Informace z moderního recruitmentu a talent sourcingu - HRMixer.cz - HRMixer.cz https://www.hrmixer.cz Fri, 17 Sep 2021 20:44:31 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Jak okašlat nový limit na 100 LinkedIn pozvánek TÝDNĚ https://www.hrmixer.cz/navody/677-jak-okaslat-novy-limit-na-100-linkedin-pozvanek-tydne https://www.hrmixer.cz/navody/677-jak-okaslat-novy-limit-na-100-linkedin-pozvanek-tydne Jak okašlat nový limit na 100 LinkedIn pozvánek TÝDNĚ

Pokud používáte LinkedIn pro aktivní byznysovou aktivitu, ať už je to recruitment, social selling, networking nebo navazování partnershipů, pravděpodobně odesíláte mnoho pozvánek každý den nebo týden.

Před nedávným uvedením nových limitů bylo možné odeslat zhruba 80 až 120 pozvánek denně, a to i podle typu účtu, jak máte účet dlouho atp. Aktuálně můžete odeslat pouze kolem 100 pozvánek týdně!To je velký zásah do zvyklostí mnoha LinkedIn uživatelů.

clame

Co s tím můžete dělat?

V tomto článku nečekejte zázračné softwarové triky, kterými například obcházíme limit na počet použitých operátorů OR v neplacené verzi LinkedInu. Pokud do jakéhokoliv políčka LinkedInu zadáte více než 7 operátorů OR, dostanete chybovou zprávu No results found (Nebyly nalezeny žádné výsledky).

Pokud zadáte následující vyhledávající příkaz do políčka Název nebo do klíčových slov, nebude to fungovat:

coder OR developer OR software engineer OR sw engineer OR programator OR programmer OR java freak

Pokud to ale upravíte podle následujícího formátu, dostane normálně správné výsledky:

coder OR(developer) OR(software engineer) OR(sw engineer) OR(programator) OR(programmer) OR(java freak)

To samé platí, kdybyste chtěli např. vyhledat zaměstnance více než 7 společností.

Dále např. tzv. Commercial Use Limit, který se aktivuje, kdy jste příliš aktivní ve vyhledávání na LinkedInu, můžete obejít převedením vyhledávání do Googlu. Takový x-ray search na blockchainového konzultanta, který má pravděpodobně znalost smart kontraktů a je v Brně by vypadal následovně.

site:cz.linkedin.com/in “blockchain consultant“ “smart contracts“ “brno“

U řešení omezení počtu LinkedIn pozvánek není bohužel moje odpověď takto stručná a definitivní.

Jak se tedy poprat s výrazným omezením počtu odeslaných LinkedIn pozvánek?

1) LinkedIn InMail

Jak se píše v samotné hlášce LinkedInu, můžete se více spoléhat na LinkedIn InMaily – placené zprávy LinkedInu, které rekuperujete vždy, když vám někdo na InMail odpoví.

S placeným účten LinkedIn Sales Navigator jich dostane 20 na měsíc. S účtem LinkedIn Recruiter Lite jich dostanete 30. Reálně po započtení rekuperace to znamená např. 60-100 odeslaných InMailů měsíčně. Tato zpráva vás však s protistranou nepropojí spojením prvního stupně. Je to prostě jen zpráva.

Pokud jste ještě nevyužili možnost vyzkoušet si jeden z placených účtů na měsíc zdarma, můžete to udělat právě teď a vyčerpat tak kredity, které dostanete. 

2) Zprávy zdarma přes LinkedIn skupiny

Nezapomínejte, že lidem, se kterými sdílíte skupinu, můžete posílat zprávy zdarma. Musíte si nejdříve zjistit, že jste s daným člověkem společně v nějaké skupině. To zjistíte v sekci Vybrané (Hightlights, pokud máte anglickou verzi), když otevřete něčí profil.

Obrazek1.pwfraeng

Pokud tuto sekci nevidíte, nemáte s uživatelem žádnou společnou skupinu. Můžete se ale podívat (v sekci Zájmy dáte Zobrazit vše), jestli a ve kterých skupinách uživatel je a do některé z nich se připojit (a nechat schválit, pokud nejde o skupinu veřejnou).

aSDC

Poslání zprávy se pak děje přímo přes konkrétní skupinu. Otevřete skupinu a její členy, vyhledáte uživatele podle jména bez diakritiky a u uživatele se vám objeví funkce Zpráva (Message v anglické verzi).

dC

3) Firemní e-mailové adresy

Spolehněte se více na firemní e-mailové adresy, pokud se to hodí. U profilu uživatele na LinkedInu většinou znáte jeho jméno a společnost, u které pracuje. Není tedy většinou problém dovodit pracovní e-mailovou adresu takového uživatele.

Doménu za znakem @ většinou nejrychleji zjistíte otevřením firemní LinkedIn stránky kliknutím na logo uživatelova zaměstnavatele. A poté dáte Navštívit web. Ověřit si, zdali se tato doména používá pro e-maily můžete např. zadáním do vyhledávače Google.

