompletně bez HR se Zdeňkem Cendrou, zakladatelem CDN77

V tomto dílu Nelidských zdrojů probereme:

 • - Proč ve firmě nepotřebujete HR,
 • - jak nabírat A-čkové zaměstnance a neřešit kolik berou,
 • - jak z Česka budovat globální firmu s 2miliardových obratem.

Tento díl si můžete pustit také jako video nebo tradičně jako audio záznam.

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Mon, 17 May 2021 00:00:00 +0200