Menu

Akademická rada Recruitment Academy odhalena!

Recruitment Academy Academic Board Recruitment Academy Academic Board

Recruitment Academy® zveřejnila očekávané členy její akademické rady. Jsou to nevšední a renomované osoby českého recruitmentu, talent managementu, psychologie se silným přesahem do technologií a analytických věd. Tímto tato instituce silně podložila svojí nezávislost, kredibilitu a fundovanost i za hranice České republiky. Z jejich certifikačních programů RACS®, RACR®, RACA® a RACM® se stal etalon vzdělanosti v moderním recruitmentu.

Kdo tedy tvoří radu Recruitment Academy?

Jan Mühlfeit, předseda rady
Naposledy viceprezident Microsoftu pro Evropu, Střední východ Afriku a později na pozici Chairman Europe. Získal ocenění Český mozek, Nejlepší manažer České republiky, Osobnost roku české informatiky a další. Zabývá se rozvojem lidského potenciálu.

Jan Bubeník, člen rady
Zakladatel prestižní executive search společnosti Bubenik Partners, bývalý šéf české pobočky Korn/Ferry a takébývalý studentský aktivista z dob sametové revoluce.

Milan Novák, člen rady
Více než 15 let zkušeností s implementací strategií náboru a prací s talenty. Působil na pozici ManagingDirector CEE a člen představentstva Grafton Europe v Dublinu. Založil a působí jako CEO společnost GoodCall for Talent.

Josef Kadlec, člen rady
Nekonvenční IT headhunter, prvnícertifikovaný LinkedIn profesionál ve střední a východní Evropě a autor knihy People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment. Založil a působí jako hlavní recruitment architekt společnost GoodCall.

Radvan Bahbouh, poradce rady
Je autorem metody Sociomapování, která představuje metodu analýzy sociálních systémů za účelem jejich vizualizace. Vystudoval matematickou statistiku a teorii pravděpodobnosti na MFF UK, psychologii na FF UK, arteterapii na PedF JU a všeobecné lékařství na 3. LF UK. Založil a vede společnost QED GROUP.

Položili jsme členům tohoto boardu několik otázek.

Co je cílem Recruitment Academy?

Milan Novák: „Recruitment Academy je vzdělávací platforma, kterou jsme společne založili s velice jednoduchým cílem. Chceme odvětví recruitmentu neboli náboru pracovní síly, co nejvíce kultivovat, protože si uvědomujeme, že se doba mění, mění se technologie, mění se myšlení lidí a recruitment oddělení by měla být velmi silným hráčem v oblasti vyhledávání těch nejlepších talentů a uvědomujeme si, že ta vzdělávací platforma tady chybí nejen v ČR, ale i v oblasti celé střední a východní Evropy.“

Jak vnímáte vliv technologií na práci s talenty?

Jan Mühlfeit: I když jsem technolog a jsem nadšený technolog, tak si myslím, že do budoucna organizace, státy, ale i jednotlivci se budou hlavně odlišovat právě prací s talentem.Technologie v zásadě umožní lidem tři věci. Lidé se budou moci učit individuálním způsobem. Učení a vzdělávání bude celoživotní, ale bude i globální. A za třetí, to vzdělávání bude mnohem více týmová práce.

V čem vidíte zásadní změnu v oblasti talent managementu a výběru talentů?

Radvan Bahbouh: Když přemýšlím o zásadní změně v oblasti talentů, tak bych řekl, že tam je několik proudů toho, jak se přistupuje k talentům, že určitý proud to bere tak, že talent je něco, co je geneticky dáno. Že jde o to hlavně vybrat ty nejvhodnější kandidáty. Jiný proud prosazuje pravidla 10 000 hodin, aby člověk měl něco na svém kontě, aby ukázal, že je ochoten se něčemu věnovat. Ale ten modernější proud je něco mezi tím, kdy nejde ani tak o to, kolik je tomu člověk ochoten věnovat času, ani jenom o geny, ale jde hodně o jeho motivaci.“

Proč je nutné vzdělávat se v oblasti hledání talentů?