Vyzkoušet můžete také službu zdarma Phonebook.cz, kam můžete zadat doménu společnosti a ono vám to ukáže všechny e-maily, které to na Internetu našlo.

sacda

Možná v seznamu naleznete e-mailovou adresu hledaného člověka přímo. Nebo alespoň zjistíte tvar či tvary e-mailových adres, které společnost používá.

Jestli daný e-mail existuje si pak můžete ověřit například službou VerifyEmailAddress.org.

sdCscd

4) Kontaktní údaje přes speciální vyhledávací služby a pluginy 

Existují služby, které sbírají kontaktní informace na lidi. Tyto informace se do nich dostávají různým způsobem. Můžete si např. nainstalovat nějakou aplikaci, které dáte souhlas, aby měla přístup k vašim kontaktům v mobilním telefonu. Stačí, aby člověk, který vás má v telefonu něco takového udělal a rázem se do takové databáze můžete dostat i vy.

Z hlediska GDPR je použití těchto kontaktů naprosto v pořádku a rovná se to tomu, že najdete něčí e-mail na Googlu. GDPR přichází do úvahu, že byste si takový kontakt uložili bez souhlasu člověka. Tady samozřejmě balancujeme na hraně toho, co je uložený kontakt, protože tyto služby často uloží data jen tím, že odkryjete něčí údaje.

Na obrázku vidíte například jeden z těchto služeb ContactOut, který mi odkryl soukromý i firemní e-mail dané osoby a také jeho mobilní telefon i pevnou linku. Toto se vám stane samozřejmě jen někdy. Většinou se dostane k jedné e-mailové adrese. Někdy ani k tomu ne. Údaje jako telefonní čísla mohou být někdy chybná – dovoláte se někomu jinému.

Navrh bez nazvu 21

 

Těchto služeb je několik desítek – např. Hunter, Pipl, Swordfish nebo Spokeo (to je primárně pro trh USA). V GoodCall aktuálně používáme nástroj Lusha, který je možná ten nejpopulárnější.

5) Oslovení člověka mimo LinkedIn 

Jednou z cest, jak doručit adresátovi zprávu, když to nejde přes LinkedIn, je využit například jinou sociální sít jako Facebook nebo Instagram. Případně jinou službu jako Fiverr, Telegram nebo Slack.

Jak ale efektivně najít, na kterých službách se daný člověk nachází?

Nejrychlejší cesta může být přes tzv. cross-referencing pluginy jako např. SignalHire. Kromě toho, že tento plugin funguje jako vyhledávač e-mailů a telefonů jako nástroje v bodě 4, ukáže vám také, na kterých dalších sociálních sítích se daný člověk nachází.

ObrazFEwek1

 

Vidíme, že mi to ukazuje ikonku s odkazem na Facebook, Instagram, Twitter, ale i Pinterest, Foursqare a About.me. Vidíme, že všechny tyto profily jsou skutečně Blaka, například Foursquare:

cd

A ještě Blakovy nalezené kontakty.

hdfgh

Ne všechny musí být korektní. Stejně tak to, že to u někoho neukazuje ikonku Facebooku neznamená, že profil na Facebooku nemá. Pouze to SignalHire nebyl schopný podle nějakého společného identifikátoru jako e-mailová adresa poznat.

Jinou možností je si jeho jmého nebo nickname (či username) vygooglovat. Použít můžete také jednu ze služeb jako Namecheckup, Namechk.com nebo Knowem.com.

Zádáte nickname nebo uživatelské jméno, které má člověk buď složený ze svého jména, nebo pokud po rychlém progooglování narazíte na Instagram nebo Twitter hledaného člověka, je to ta část za lomítkem. Já mám např. většinou josef.kadlec nebo josefkadlec.

Po zadání vám služba řekne, jestli je daný nickname na konkrétní službě již obsazený. Následující výpis je z Namecheckup.com.

fadsf

To, že je služba mým běžným nicknamem obsazená nutně neznamená, že to bude skutečně můj profil. Když např. kliknu na Facebook, dostanu se na tento profil:

adfad

Můj profil to není – Subaru nemám a ta Lucie také nesedí :-) KDYŽ ALE vidím, ve kterém městě ten člověk studoval gymnázium, tak jsem pravděpodobně právě našel některého ze svých vzdálených příbuzných (vidím ten profil poprvé při psaní tohoto článku).

Když ale kliknete na Twitter, tak daný profil je očividně můj.

afdfa

Těmito způsoby si můžete udělat kvalitní obrázek o digitální stopě a presenci konkrétní osoby na Internetu.

Jiným vodítkem může být i profilová fotografie na LinkedIn profilu. I ta vás může zavést na další internetové profily daného člověka, kde ho můžeme případně oslovit. K tomuto můžete použít Google Images (Google obrázky) nebo někdy lépe fungující Yandex Images.

Tam prostě nahrajete samotnou fotografii nebo odkaz na fotografii a dostane výsledky webů, kde se tato fotografie ještě objevila. Pokud používáte Google Chrome, můžete kliknout pravým tlačítkem myši (analogicky na MacOS) a dát Search Google for Image.

adfafd

Vidíte, že to jen na první stránce našlo můj Twitter a další stránky, kde se tato nebo podobná fotografie objevila.

Pokud chcete lepší plugin na vyhledávání podle fotografií, stáhněte si do Google Chrome plugin Fake news debunker by InVID nebo Search by Image. Stačí pak kliknout pravým tlačítkem a vybrat příslušnou platformu.

asdfa

Nechci vás vyděsit, ale jsou mnohem podrobnější IMINT (tzn. Image Intelligence) služby. Jedna se jmenuje Pimeyes, která najde klidně náhled videa z nějakého videa, kde jste byli o 20 let mladší. Často jsem hledaného člověka na fotografii nepoznal.

No posuďte sami. Toto je jen malý screenshot výstupu z Pimeyes.

asdfawaef

Fotografie v roušce? Fotografie z profilu? Fotografie 8 let stará? Nekvalitní tmavý screenshot z podcastu?

CRAZY! CREEPY! SCANDALOUS!

V těchto technikách vypořádávání se s novým limitem na počet LinkedIn pozvánek jsme se často spoléhali na tzv. OSINT (tzn. Open Source Intelligence) metody. Tyto techniky jsou dnes základní znalostí každého talent sourcera nebo recruitera. Mezi tyto techniky můžeme řadit i samotné vyhledávání na LinkedInu, ale na druhé straně spektra i průzkumné techniky, kdy jsem např. schopen podle vaší digitální stopy zjistit, jaký máte typ mobilního telefonu nebo kdy chodíte spát a kdy vstáváte. Pokud vás téma OSINT zajímá, může se vám hodit tento nedávný článek (pro pokročilé).

Pokud vás zajímá další praktické využití těchto metod v digitálním recruitmentu a sourcingu, navštivte některý z mých kurzů. Anebo si udělejte rovnou celou mezinárodní certifikaci Certified Sourcer (RACS) a Certified Recruiter (RACR) od Recruitment Academy ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze. Úspěšní absolventi dostanou razítko rektora VŠE a certifikát podepsaný advisory boardem Recruitment Academy v čele s Janem Mühlfeitem, bývalým prezidentem Microsoft Europe. Certifikát je také garantovaný firemními partnery jako Nestlé, Deloitte, Red Bull a L’Oréal.

RA social post ALL 1200x6283 1 1

]]>
personalista@hrmixer.cz (José Kadlec) Návody Thu, 16 Sep 2021 00:00:00 +0200
PODCAST No 60: Anatomie lži u pohovoru a jak na waterboarding s Janem J. Ženatým, psychologem a expertem na výslechy https://www.hrmixer.cz/podcast/676-podcast-no-60-anatomie-lzi-u-pohovoru-a-jak-na-waterboarding-s-janem-j-zenatym-psychologem-a-expertem-na-vyslechy https://www.hrmixer.cz/podcast/676-podcast-no-60-anatomie-lzi-u-pohovoru-a-jak-na-waterboarding-s-janem-j-zenatym-psychologem-a-expertem-na-vyslechy PODCAST No 60: Anatomie lži u pohovoru a jak na waterboarding s Janem J. Ženatým, psychologem a expertem na výslechy

Vítáme vás u dalšího dílu podcastu Nelidské zdroje! S vámi tu tradičně jsou José Kadlec a Matěj Matolín a tentokrát přijal pozvání Jan Ženatý, psycholog a specialista na výslechy.

V podcastu uslyšíte: 

  • - Jak se projevuje lež,
  • - efektivní techniky pohovoru a výslechu,
  • - a které mučící techniky fungují nejlépe.

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Mon, 13 Sep 2021 00:00:00 +0200
Jak si po škole najít práci https://www.hrmixer.cz/navody/670-jak-si-po-skole-najit-praci https://www.hrmixer.cz/navody/670-jak-si-po-skole-najit-praci Jak si po škole najít práci

Blíží se konec vašeho studia, nebo jeste právě získali titul a hodláte se prosadit na trhu práce? Jak ale vyniknout mezi tolika uchazeči, pokud nemáte praxi, a jak na pracovním pohovoru zaujmout? To jsou časté otázky, které trápí většinu uchazečů o první zaměstnání. Přečtěte si, jak si po škole najít práci, kde hledat zajímavé pracovní pozice, jak vytvořit působivý životopis a jak se připravit na pohovor.

Jak se připravit na hledání práce ještě během školy?

 

Občas si u čerstvých absolventů všímáme, že si nejsou úplně jistí, jakému oboru se přesně chtějí věnovat. Pokud je toto i váš případ, nechte si poradit od globálního stratéga, mentora a kouče Jana Mühlfeita. V jeho kurzu Sebepoznání, jak sám název napovídá, lépe poznáte sami sebe, naleznete vaši osobní výjimečnost založenou na vašich přirozených talentech. Tříhodinový záznam online školení Sebepoznání s Janem Mühlfeitem získáte za 1 900 Kč.