Jan Bubeník: Nemusíte se vzdělávat, ale pak jednoznačně vyhynete. Trh se vyvíjí, způsob oslovení, způsob komunikace, kanály i obsah, který čeká třeba generace Y je úplně jiný než na co byla zvyklá moje generace nebo generace našich rodičů. Pakliže nebudete vědět jak, zbyde vám jenom reaktivní inzerát nebo jenom přímé oslovení, bude to hodně málo a budete minimálně druzí, či poslední.“

Radvan Bahbouh: „Myslím si, že když víme, když byl někdo v něčem vzděláván, že víc uvažuje o tom, jak to dělat dobře, že více reflektuje tu svoji práci a snaží se na tom pracovat. Je to záruka toho, že máte vyšší pravděpodobnost, že dostanete kvalitnější službu. Jsou lidé, kteří jsou intuitivní, kteří jsou dobří v něčem, aniž by prošli vzděláváním a těch je naprosté minimum.“

Proč tradiční metody HR zaostávají?

Josef Kadlec: „Recruitment se v posledních letech mění tak rapidně rychle jako se nezměnil za několik posledních desetiletí. Souvisí to s přirozenou změnou chování lidí v závislosti na nových technologiích a trendech. Máme nové komunikační kanály jako sociální sítě včetně LinkedInu, Facebooku a mnoha dalších. Každý den se na nás chrlí tak obrovské množství informací, že musíme sami najít způsob a systém, jak se v nich vyznat. Vše je instantnější i např. díky chytrým mobilním zařízením. Tím pádem se musí změnit i kompetence novodobého recruitera, který musí být marketingově orientovaný, technicky zdatný a musí umět pracovat s daty.“

Jak s tím může vzdělávací platforma jako je Recruitment Academy pomoci?

Jan Mühlfeit: Recruitment Academy může pomoci v několika směrech. Za prvé, je to platforma, která dá určitou strukturu vizi odemykání lidského potenciálu, práce s talentem a se silnými stránkami jednotlivců, ale i celých organizací. Protože talent je něco s čím se nerodíme. A druhá věc je, že je tady možné skloubit věci jako je LinkedIn a sociální sítě a další technologie k tomu, abychom opravdu odemkli v lidech, co je v nich nejlepší a umožnili, aby se uplatnili.“ 

Jan Bubeník: “Recruitment Academy s tím může pomoci v mnoha ohledech. Za prvé, dává dohromady špičkové curriculum, které je relevantní dnešním potřebám a i předjímá určité trendy do budoucna. Bude nabízet vzdělávání založené na akademickém výzkumu, ale bude dodáváno praktiky ze špičkovým firem a lidmi, kteří se náborem zabývají z pozice celoživotních headhunterů, recruiterů nebo lidí, kteří přijímají jako generální ředitelé svoje podřízené a dělají to úspěšně.“

Co byste vzkázal lidem uvažujícím o certifikačním programu v Recruitment Academy?

Milan Novák:Já bych všem těm, co se chtějí přihlásit vzkázal to, že se na ně velmi těšíme, protože tohle není klasický vzdělávací systém typického školního zařízení, ale je to o sdílení informací, o tom, že se potkáváme a hovoříme o těch nových trendech, hledáme nové inovativní způsoby práce s kandidáty a získávání talentů a to je to, na co se velmi těšíme a pro každého uchazeče si myslím, že je to obohacení po všech stránkach.“

Více informací: www.recruitmentacademy.cz

Poslední aktualizace pátek, 03 červenec 2015 10:48

Přidejte komentář

Ujistěte se, že jste zadali (*) požadované informace pokud není uvedeno jinak. HTML kód není povolen.

Nahoru
  • ČT1
  • Hospodářské noviny
  • Forbes ČR
  • e15
  • Mladá fronta DNES
  • ihned.cz