 

Stáže

 

Ideálním způsobem, jak si najít po škole práci je vyhledávání stáží už při studiu. Každá zkušenost může být podnětná a přínosná pro budoucí povolání a profilování zaměření. Díky stážím můžete zjistit, co vás baví a kde jsou vaše silné stránky. To vám může pomoci při volbě jakým směrem se po škole vydat, pokud v tom již nemáte jasno předem. Se stážemi přichází ještě jedna velmi přínosná varianta, která může nastat a to ta, že si vás tam po samotném skončení stáže najmou na plný úvazek

 

Rekvalifikace a další vzdělávání

 

Vzdělávání se nad rámec studia je v dnešní době velmi žádané a dostupné. Probíhá standardně online z pohodlí domova nebo můžete osobně docházet na kurzy. Pokud vás lákají spíše technicky zaměřené pozice, absolvujte Microsoft akademii pro byznys aplikace. Ta nabízí možnosti osobního rozvoje, sebepoznání a rozvoje vlastního brandingu formou 3 vzdělávacích cest, a to:

  1. Chci začít, kde se dozvíte více o Dynamics 365, osobním brandu a marketingu, Agile Mindsetu, B2B social selling a mnoha dalších oblastech. Celý modul zakončíte celosvětově uznávanou certifikační zkouškou MB-910 nebo MB-920.   
  2. Chci být obchodníkem - této oblasti kurzu se naučíte novému přístupu prodeje byznys aplikací, kde se snoubí softwarová podpora s agilním přístupem obchodníka. Zjistíte také více o Agilním přístupu v oblasti (Pre-)Sales, osobním marketingu, B2B social sellingu a také o využití oborových akcelerátorů.   
  3. Chci být konzultantem, kde na vás čeká hned několik variant, a to konzultantství pro  prodejní procesy péči o zákazníky, péče o zákazníky, digitalizace procesů, byznys procesy, řízení projektů a zdrojů firmy a ekonomika a finanční zdroje firmy.

Tyto znalosti vám pomohou otevřít dveře k zajímavým pracovním pozicím, o kterých byste třeba jinak neuvažovali. Pokud vás láká obor recruitmentu, absolvujte nejkomplexnější mezinárodní certifikace pro juniory i specialisty v HR - Recruitment Academy Certified Sourcer & Certified Recruiter.

TIP! Přečtěte si také náš článek o tom, jak lze získat nové pracovní příležitosti právě díky rekvalifikaci.

Jak pokračovat při hledání práce

Životopis

Vytvořte si základní podobu životopisu, kterou následně doporučujeme přizpůsobit každé pozici, na jež se hlasíte. Podrobný návod, jak životopis vytvořit najdete zde

 

Motivační dopis

Naše tipy, jak správný motivační dopis najdete zde.  Ve videu detailněji pochopíte význam a využití motivačního dopisu, jaké náležitosti by měl splňovat a čeho se vyvarovat. Dozvíte se také zajímavé tipy, triky, jak vytvořit skutečně působivý motivační dopis.

 

PŘÍPRAVA NA POHOVORY

V současné době mohou stále ještě převažovat pohovory v online podobě. Přečtěte si naše rady, jak u online pohovorů uspět. Samotné pohovory jsou velmi širokým tématem, a proto jsme hlavní body shrnuli ve videu - Pohovory v kostce.

 

TIP! Nezapomeňte se také podívat na video o psychotestech ve výběrových řízeních

 

Založte si LinkedIn profil

 

Díky LinkedIn profilu dáte vědět recruiterům, ve které oblasti se pohybujete a jaké máte zkušenosti. Navíc LinkedIn neslouží jen recruiterům k vyhledání uchazečů, ale i vám k prohlížení různých pracovních nabídek, na které se tam dá velmi snadno zareagovat a tím se o danou práci začít ucházet. Nechte se inspirovat našimi tipy, jak správně váš LinkedIn profil vyplnit

 

Začněte hledat vysněnou práci

 

Mrkněte na nový pracovní portál jobs.datacruit.com, kde najdete přes 2 tisíce otevřených pozic v 19 oborech u předních společností jako je Rohlik.cz, Fortuna, Möbelix, Saint Gobain, Dixons Carphone, a mnoha dalších. Přehled dalších pracovních portálů a míst s nabídkami práce najdete v tomto článku

 


 

Věříme, že vám naše tipy, jak si po škole najít práci, pomohou. Nebojte se také oslovit přátele, rodinu, známé a náboráře. Navazujte kontakty a rozšiřujte si okruh známých, to vše Vám může pomoci najít vysněné povolání. Zkoušejte to dál a nenechte se odradit.

 

 

]]>
petra.vrbova@goodcall.eu (Petra Vrbová) Návody Thu, 02 Sep 2021 00:00:00 +0200
PODCAST No 59: Jak udělat dobrý podcast a možná ho prodat s Mr. Podcastem, Danem Tržilem https://www.hrmixer.cz/podcast/669-podcast-no-59-jak-udelat-dobry-podcast-a-mozna-ho-prodat-s-mr-podcastem-danem-trzilem https://www.hrmixer.cz/podcast/669-podcast-no-59-jak-udelat-dobry-podcast-a-mozna-ho-prodat-s-mr-podcastem-danem-trzilem PODCAST No 59: Jak udělat dobrý podcast a možná ho prodat s Mr. Podcastem, Danem Tržilem

Po prázdninové pauze vás u dalšího dílu podcastu Nelidské zdroje vítají José Kadlec a Matěj Matolín. Doufáme, že se těšíte na nové epizody! Do tohoto dílu pozvání přijal Dan Tržil a vy uslyšíte:

  • - Proč jsou podcasty stále populárnější
  • - Jak dělat firemní podcast
  • - A zda se dá jejich natáčením vydělat

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Podcast Tue, 31 Aug 2021 00:00:00 +0200
Infografika: 9 běžných chyb, kterým byste se měli na CV vyhnout https://www.hrmixer.cz/goodcall/668-infografika https://www.hrmixer.cz/goodcall/668-infografika Infografika: 9 běžných chyb, kterým byste se měli na CV vyhnout

Dobře připravený životopis může upoutat pozornost zaměstnavatele a být vaší vstupenkou do další fáze náborového procesu. Na jeho základě si o vás recruiter udělá první dojem a posoudí, zda se na danou pracovní pozici hodíte. Proto je důležité, aby neobsahoval žádné chyby, byl lehce přehledný a nabídl náborářům vše, co potřebují. Proto jsme připravili infografiku s 9 nejčastějšími chybami, kterých byste se při psaní životopisu neměli dopustit.

genixa infrografika2 1

Máte zájem o další pomoc při hledání práce? Podívejte se na stránky neziskové organizace Genixa, kde najdete zajímavé bezplatné webináře nebo si přečtěte blog o tom, jak změnit práci v nejisté době nebo 13 tipů, kde hledat práci online.

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) GoodCall Tue, 25 Aug 2020 00:00:00 +0200
Září 2021: Online kurzy v Recruitment Academy https://www.hrmixer.cz/rozhovory/667-zari-2021-online-kurzy-v-recruitment-academy https://www.hrmixer.cz/rozhovory/667-zari-2021-online-kurzy-v-recruitment-academy Září 2021: Online kurzy v Recruitment Academy

Po pomalejším letním tempu se vzdělávací série kurzů Digital HR Leaders vrací v plné síle a v září proběhne hned 5 online kurzů na témata jako HR technologie, nástroje psychodiagnostiky nebo osobní produktivita v HR

Na kurzy se můžete jako vždy registrovat jednotlivě za cenu 770 Kč, nebo si pořídit celý balíček 30+ kurzů a získat každý kurz pouze za 232 Kč. Studenti mají navíc možnost získat 50% slevu. Stačí v registraci použít promo kód STUDENT a poté poslat doklad o studiu k ověření.

Jaké online kurzy se uskuteční v září?

Výběr náborového softwaru a přehled trhu s HRtech technologiemi

14. 9. 2021 14:00 - 16:00

Lektor: Zdeněk Bajer, CEO Datacruit, dodavetele náborového softwaru

Vyber-naboroveho-softwaru-a-prehled-trhu-s-HRtech-technologiemi-lnkd

V kurzu získáte aktuální přehled o trhu s HR technologiemi, co všechno vám mohou ulehčit a proč je HR stále více data driven prostředí. Zdeněk vám také vysvětlí, jak si stanovit kritéria pro výběr náborového softwaru podle vašich firemních potřeb a na co si dát při výběru aplikace pozor.

 VICE O KURZU

Nástroje osobní produktivity pro HR

16. 9. 2021 14:00 - 16:00

Lektor: José Kadlec, CEO Recruitment Academy

Nastroje osobni produktivity pro HR

Jak ušetřit čas při výkonu práce HRisty? Na to se v novém kurzu zaměřil José Kadlec a v praxi vám ukáže, jak efektivněji splňovat úkoly jako domlouvání pohovorů, feedback pro kandidáty, psaní inzerátů nebo vymýšlení náborových kampaní.

VICE O KURZU

Přehled moderních nástrojů diagnostiky

29. 9. 2021 14:00 - 16:00

Lektor: Eliška Šonská Steklíková, Chief People Care Office v GoodCall

Prehled-modernich-nastroju-psychodiagnostiky

Jak poznat kandidáty rychleji, přesněji, objektivně - a na dálku? Eliška se psychodiagnostice výběru lidí věnuje již více než 10 let v rámci interního HR i jako externí konzultant. V online kurzu vám poradí, jak vybrat nejvhodnější psychodiagnostické metody pro vaši společnost a vysvětlí, jak může psychodiagnostika suplovat setkávání a komunikaci tváří v tvář.

VICE O KURZU

Mentální odolnost

Září 2021

Lektoři: Jan Mühlfeit a David Svoboda

web svoboda mulf

Přednášející na základě osobního prožitku a dlouholeté praxe předávají z pohledu olympijského šampiona a bývalého top manažera vlastní zkušenost, jak uspět, podat optimální výkon v globálním měřítku i ve velmi těžkých podmínkách a udržet si zdravou mentální odolnost.

VICE O KURZU 

Recruitment automatizace a scraping

21. 9. 2021 14:00 - 16:00

Lektor: José Kadlec

 Recruitment automatizace a scraping

Význam automatizace v recruitmentu se stále zvyšuje a stává se nezbytností pro efektivní práci. José vám v kurzu ukáže, jaké aktivity se v náboru dají automatizovat, jaké funkce nabízí LinkedIn a získáte přehled nástrojů pro jednotlivé části náborového procesu. Součástí kurzu je i case study s praktickými ukázkami.

VICE O KURZU

Přidejte se i vy k Digital HR Leaders a získejte komplexní vzdělání nejen v HR zakončené certifikátem.

future leaders lnkd 2021 2

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Rozhovory a videa Wed, 25 Aug 2021 00:00:00 +0200
How To Make Your LinkedIn Stand Out https://www.hrmixer.cz/navody/666-linkedin-stand-out https://www.hrmixer.cz/navody/666-linkedin-stand-out How To Make Your LinkedIn Stand Out

 

LinkedIn - the professional networking website that everyone knows but barely uses. With 3 million of 690 million users posting weekly, there is a lot of potential to stand out and make LinkedIn work for you. Navigating LinkedIn can be complicated as there are millions of users trying to stand out while maintaining a professional image. 

Prepare Your Strategy

LinkedIn is a tool that can aid in your career development when it is used correctly. The first thing to do before creating your LinkedIn profile is to define your goals. What is your reason for creating a LinkedIn? Ask yourself what is your purpose, who do you want to connect with, and what kind of content do you want to present. All of these things are critical to helping you create a profile that complements your image and brand. 

Create a LinkedIn Profile

After you have developed your strategy, it's time to create the profile. Getting started is easy. Sign up for a LinkedIn account using your email and creating a password, and then start designing your profile. 

Profile and Background Photos

After you have signed up for a profile, it's time to start building your brand and image. The first look anyone gets of you and your profile is your profile picture and background picture. Your profile picture should be a picture of you that is dressed professionally, well lit, and your face should take up about 60% of the frame. For your background photo, using a background for your current company will make it simple and easy if you have one or find one that matches your personal brand. 

Build Your Network

After you have put in your pictures and information, it is time to build your network. Start connecting with co-workers, former classmates, and people in your industry that would be helpful to your career. If you are trying to connect with someone you do not know or have not spoken to in a long time, send a message with your invitation to connect. Building your network will continue throughout your entire career and should be managed regularly.

Create Relevant Content

Finally, create content that is relevant to your personal brand and image. Share information like articles, statements, and case studies that are relevant to your expertise. Your credibility means everything in the professional setting, so make sure you are creating content that is meaningful, that adds value, and that is reliable. 

LinkedIn is a great tool to use to boost your career and stand out from the masses. Ensuring that your profile stands out and relates to your personal brand can boost your career. For more tips and tools on how to make your LinkedIn profile stand out, watch Recruitment Academy’s Webinar The Perfect LinkedIn Profile presented by Aneta Korinkova. Register here.

 


 

Aneta Kořínková has been connecting the right people with the right jobs for more than 10 years. She recently launched a Job Podcast, in which she not only advises how and where to look for work, but also talks to guests about how to combine work, family and personal development.

Recruitment Academy is a unique certification and training authority in the field of recruitment. It currently offers its services in 12 countries in Central and Eastern Europe. In addition to training, the Recruitment Academy certifies experts in the field of recruitment. 

 

 

]]>
petra.vrbova@goodcall.eu (Petra Vrbová) Návody Wed, 25 Aug 2021 00:00:00 +0200
Staňte se certifikovaným recruiterem nebo sourcerem s Recruitment Academy a VŠE! Omezený počet míst! https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/665-stante-se-certifikovanym-recruiterem-nebo-sourcerem-s-recruitment-academy-a-vse-omezeny-pocet-mist https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/665-stante-se-certifikovanym-recruiterem-nebo-sourcerem-s-recruitment-academy-a-vse-omezeny-pocet-mist Staňte se certifikovaným recruiterem nebo sourcerem s Recruitment Academy a VŠE! Omezený počet míst!

Letošní podzim znovu proběhnou komplexní certifikační školení RACS (Certified Sourcer) a RACR (Certified Recruiter), a to poprvé ve spolupráci s VŠE! Vrací se s plně aktualizovaným obsahem, novými tématy i předními lektory jako jsou José Kadlec, Matěj Matolín, Romana Martincová nebo Tomáš Ervín Dombrovský

Co jsou Recruitment Academy certifikace?

 

Jedná se o nejkomplexnější mezinárodní vzdělání pro specialisty v recruitmentu a HR, a to na dvou úrovních: Certified Sourcer (RACS) a Certified Recruiter (RACR)

Na kurzech se podílí celkem 8 expertů ze společností Red Bull, Deloitte Legal, GoodCall, kteří pokrývají různá témata od talent sourcingu, recruitment automatizace, měření efektivity náboru, employer branding, tvorby inzerátů, psychologie v náboru až po osobní branding pro HR nebo diverzitu

 

V letošním roce jsou navíc mezinárodní certifikace kryty firemními credibility partnery Nestlé, Deloitte, L’Oréal, Faurecia, podpisem rektora Vysoké školy ekonomické v Praze a všech členů advisory boardu Recruitment Academy v čele s bývalým prezidentem Microsoft Europe, Janem Mühlfeitem

 

Jak to funguje? 

 

Na výběr máte z 2denní úrovně školení RACS nebo 4denní úrovně RACR, které můžete absolvovat prezenčně nebo je sledovat odkudkoliv prostřednictvím livestreamu. Při zakoupení prezenčního kurzu získáte záznam až do délky poloviny školení v případě, že by se vám některý z prezenčních termínů nehodil. Po absolvování všech kurzů je pro získání certifikace nutné úspěšně složit online test

 

POZOR! Pro prezenční kurzy je počet míst omezený, a to na maximální počet 20 účastníků. Zarezervujte si své místo včas.

RACS (Certified Sourcer)

Kurz Recruitment Academy Certified SOURCER se koná ve dnech 8. - 9. 11. 2021 a čeká na vás celkem 8 školení na následující témata: talent sourcing, tvorba inzerátů, branding, trendy na trhu, diverzita v náboru, talent mapping, live sourcing lab, životní cyklus kandidáta. 

Vašimi průvodci kurzem budou Tomáš Ervín Dombrovský (LMC), Milan Novák (GoodCall), Matěj Matolín (Impulse Ventures) a José Kadlec (Recruitment Academy).

 

RA social post ALL 1200x628

 

Kurz probíhá buďto formou online livestreamu nebo fyzicky v prostorách společnosti Recruitment Academy na Václavském náměstí. Jednotná cena kurzu RACS je 9 300 Kč

 

RACR (Certified Recruiter)

 

4denní kurz Recruitment Academy Certified RECRUITER je rozšířenou verzí zmíněného kurzu RACS. Kurz RACR probíhá ve dnech 8. - 9. 11. a dále 29. - 30. 11. 2021. První 2 dny jsou stejné s RACS. 

 

Těšit se můžete na témata jako: techniky pohovorů, psychologie v pohovoru, employer branding, automatizace, nástroje psychodiagnostiky, právní aspekty, měření úspěšnosti náboru a další.

 

I zde vás čekají naši lektoři - experti v oboru, a to psycholog Jan J. Ženatý, Tomáš Ervín Dombrovský (LMC), Milan Novák (GoodCall), Matěj Matolín (Impulse Ventures), Romana Martincová (Red Bull), Eliška Šonská Steklíková (GoodCall) a Jan Procházka (Deloitte Legal).  

 

RA social post ALL 1200x6282

 

I kurz RACR probíhá buďto formou online livestreamu nebo prezenčně v prostorách Recruitment Academy na Václavském náměstí. Jednotná cena kompletního kurzu je 19 200 Kč

Získejte mezinárodně uznávanou certifikaci pro HR specialisty! Počet míst prezenčních kurzů je omezený, a proto si neváhejte rezervovat své místo zde. 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Recruitment Academy Tue, 24 Aug 2021 00:00:00 +0200
Jak skončit s prokrastinací https://www.hrmixer.cz/navody/664-jak-skoncit-s-prokrastinaci https://www.hrmixer.cz/navody/664-jak-skoncit-s-prokrastinaci Jak skončit s prokrastinací

 

S prokrastinací máme asi zkušenost všichni. Je to tendence odkládat nepříjemné úkoly na později či na dobu neurčitou. Samotné slovo prokrastinace vychází z latinského pro-crastinus neboli patřící zítřku. Není to efektivní čas pro odpočinek, jak se mnozí domnívají. Spíše prodlužování doby, kdy se pustíme do aktivity a mezitím nám ubývá energie a narůstají pocity viny.  Co s tím? Uvádíme pár tipů, jak s prokrastinací bojovat a zvládnout jí efektivně a s grácií.

 

S chutí do toho a půl je hotovo

 

Nejdůležitější je vždy začít. Pustit se do úkolu, ačkoliv třeba ještě nevíte, jak přesně ho splnit. První krok vás někam vždy posune. Zpočátku se věnujte úkolu třeba jen 10 minut.Udělejte si základní rešerši. Popovídejte si o dané problematice s kolegou. Lépe se tak do úkolu namotivujete.

 

Najděte si na úkolu něco zajímavého/zábavného

 

Když pochopíte smysl a potřebu daného úkolu, budete se na jeho splnění i těšit. Rozšíříte si tak znalosti a dovednosti a do samotného vypracovávání se pustíte s větší vervou. 

 

TIP! Nezapomeňte si přečíst náš návod, jak se motivovat k dokončení vzdělání.

 

Rozděl a panuj

 

Nebojte se projekt rozdělit na jednotlivé části. Tyto části poté vypracujte postupně krok za krokem. Ke každému podúkolu si stanovte deadline neboli čas, ve kterém danou část dokončíte. Poté zhodnoťte, jak se vám daná část povedla a pokračujte na následující část. Tímto způsobem zvládnete dokončit celý projekt, který se zpočátku zdál jako velmi náročný a nesplnitelný.

 

Odpojte se od rušivých elementů

 

Pokud se například potřebujete učit, odhlašte se ze všech sociálních sítí a alespoň si vypněte vyzvánění na mobilu. Nekontrolujte v tu dobu emaily a koncentrujte se pouze na danou činnost. Neztratíte tak zbytečně čas, který potom můžete věnovat efektivnímu a zaslouženému odpočinku. 

 

Technika Pomodoro, efektivně si zorganizujte čas

 

Rozvrhněte si časové úseky na práci a na odpočinek. Při práci jsou pauzy velice důležité pro zachování duševní čilosti. Technika Pomodoro má 4 cykly, kdy se střídá 25 minut práce s pěti minutovou pauzou. Po těchto 4 cyklech je čas na pauzu delší. Doporučuje se od 15-30 minut.

 

Sepište si to-do list

 

Pro větší přehlednost si sepište seznam úkolů, co máte daný den vykonat. Položte si ho na viditelné místo a postupně si odškrtávejte splněné úkoly. Dobrý pocit vám jen poroste a budete mít větší chuť ke splnění dalších úkolů na papírku.

 

Ve dvou se to lépe táhne

 

Najděte si motivačního parťáka. Zkuste se domluvit třeba s kolegou v práci, se spolužákem v kurzu nebo s kamarádem, že na sebe budete dohlížet při plnění náročného úkolu. Vzájemně se poté můžete podporovat a nebudete se cítit na úkol sami.

 

Motivujte se

Stalo se vám někdy, že jste úkol dodělávali na poslední chvíli? Pracovali jste pod tlakem a tehdy je motivace velice účinná. Zkuste se odměňovat průběžně po splnění dílčích úkolů. A pokud odměny nezapůsobí, vyzkoušejte tresty. Kdy si cíleně odeberete něco, co máte rádi. Lépe si tak uvědomíte, že musíte pracovat tvrději. Tresty ale používejte opatrně a jen zřídka, abyste si naopak práci ještě více nezprotivili.

 


 

Pevně doufáme, že vám naše tipy pomohou prokrastinaci co nejvíce eliminovat. Jakmile se vám to podaří, inspirujte se našimi rituály pro efektivní vzdělávání. Pokud byste stále strádali s vašimi časovými možnostmi, přečtěte si, jak skloubit práci, studium a rodinu a vaše vzdělání dovést ke zdárnému konci. 

 

 

]]>
petra.vrbova@goodcall.eu (Petra Vrbová) Návody Mon, 23 Aug 2021 00:00:00 +0200
Top 5 Foreign HR Podcasts of 2021 https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/663-top-5-foreign-hr-podcasts-of-2021 https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/663-top-5-foreign-hr-podcasts-of-2021 Top 5 Foreign HR Podcasts of 2021

The workplace, like many other things in this day in age, is changing at a rapid pace. Technology has allowed telecommuting from all over the world, and new generations are entering the workforce who value different things than the last. Podcasts allow people to easily access new information and learning through their smart devices. Below are the top 5 podcasts that will help HR professionals keep up to date on best practices for a wide array of HR topics.

1. HR Works

This podcast sources the best in the industry, from authors to talent influencers and beyond, to give HR professionals insights that will impact all areas of the HR function. 

LISTEN NOW

2. HR Happy Hour

HR Happy Hour is the original of all HR podcasts. With 250 episodes on a range of HR topics, it is the longest running of all the HR podcasts out there. In current episodes, hosts Steve Boese and Trish McFarlane dive into how the pandemic has changed the workplace and the unexpected outcomes of these changes.

LISTEN NOW

3. That HR Podcast

This podcast is run by the U.K.’s leading HR magazine People Management. This podcast is great for early HR professionals as it gives real-world insight into the future of the HR industry.

LISTEN NOW

4. HR Break Room 

HR Break Room is a podcast that is true to its name. Hosted by HR professionals, it feels like more of a conversation you would have with your colleagues in the break room when listening to it. Discussing current industry trends and how to empower employees and the organization with the power of HR Technology, this is a great podcast to keep up with. 

LISTEN NOW

5. The McKinsey Podcast

This podcast is brought to you by leading global consultancy firm McKinsey bringing you a wide variety of topics. With leading global experts leading the way in this podcast and the added benefit of being able to download the podcast’s transcript, the potential to learn and grow is infinite. 

LISTEN NOW

Staying up to date is a key component to the successful HR professional. It is important to be on top of current trends and best practices as the world changes at a rapid pace. These 5 podcasts will keep you up to date with ease and convenience by delivering the information right to your fingertips. 

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Bedrnová) Recruitment Academy Wed, 11 Aug 2021 00:00:00 +0200